Урок 4
Дата: 21. 01. 20
Клас: 6-А
Розділ: Основи матеріалознавства та технології обробки.
Тема: Практична робота: Розкрій виробу
Мета:
- навчити учнів робити розкрій виробу;
- розвивати моторику рук, інтерес до рукоділля;
- виховувати почуття естетичного смаку;
Об’єкт проєктної діяльності: м’яка іграшка.
Тип уроку: комбінований
Обладнання та матеріали: зразки розкрою, презентація.
План уроку
І. Організаційна частина (1 хв.)
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми, мети та завдань уроку (1 хв.)
ІІІ. Вивчення нового матеріалу (7 хв.)
3.1. Актуалізація опорних знань (1 хв.)
3.2. Пояснення нового матеріалу (5 хв.)
3.3. Закріплення теоретичного матеріалу (1 хв.)
ІV. Практична робота (31хв.)
4.1. Інструктаж, Повторення ПТБ (1 хв.)
4.2. Закріплення інструктажу ( 1 хв.)
4.3. Критерії оцінювання (1 хв.)
4.4. Самостійна робота (28 хв.)
V. Підбиття підсумків уроку (5 хв.)
5.1 Оцінювання робіт учнів (2 хв.)
5.2 Прибирання робочих місць (1 хв.)
5.3. Підсумок уроку(1хв.)
5.4. Домашня робота (1 хв.)
Хід уроку
І. Організаційна частина
1.1. Привітання
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми, мети та завдань уроку
Ми з вами продовжуємо виготовляти іграшку, і на цьому уроці виконаємо розкрій виробу. Тема уроку: Практична робота: Розкрій виробу.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Розкрій – один із найважливіших процесів пошиття текстильного виробу. Якість виконання розкрою залежить від дотримання послідовності всіх його етапів.
Етапи розкрою: підготовка тканини до розкроювання, підготовка викрійки, настилання, розкладання деталей викрійки, прикріплення викрійки до тканини, обкрейдування, вирізування деталей крою.
Під час розкроювання слід пам’ятати такі правила:
ІV. Практична робота
4.1. Інструктаж, Повторення ПТБ
Нагадайте правила поводження з ножицями? (відповідають учні)
Зараз у вас буде таке завдання: вам потрібно буде розкроїти деталі іграшки, за тими правилами, які ми обговорили. Замість крейди можна використовувати олівець або ручку. Малюємо виключно на внутрішньому боці тканини. Утримувати шаблон буде вручну, звичайно можемо використати скоч або ж голки, якщо у когось є. Пам’ятайте про припуск, який враховуємо при вирізанні деталей. На виконання завдання у вас до 30 хвилин.
4.2. Повторення інструктажу
З чого розпочинаємо, та чим закінчуємо роботу?
4.3. Критерії оцінювання
Якщо ви виконаєте тільки обведення шаблону, то отримаєте 7 балів.
Якщо зробите припуски то 8 балів.
Якщо у вас буде готова лише частина деталей, то отримаєте 9 – 10 балів, в залежності від охайності.
Якщо усі то 11 балів.
12 балів отримають ті, хто зможе дати відповідь на додаткове запитання.
Час на виконання роботи пішов.
4.4. Самостійна робота
V. Підбиття підсумків уроку
5.1 Оцінювання робіт учнів
5.2 Прибирання робочих місць
5.3 Домашнє завдання
Взяти голку з ниткою, та деталі виробу.
Вчитель:_______________________________