"Правила безпеки під час переходу вулиці" (конспект уроку з основ здоров*я. 1 кл.)

Про матеріал

Урок-змагання

Основи здоров*я

1 клас

Тема: Правила безпеки під час переходу вулиці.

Мета: - Закріпити та актуалізувати знання учнів про дорожній рух і правила безпечної

поведінки на вулицях;

- розвивати пізнавальні інтереси дітей;

- виховувати навички свідомої дисциплінованої поведінки на вулиці.

Обладнання: - на дошці – екран змагань двох команд і їхні емблеми (“Пішоходи” і “Водії”),

-костюм “Світлофора”,

-сувеніри від Світлофора,

-дорожні знаки,

-зелені фішки для команд,

-ілюстрації до запитань і загадок,

- в центрі класу – перехрестя.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

-Доброго дня, діти! Усміхніться нашим гостям і почнемо урок.

ІІ. Повідомлення теми уроку.

-Діти, сьогодні у нас незвичайний урок: змагання за правилами дорожнього руху. У нас – дві команди: “Пішоходи” і “Водії”. Ви будете змагатися за право називатися “Кращим знавцем правил дорожнього руху”. Команди, відрекомендуйтеся!

-Командир команди “Пішоходи”: Команда, наш девіз”

-Учні: Наша команда знає багато!

Кажуть про нас: “Гарні малята”!

-Командир команди “Водії”: Команда, наш девіз!

-Учні: Ми обіцяємо гарно змагатися,

Будемо кращими називатися.

ІІІ. Актуалізація знань, умінь і навичок.

-Почнемо вікторину. Кожній команді я ставитиму запитання, а ви повинні якнайшвидше на них відповісти. За правильну відповідь – зелена фішка. І так – почнемо.

1)Як називаються вулиці біля нашої школи?

2)На якій вулиці розташована наша школа?

3)Назвіть елементи вулиці. ( Проїзна частина, край проїзної частини, тротуар, перехрестя, перехід.)

4)Що таке проїзна частина? (Елемент дороги, призначений для руху транспортинх засобів.)

5)Що таке тротуар? (Елемент дороги, призначний для руху пішоходів.)

6)Що таке перехрестя? (Місце перехрещення доріг на рівному місці.)

7)Що таке пішохідний перехід? (Ділянка проїзної частини вулиці, призначена для руху пішоходів через дорогу.)

8)Який рух транспорту встановлено в Україні? (Правосторонній.)

9)Що таке “зебра”? (Спеціальна дорожня розмітка пішохідного переходу.)

10)Для чого потрібен світлофор? (Він регулює рух транспорту і пішоходів.)

11)Що означають кольори світлофора?

-Молодці, запишемо рахунок цього конкурсу на екрані.

Назви конкурсів

“Водіі”

“Пішоходи”

1. Вікторина

2. Загадки

3. “Хто більше?”

4. “Не плутай сторони”

5. Кросворд

6. “Перехрестя”

7. “Логіка”

Підсумок

ІУ. Зустріч зі Світлофором.

(Заходить “Світлофор” – хлопчик в костюмі.)

-Здрастуйте, діти! Це тут урок з правил дорожнього руху?

-Діти, хто я?

-Що ви знаєте про мене?

Як переходиш вулицю, - на розі зупинись

І перш за все уважно на мене подивись.

Я шлях вкажу надійний, де небезпек нема.

Трикольорове око я маю недарма.

Нехай воно і мружиться, ніколи я не сплю,

З малими дітьми в хованки я гратись не люблю.

В роботі я суворий і стриманий завжди.

Тролейбуси й машини біжать туди й сюди.

Дивлюсь червоним оком – велюспинитись я,

одне мені потрібно – це витримка твоя.

А блисне жовте око, іти не поспішай,

Бо жовтий – не зелений: потрапиш під трамвай.

Увага – і зелений привітно замигтів.

Він – колір найдобріший. Щасливої путі!

У. Інсценівка “Світлофор”.

-Закон вулиць – суворий. Він не любить тих, хто не виконує правила. Адже саме цей закон зберігає життя багатьом людям. Діти, будьте уважними на дорогах!

(Виходять 4 учні. У одного з них зображення світлофора, у інших – кола жовтого, зеленого, червоного кольорів.)

1.Водіям хто помагає? Це повинен знати ти.

Від біди оберігає та і всім допомагає

Небезпечний шлях знайти.

Це невтомний трудівник. Три великих ока має.

Він інкооли не дрімає, особливо в часи “пік”.

2.Три сигнали світлофора, що накажуть, то – закон!

Як червоний загориться – терміново зуриніться.

3.Жовте світло – почекай!

