Практичне заняття «Навчання дітей правил особистої гігієни».

Про матеріал
Практичне заняття: «Навчання дітей правил особистої гігієни». Мета: розповісти дітям про правила доглядом за власним тілом, поглибити знання про значення гігієнічних навичок, вчити дбати про свою зовнішність, виховувати бажання використовувати набуті гігієнічні навички у повсякденному житті.
Перегляд файлу

Практичне заняття: «Навчання дітей правил особистої гігієни».

Мета: розповісти дітям про правила доглядом за власним тілом, поглибити знання про значення гігієнічних навичок,  вчити дбати про свою зовнішність, виховувати бажання використовувати набуті гігієнічні навички у повсякденному житті.

ХІД ЗАНЯТТЯ

Сьогодні у нас з вами практичне заняття, яке присвячене гігієні тіла.

Для початку, нагадайте, що таке «гігієна тіла» (гігієна – це дотримання правил чистоти, охайності, акуратності).

Що таке особиста гігієна?   (це дотримання правил чистоти, охайності кожною людиною, особою зокрема)

  1. Догляд за нігтями, руками та волоссям.

Особливо важливо стежити за чистотою рук. Змалечку потрібно розуміти, що руками людина бере різні предмети — олівці, ручки, книги, зошити, м’ячі, іграшки, — гладить тварин, береться за ручки дверей, торкається різних предметів у туалетних кімнатах. На всіх цих предметах є бруд, часто невидимий для ока, який залишається на шкірі пальців. Якщо брати немитими руками продукти харчування або торкатися обличчя, то цей бруд через рот може потрапити в організм. Саме через брудні руки передається значна кількість різних хвороб від хворої людини до здорової.

Дорослі й діти повинні мити руки з милом перед кожним прийомом їжі, після повернення з громадських місць, після ігор, гімнастичних вправ, роботи (прибирання кімнати, робота на городі), після кожного відвідування туалету й перед сном.

Для цього можна використовувати звичайне мило.

Треба змалечку правильно мити руки, бо саме ця навичка є основою профілактики інфекційних хвороб.

Практичне завдання.

Як правильно мити руки?

Відкрити кран, намилити долоні, ретельно потерти внутрішню і тильну сторони, змити мило і закрити кран. У громадському місці краще відкривати і закривати кран за допомогою паперового рушника.

- Якщо намочити руки, але не відмити їх — мікроорганізми тільки радітимуть, розмножуючись ще активніше у вологому й теплому середовищі.

- Тверде мило має зберігатися в сухому стані, тому користуйтеся мильницею, в якій мило не розмокатиме.

- Намилюйте руки так, щоб утворювалася піна: що більше піни, то менше залишиться мікробів. Якомога частіше змінюйте рушник для рук: він завжди має бути сухим і чистим.

Практичне завдання.

 

 

  • Нігті захищають кінчики наших пальців на руках і ногах. Під нігтями можуть скупчуватися безліч бактерій. Для того щоб цього не відбувалося, нігті треба обрізати. На руках це слід роби­ти щотижня, а на ногах один раз у два-три тижні.
  • Біля нігтьового ложа часто з'являються задирки, їх треба обереж­но зрізати, інакше вони можуть запалитися.

 

 

Чисте й здорове волосся м'яке, еластичне, має природний блиск і прикрашає людину. Але якщо за ним не доглядати, воно стає жир­ним, сплутаним та має неприємний запах. Тому, волосся треба регулярно мити й розчісу­вати тільки після повного висихання.

 

  1. Гігієна порожнини рота і зубами.

Пригадаймо рекламу по телебаченню про збереження зубів. Яке слово звучить найчастіше? (карієс).

Слово карієс – латинського походження, дослівно означає «гниття». Це дірка в зубах, що з’являється внаслідок руйнування зубної емалі та гниття зубів. Причиною карієсу: неправильне харчування та догляд за зубами.

Залишки їжі між зубами створюють сприятливе середовище для розмноження мікробів.

Як можна запобігти розмноженню мікробів? Я думаю, що не потрібно вживати їжу взагалі, згодні? Чому? Доведіть свою думку (Відповіді дітей).

Щодня перед сном потрібно чистити зубі, а після їжі полоскати рот теплою водою. Кожна людина повинна мати власну зубну щітку. Дітям потрібно придбати спеціальну, дитячу. Вона менша та зручніша. В неї повинна бути м’яка щетина. Її потрібно регулярно мити. Міняти раз на 3-4 місяці.

ПОРЯДОК ЧИЩЕННЯ ЗУБІВ

1Покласти на зубні щітку пасту

2 Очистити внутрішню поверхню кожного зуба. Рух зубної щітки вгору-вниз.

3 Почистити жувальну поверхню кожного зуба. Рух щітки вперед-назад.

4 Кінчиком щітки почистити внутрішню сторону зубів круговими рухами.

5 Не забути почистити язик.

Догляд за ротовою порожниною

  1. Про вмивання

Умиваємося зранку та ввечері

Порядок дій:

1.Дитина повинна самостійно дістати до струменя води.

2. Намочіть руки та потріть їх.

3. Скласти долоньки в човник, щоб на них збиралася вода.

4. Сполосніть обличчя, злегка потираючи шкіру. Якщо дитина робить це достатньо вправно, запропонуйте скористатися дитячим милом.

5. Витріть руки та обличчя чистим рушником.

 

  1. Гігієна вух

- на вашу думку, навіщо чистити вуха?

- як часто потрібно чистити вуха?

Природа дивовижним чином передбачила періодичне очищення вуха від сторонніх речовин переміщенням сірки зсередини назовні.

Переміщенню сірки сприяє масаж зовнішнього вуха — вушної раковини:

— загнути вушну раковину ззаду наперед, злегка відтягуючи — 5 разів;

— затиснувши козелок великим і вказівним пальцями, порухати його за годинниковою стрілкою — 5-7 разів;

— відтягувати донизу мочку вуха — 5—7 разів.

Такий масаж вушної раковини знімає втому, головний біль, підвищує розумові здібності (поліпшується кровопостачання мозку).

Примітка. Масаж вушної раковини проводиться під наглядом дорослих, обережно, уважно, не перетворюючи цей процес в розвагу.

Однак при посиленому утворенні вушної сірки вона може скупчуватися у слухових проходах і навіть утворювати сірчані пробки, що призводить до зниження слуху або повної його втрати. Ось чому під час щоденного умивання вуха також миють теплою водою з милом.

 

 

 

 

 

 

  1. Догляд за ногами.

Ноги потребують постійного догляду. Їх миють щодня перед сном прохолодною  водою з милом, тому що на ногах особливо сильно пітніє шкіра й накопичується бруд. Після миття ноги потрібно ретельно витирати спеціальним рушником, особливо між пальцями. Нерегулярне миття ніг, носіння брудних шкарпеток та взуття сприяють появі зопрілостей та потертостей, а також призводять до виникнення грибкових захворювань.

Щоб запобігти неприємним наслідкам, треба також ретельно доглядати за взуттям: змінювати та чистити його, не одягати чуже взуття.

 

Підбиття підсумків

Що таке особиста гігієна?

— Навіщо потрібно вмиватися? Чистити зуби?

— Що слід робити, щоб завжди гарно виглядати?

— Які правила гігієни ніг ви запам'ятали?

Дякую за увагу, за співпрацю. До нових зустрічей.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Позашкільна освіта, Виховна робота
Інкл
Додано
23 листопада 2021
Переглядів
2660
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку