ТЕМА УРОКУ. Практична робота 3. Опрацювання зображень, створених раніше.
МЕТА УРОКУ:
Навчальна. Сформувати в учнів вміння опрацьовувати зображення, створені раніше.
Розвиваюча: розвивати увагу, кмітливість, логічне мислення.
Виховна: виховувати в учнів активність, естетичний смак.
ОБЛАДНАННЯ: Комп’ютери класу.
Тип уроку: комбінований.
ХІД УРОКУ.
І. Організаційний етап.
1. Оголошення теми та мети уроку, його ролі в даній темі та курсі інформатики в цілому.
2. Постановка перед дітьми цілі та розкриття методів її досягнення на уроці
ІI. Перевірка домашнього завдання.
1. Виберіть існуючі в Paint типи вікон.
2. Команда меню, що має позначення із трьома крапками, виконує дію...
3. Як називають наведений на рисунку тип вікон?
Вікно довідкової інформації;
діалогове вікно;
вікно спілкування;
вікно програм.
4. Установіть відповідність між кнопками керування вікна та їх призначенням.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Гра «Снігова куля»
Учитель пропонує учням по черзі називати інструменти, що використовуються в програмі Paint, повторюючи всі інструменти, названі попередніми учнями.
Фронтальне опитування
1. Як запустити графічний редактор Paint?
2. Назвіть основні елементи вікна програми Paint.
3. Яке призначення елементів панелі інструментів Paint?
4. Коли і для чого на екрані з’являється діалогове вікно?
5. Які елементи має діалогове вікно?
6. Коли і для чого на екрані з’являється інформаційне вікно?
7. Які ви можете назвати основні команди меню Файл у програмі Paint?
8. Як підготувати екран для нового рисунка?
9. Як змінити розміри рисунка?
10. Як зберегти рисунок з новим ім’ям?
11. Чим відрізняються команди Зберегти і Зберегти як...?
ІV. Робота за комп’ютером.
З учнями проводиться інструктаж з ТБ. Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми (Варіант 2) Учитель, враховуючи індивідуальні особливості учнів класу, самостійно визначає час і термін проведення комплексу вправ під час роботи (як правило, через 8-10 хвилин після початку роботи).
Завдання до практичної роботи у папці класу.
V. Аналіз та підсумки уроку.
Виставлення оцінок за практичну роботу.
Учні дають відповіді на запитання вчителя. Учитель узагальнює ці відповіді.
— Що сьогодні дізналися нового?
— Чого навчилися?
— Що сподобалось на уроці, а що ні?
— Чи виникали труднощі?
VІ. Домашнє завдання. Н.В. Морзе та ін. “Інформатика. 5 клас.” , п. 20.