4.А зелене сяє світло, посміхаючись привітно, -

Сміло рухайтеся всі: і дорослі, і малі.

УІ. Гра “хто більше?”.

-А зараз другий конкурс. Кожній команді буде поставлено по п ять запитань. Першою відповідатиме команда “Пішоходи”. Слухайте уважно.

1)Що треба робити, якщо загорілося жовте світло, а ви дійшли тільки до серелини вулиці?

2) Кому дає команди світлофор?

3)Що треба зробити, якщо загорілось червоне світло, а ви ще не встигли дійти до середини вулиці?

4)Скільки сигналів у світлофора?

5)Для чого потрібен “острівець безпеки”?

-А тепер запитання для команди “Водії”:

1)Коли треба починати перехід дороги?

2)Що означає жовте світло світлофора?

3)Чи можна починати перехід вулиці на жовте світло?

4)Де повинні ходити пішоходи?

5)Який сигнал світлофора дозволяє переходити вулицю?

-Запишемо рахунок цього конкурсу.

УІІ. Розповідь вчителя.

-Багато з вас ходять до школи самостійно,без дорослих, а тому ви повинні пам я тати такі правила:

1)Шлях до школи вибирайте найбезпечніший, на якому менше переходів через вулицю чи дорогу.

2)Коли йдете вулицями міста, будьте обережні!

3)Не поспішайте!

4)Йдіть тільки правим боком тротуару чи узбіччя.

5)Не виходьте на проїзну частину вулиці чи дороги.

6)Проходячи повз ворота, будьте особливо уважними і обережними: з воріт може виїжджати автомобіль.

7)Переходьте вулицю тільки по пішохідних переходах.

8)Перед тим, як переходити вулицю, подивіться ліворуч. Якщо проїзна частина вільна – йдіть. Дійшовши до середини вулиці, зупиніться. Тепер подивіться праворуч. Якщо проїзна частина вільна, продовжуйте перехід. Якщо близько машина – пропустіть.

9)Якщо вулиця регулюється світлофором, обов язково зверніть увагу на кольори.

УІІІ. Розгадування загадок.

-Діти, ви добре знаєте сигнали світлофора. А чи вмієте ви розгадувати загадки? Зараз перевіримо. Це і буде третій конкурс.

1)Маленькі будиночки містолм біжать,

Хлопчики й дівчатка в будиночках сидять. (Автобус, трамвай)

2)Підморгне зеленим оком – ми йдемо,

Підморгне червоним оком – стоїмо. (Світлофор)

3)Я не їм вівса, ні сіна,

Дайте випити бензину,

Усіх коней обжену,

Кого хочеш дожену. (Машина)

4)Два брати попереду біжать,

А позаду два наздоганяють. (Колеса)

5)Двоє ніг у швидкого коня,

Має він одне око і роги.

Я катаюсь на ньому щодня,

Хоч і добре натомлююноги. (Велосипед)

-Запишемо рахунок цього конкурсу.

ІХ. Фізкультхвилинка.

Х. - Діти, ви, мабуть, уже втомилися, нумо, трішечки відпочинемо і пограємо в гру “Не плутай сторони”.

(Всі учні стоять. Учитель подає такі команди: “Підняти праву (ліву) руку!” “Подивитись правору (ліворуч)”. Хто помиляється – сідає на місце. Перемагають ті, хто не зробив помилок і задишився стояти. Вони одержуюють фішки. Кількість одержаних командами фішок заноситься до екрана змагань.

ХІ. Розгадування кросворду.

-Наступний конкурс “Кросворд”:

1)Людина, яка їде в транспорті. (Пасажир)

2)Людина, яка йде тротуаром. (Пішохід)

3)Людина, яка керує автомобілем. (Водій)

4)Підрозділ міліції, який відповідає за безпеку на дорогах. (ДАІ)

-Запишемо результати цього конкурсу.

ХІ. Розповідь учителя про дорожні знаки.

Вчитель демонструє малюнки дорожніх знаків і розповідає про них.

ХІІ. Інсценування вірша О.Кононенка.

(Діти інсценуюють вірш О.Кононенка “Весела подорож з братом до дідуся, або знайомство з дорожніми знаками”.

У ході виступів учнів учитель демонструє відповідні дорожні знаки.

1.Світлофор зеленим світить,

Поспішаю, як ніхто –

З братом їдемо до діда

У новенькому авто.

Ми домовилися вранці,

Він чекає на стоянці.

Ось і я – часу не гаймо,

Заспівав мотор – рушаймо!

2.Розрослись каштани, липи,

Без зупинки тут не можна.

СТОП – ці літери великі

Здалеку побачить кожний.

3.Брат машину зупиняє,

Озивається до мене:

- Світлофор три ока має –

Червоне, жовте і зелене.

