Амінокислоти ,класифікація,номенклатура .фізичні ,хімічні властивості та застосування .

Про матеріал
Презентація ознайомить учнів із будовою, класифікацією та властивостями амінокислот. Розглянуті питання про будову характеристичної групи. Сприятиме формуванню навичкок складання структурних формул та написання рівнянь хімічних реакцій амінокислот. ________________________________________
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Амінокислоти

Номер слайду 2

Мета уроку: Ознайомити учнів із будовою, класифікацією та властивостями амінокислот. Розглянути їх біологічне значення та застосування. Формувати навички складання рівнянь хімічних реакцій амінокислот.

Номер слайду 3

ОБЛАДНАННЯ Моделі молекул амінокислот

Номер слайду 4

Хід уроку1. Організаційний момент2. Актуалізація знань3. Вивчення нового матеріалу3.1. Поняття про амінокислоти3.2. Класифікація амінокислот3.3. Фізичні властивості3.4. Хімічні властивості3.5. Біологічне значення амінокислот3.6. Застосування амінокислот4. Закріплення матеріалу5. Рефлексія6. Домашнє завдання

Номер слайду 5

1. Організаційний момент Привітання учнів. Перевірка присутності. Складіть розповідь про значенняамінокислот для організму,на основі хмаринки слів. Мотивація навчальної діяльності: роль амінокислот у живих організмах

Номер слайду 6

Що таке карбонові кислоти?Що таке аміни? Які вони мають властивості.

Номер слайду 7

Амінокислоти – біфункціональні органічні речовини3. Вивчення нового матеріалу. Як ви думаєте, завдяки чому, амінокислоти є біфункціональними органічними сполуками? Амінокислоти – це органічні сполуки, що містять аміногрупу (-NH₂) і карбоксильну групу (-COOH)..

Номер слайду 8

3. Вивчення нового матеріалу. Амінокислоти – це органічні сполуки, що містять аміногрупу (-NH₂) і карбоксильну групу (-COOH). Загальна формула амінокислот 3.1. Поняття про амінокислоти. NH2–Cn. H2n–COOH.

Номер слайду 9

3. Вивчення нового матеріалу. За розташуванням груп:α-амінокислоти (аміногрупа біля першого атома вуглецю) – найважливіші для живих організмів. β-, γ-, δ-амінокислоти (аміногрупа далі від карбоксильної групи). За природним походженням: Замінні (організм може синтезувати самостійно). Незамінні (надходять лише з їжею, наприклад, лейцин, валін).3.2. Класифікація амінокислот

Номер слайду 10

3. Вивчення нового матеріалу. Номенклатура

Номер слайду 11

3. Вивчення нового матеріалу. Номенклатура

Номер слайду 12

3. Вивчення нового матеріалу3.3. Фізичні властивостіВикористовуючи ілюстрації розкажіть про фізичні властивості амінокислот.

Номер слайду 13

Самоперевірка. Кристалічні речовини, добре розчинні у воді. Висока температура плавлення через йонну структуру. Безбарвні, часто злегка солодкуваті на смак.3. Вивчення нового матеріалу3.3. Фізичні властивості

Номер слайду 14

3. Вивчення нового матеріалу3.4. Хімічні властивостіNH2 CH2 COOHNH3 CH2 COO +_Амінокислоти в розчинах виявляють властивості амфотерних електролітів. У кислому середовищі молекула амінокислоти набуває позитивного заряду. У лужному середовищі молекула амінокислоти набуває негативного заряду.

Номер слайду 15

3. Вивчення нового матеріалу3.4. Хімічні властивостіДисоціація. Амінокислоти в розчинах виявляють властивості амфотерних електролітів. У кислому середовищі (при надлишку іонів Н + ) дисоціація карбоксильної групи пригнічується, молекула амінокислоти при цьому набуває позитивного заряду У лужному середовищі, під дією іонів ОН ─ , іонізація аміногрупи пригнічується, молекула амінокислоти набуває негативного заряду, тобто реагує як аніон:

Номер слайду 16

3. Вивчення нового матеріалу. Взаємодія з лугами 3.4. Хімічні властивості NH2 CH2 COOH+Na. OH NH2 CH2 COОNa+H2 O амінооцтова кислотанатрій гідроксидт натрієва амінооцтова сільвода. Взаємодія з кислотами. NH2 CH2 COOH+НСL ( NH3 CH2 COОH )CL амінооцтова кислотааміноетанова кислота гідрохлорид

Номер слайду 17

3. Вивчення нового матеріалу Реакції поліконденсаціїУтворення дипептидного звязку a-Амінокислоти при взаємодії між собою утворюють аміди, які називають пептидами. 3.4. Хімічні властивостіПептидний звязок

Номер слайду 18

1. Гідроліз природних білків2. Синтез з використанням галогензаміщених карбонових кислот. 3. Вивчення нового матеріалу. Синтез амінокислот 3.4. Хімічні властивості

Номер слайду 19

Якісна реакція на амінокислоти

Номер слайду 20

3. Вивчення нового матеріалу. Біологічне значення амінокислот. Входять до складу білків, ферментів та гормонів. Бере участь у біосинтезі речовин у клітинах. Регулюють обмін речовин та ріст організму.

Номер слайду 21

Амінокислоти відіграють величезну роль у розвитку та відновленні м'язів, кісток, інших тканин. Але їх дефіцит може вдарити не тільки по опорно-руховому апарату, але й по інших системах - нервової, імунної, травної. Підготуйте розповідь про значення однієїї з амінокислот для організму

Номер слайду 22

Самоперевірка: «Так-Ні».1. Амінокислоти – органічні сполуки, в молекулах яких містяться одночасно аміно- (-NH2) і карбоксильна (-СООН) групи. 2. Найважливішого значення мають β-амінокислоти. 3. Амінокислоти – безбарвні кристалічні речовини.4. Дипептид – це речовина білкової природи, що складається з двох амінокислотних залишків. 5. Амінокислоти мають амфотерні хімічні властивості. 6. Амінокислоти використовують лише у медицині

Номер слайду 23

Закріплення матеріалу

Номер слайду 24

Підсумок: Амінокислоти – органічні сполуки, в молекулах яких містяться одночасно аміно- (-NH2) і карбоксильна (-СООН) групи. Існують систематичні і тривіальні назви амінокислот. Безбарвні, кристалічні речовини, розчинні у воді, мають високі t плавлення, розпадаються при нагріванні. Найважливішого значення мають α-амінокислоти. Вони є структурними одиницями білків. Амінокислоти мають амфотерні хімічні властивості. Амінокислоти мають застосування у медицині, с/г, виробництві синтетичних волокон.

Номер слайду 25

Рефлексія«Мікрофон» назвати 2 факти, продовживши відповідні фрази, – «я не знав...», «тепер я знаю...».

Номер слайду 26

Навчальні проекти19. Натуральні волокна тваринного походження: їхні властивості, дія на організм людини, застосування.22. Збалансоване харчування – запорука здорового життя. Домашнє завдання

pptx
Пов’язані теми
Хімія, 10 клас, Презентації
До підручника
Хімія (профільний рівень) 10 клас (Буринська Н.М. та інші)
Додано
28 березня 2025
Переглядів
683
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку