Практичне заняття - історичний портрет

Про матеріал
Презентація до практичної роботи, складання історичного портрету про Юлія Цезаря.Римська імперія
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Практичне заняття Історичний портрет Цезаря

Номер слайду 2

Алгоритм «Як скласти історичний портрет»

Номер слайду 3

Гай Юлій Цезар. Близько 100 – 44 р. до н. е. Походив із старовинного патриціанського роду. З установленням диктатури Сулли, Цезаря позбавили майна, відлучили від посади жерця, і лише заступництво родичів врятувало його від смерті. Цезар приєднався до армії, але зі смертю Сулли повернувся до Риму, щоб розпочати політичну кар´єру.

Номер слайду 4

Великий полководець, політик, імператор, блискучий оратор, талановитий письменник… Всі ці іпостасі втілювалися в одній людині – такій складній, суперечливій і великій, як і час в якому вона жила – Гаї Юлії Цезарі з роду Юліїв. Одні вважають Цезаря тираном, який прагнув до влади, а інші – талановитим державним діячем і генієм, якому не вдалося втілити свої плани в життя. Як би там не було, навряд чи в історії Давнього Риму знайдеться людина, яка так багато зробила для нього і яка залишила про себе таку міцну пам’ять, як Юлій Цезар.

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Цезар часто брав різні папери і писав листи під час гладіаторських боїв. Його запитали, мовляв як ви і на гладіаторів можете дивитися, і листи писати. На що Цезар відповів: «Цезар може робити три справи одночасно: і писати, і дивитися, і слухати».

Номер слайду 7

Давньоримський письменник Светоній «Життя дванадцяти цезарів. Божественний Юлій»... Ось що він зробив за дев’ять років свого командування. Усю Галлію, за винятком союзних племен, перетворив на провінцію. Першим з римлян напав на зарейнських германців і переміг їх. Він напав і на британців, до тих пір незнайомих, вимагаючи з них викупу і заручників. Серед великих успіхів він лише тричі зазнав невдачу. По завершенні війни він відсвяткував п’ять тріумфів. Під час понтійського тріумфу несли напис: «Прийшов, побачив, переміг». Воїнів він цінував не за рід чи багатство, а лише за мужність. Завдання: Визначте риси характеру за джерелом

Номер слайду 8

Давньоримський письменник Светоній «Життя дванадцяти цезарів. Божественний Юлій» Завдання: Визначте риси характеру за джерелом…бойовий дух і славолюбство воїнів Цезар... підтримував насамперед тим, що щедро роздавав нагороди й почесті, даючи цим зрозуміти, що нагромаджує на війнах багатства не для власної розкоші й утіхи, а береже їх як загальне добро для відзначень за ратні заслуги. Він добровільно йшов назустріч будь-якій небезпеці й не цурався ніяких труднощів. Якщо його готовності наражатися на небезпеку не дивувалися, знаючи його честолюбність, то всіх вражала його здатність витримувати знегоди, які, на перший погляд, перевищували його тілесні сили, бо він був слабої будови тіла, з білою й ніжною шкірою, страждав від головних болів, та ще й був схильний до падучої... Незважаючи на це, він не посилався на слабке здоров'я, аби вести розніжене життя... Він намагався походами, простим харчуванням, постійним перебуванням під відкритим небом і труднощами подолати свою кволість і загартувати своє тіло. Спав він переважно на возі або на ношах, щоб використати для справ і час відпочинку. Об'їжджаючи вдень міста, укріплення, сторожові пункти, Цезар мав при собі лише одного раба, який занотовував те, що він диктував, та одного воїна ззаду, який тримав меч.

Номер слайду 9

Давньоримський письменник Светоній «Життя дванадцяти цезарів. Божественний Юлій» Завдання: Визначте риси характеру за джерелом... Розповідають, що коли Цезар перевалив через Альпи і їхав через якесь нужденне містечко з нечисленним населенням, друзі, сміючись, жартома запитали: «Невже й тут мають місце змагання за посади, суперництво за перше місце і свари серед знаті?» На це Цезар цілком поважно відповів: «Щодо мене, то я волів би бути тут першим, ніж другим у Римі».

Номер слайду 10

Давньоримський письменник Светоній «Життя дванадцяти цезарів. Божественний Юлій» Завдання: Визначте риси характеру за джерелом...Іншим разом Цезаря в дорозі зненацька застала хурделиця, і він попросив притулку в хатині якогось бідняка. Тут була лише одна кімнатка, яка ледве могла б служити одній особі. Тоді Цезар так озвався до друзі в: «Те, що найпочесніше, слід давати найсильнішим, а те, що найнеобхідніше, — найслабшим». Із цими словами він велів господарю відпочивати в кімнаті, а сам разом з іншими спав під навісом перед дверима хатини. 

Номер слайду 11

Давньоримський письменник Светоній «Життя дванадцяти цезарів. Божественний Юлій» Завдання: Визначте риси характеру за джерелом... Сенат призначив Цезаря диктатором. Тоді Цезар дозволив вигнанцям повернутися на батьківщину, наділив громадянськими правами дітей осіб, яких Сулла оголосив поза законом, полегшив тяжке становище боржників, частково звільнивши їх від сплати процентів.... Друзі вважали за необхідне, щоб він оточив себе охоронцями, Він, однак, не погодився на це, кажучи, що краще один раз умерти, аніж жити в постійному страху за життя. Він знову влаштував пригощання і роздачу хліба, щоб схилити до себе народ. А воїнів зробив відданими собі, роздаючи землі в колоніях, серед яких найвідомішими були ті, що їх засновано на місцях Карфагена й Коpiнфа.

Номер слайду 12

pptx
Додав(-ла)
Васенко Юлiя
Додано
15 квітня 2022
Переглядів
1824
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку