Луганський обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії»
Урок географії
Практична робота №5.
Визначення середніх
температур та амплітуди їх
коливань за добу, місяць,рік.
Аналіз рози вітрів.
Підготувала вчитель
географії ,біології,
вищої категорії
Нітченко С.М
2021
Межпредметні зв’язки: географія, екологія, математика та інформатика.
Предмет: географія
Тема уроку: Практична робота № 5.
Визначення середніх температур та амплітуди їх коливань за добу, місяць, рік. Аналіз рози вітрів.
Мета уроку: розвивати вміння визначати середню температуру повітря, застосовувати математичні методи для обчислення середньої температури повітря та амплітуди коливань температури,
будувати графіки ходу температур та вміти робити висновки.
Тип уроку: уміння комплексного застосування знань, умінь, навичок
.Дидактичне забезпечення : мультимедійна презентація, ПК, методичний лист з практичною роботою.
Міжпредметні зв’язки: географія, інформатика, математика, біологія з основами екології
.Компетентності: спілкування державною мовою (описувати географічні процеси, використовуючи арсенал мовних засобів- термінами, поняттями); уміння пояснювати явища в живій природі-основні компетентності в природничих науках і технологіях ;
математична компетентність- уміння застосовувати математичні знання у побудуванні графіків та визначення середніх температур клімату;
уміння вчитися впродовж життя-самостійно або в групах планувати, вирішувати та проводити моніторинг або експерименти.
Хід урок
I.Організаційний момент
1. Вітання вчителя з ліцеїстами.
2. Організація учбового процесу – поділ на групи:
I-Кліматологи, II-Математики, III-Екологи.
II Актуалізація навчального матеріалу.
1.Презентація « Клімат і погода,»
2. Питання до презентації:
а) Клімат і атмосфера.
б) Клімат і погода.
в)Різноманітність клімату Землі
.г)Кліматотвірні чинники
д) Карти, які використовують під час вивчення клімату.
III. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.
Визначення середніх температур та амплітуди їх коливань за добу. місяць., рік. Мета уроку- за допомогою сайтів Інтернету знайти дані про погоду, виконати обчислення, амплітуду коливань , побудувати графіки та виконати висновки.
IV. Виконання практичної роботи № 5 Визначення середніх температур та амплітуди їх коливань за добу, місяць, рік.
У всіх є методичний лист з практичної роботи.
Знайомтесь зі стр. 25 та переходимо до ПК, щоб виконати
1 завдання практичної роботи.
Інформатика- робота з ПК.
Крок перший: увійти на певну сторінку: http://www:gismeteo.ua/.
Вчитель Нітченко С.М.
Крок 2: вибрати Україну.
Крок 3: на новій сторінці вибрати свою область.
Крок 4: вибрати свій населений пункт.
Крок 5: на цій сторінці знайти дані про погоду за вчора й прогноз на найближчі дні.
Заповнюємо таблицю даними (стр.26), будуємо графік добового ходу температур й визначаємо середню добову температуру та амплітуду коливань
Математика Перевіримо дані середньої добової температури та добову амплітуду.
Завдання 1 групі КЛІМАТОЛОГАМ.
1 Провести моніторинг добового ходу температур м. Кремінна Луганської області.
2 Зробити ваш прогноз.
Завдання 2 практичної роботи. Стр. 27.
Викокистовуючи дані одного із сайтів прогнозу погоди побудуйте графік місячного ходу свого населеного пункту.
Завдання 2 групі « МАТЕМАТИКАМ»
Розв’язати задачу . Вологість повітря кабінету інформатики 4,5 г/м 3. Абсолютна вологість 9 г/м3. Визначити абсолютну вологість кабінету інформатики.
Завдання 3 практичної роботи №5
Використовуючи сайт прогнозу погоди м. Парижа за адресою :https//www.gismeteo.ua/ (щоденник погоди) заповніть дані про температуру та побудуйте графік річного ходу температур цього міста.
Завдання 3 творчій групі «ЕКОЛОГАМ»
Розкрити :а) роль рослин;
б) спрогнозуйте можливі зміни клімату Землі в результаті певних видів діяльності людини у у вигляді схем(піраміди): розорювання грунтів, вирубка лісу, спалювання сміття, твердих видів побутових відходів.
V. Узагальнення знань.
VI. Підбиття підсумків .
Оцінювання видів практичної роботи.
VII. Домашнє завдання
Повторити §14.