Червоне, треба пам ятати, -

Іти не можна, слід чекати.

Мигає жовте – не хвилюйся:

Уважним будь і приготуйся.

Зелене – вітер, дощ чи злива:

Через дорогу йди сміливо.

4.Нам дорога ще далека.

Брат веде, позаду я.

Знак дорожній “Небезпека”

Застережить водія.

Глянь праворуч, глянь ліворуч,

На дорозі діти, - стій!

Дитсадок і школа поруч –

Обережніше, водій!

5.Я забув! Не вимкнув праску!

От так лихо! Що робити?

Для забудьків знак, будь ласка, -

“Телефон”, - біжу дзвонити.

6.Скоро дідове подвір я,

Дід у нас лісник, отак!

З лісу можуть вийти звірі,

Нам про це гшооврить знак.

Ми приїхали. Дідусь

На порозі крутить вус,

Йде онуків зустрічати:

- Здрастуйте! Ходіть до хати.

7.Приїздіть у ліс в суботу –

Вистачить для всіх роботи.

Пост ДАІ. Інспектор чемно

Радить пас прилаштувати.

Посміхається приємно:

- Хай щастить вам, - каже брату.

ХІІІ. Гра “Перехрестя”.

-Наступне змагання – гра “Перехрестя”. В центрі нашого класу – “перехрестя”. За командою “рух” гра починається. “Водії” заводять свої машини, “пішоходи” йдуть до перехрестя. Діти грають групами – по п ять з кожної команди. “Світлофор” показує свої кольори: зелене – “водії” стоять, пішоходи йдуть, жовте – всі стоять, “водії” заводять свої двигуни. Червоне – “пішоходи2 стоять, “водії” поїхали. Хто помиляється, вибуває з гри. А переможці одержують фішки.

( Гра проводиться два-три рази зі зміною учасників.

Рахунок цього конкурсу записується на екрані.)

ХІУ. Завдання на логічне мислення.

-А тепер настав час для логічних запитань. Вони будуть для обох команд одночасно. Яка з команд першою підніме руку і дасть правильну і повну відповідь, та отримає фішку. Увага, останній конкурс:

1)Чим небезпечний автомобіль, що стоїть?

2)Чому небезпечо, навіть коли на вулиці мало автомобілів?

3)Чому небезпечно перебігати вулицю?

-Молодці! Запишемо рахунок гри.

ХУ. Виступ працівника ДАІ.

-Діти, весь час за нашими змаганнями спостерігав працівник ДАІ (прізвище, ім я, по-батькові, звання). У нього є теж кілька слів для вас.

ХУІ. Підсумок змагань.

-Підсумковий рахунок змагань:

-Перемогла команда ______________. Вона і є “Кращим знавцем правил дорожнього руху”. Але незалежно від того, яка команда одержала перемогу, ви всі гарно працювали. Я думаю, що зі мною погодяться і наші гості.

-Так, - говорить Світлофор, - я дуже задоволений, і тому нагороджую обидві команди. Це – знак “Світлофор”, щоб ви про мене ніколи не забували і про мої кольори.

ХУІІ. Підсумок уроку.

- Ну, от і все, діти! На жаль, наш урок закінчився. Скажемо “До побачення” “Світлофору” і нашим гостям.

Перегляд файлу

Урок-змагання

 Ознови здоров*я

1 клас

Тема: Правила безпеки під час переходу вулиці.

Мета: - Закріпити та актуалізувати знання учнів про дорожній рух і правила безпечної

              поведінки на вулицях;

            - розвивати пізнавальні інтереси дітей;

            - виховувати навички свідомої дисциплінованої поведінки на вулиці.

Обладнання: - на дошці – екран змагань двох команд і їхні емблеми (“Пішоходи” і “Водії”),

  • костюм “Світлофора”,
  • сувеніри від Світлофора,
  • дорожні знаки,
  • зелені фішки для команд,
  • ілюстрації до запитань і загадок,
  •  в центрі класу – перехрестя.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

  • Доброго дня, діти! Усміхніться нашим гостям і почнемо урок.

ІІ. Повідомлення теми уроку.

  • Діти, сьогодні у нас незвичайний урок: змагання за правилами дорожнього руху. У нас – дві команди: “Пішоходи” і “Водії”. Ви будете змагатися за право називатися “Кращим знавцем правил дорожнього руху”. Команди, відрекомендуйтеся!
  • Командир команди “Пішоходи”: Команда, наш девіз”
  • Учні: Наша команда знає багато!

               Кажуть про нас: “Гарні малята”!

  • Командир команди “Водії”: Команда, наш девіз!
  • Учні: Ми обіцяємо гарно змагатися,

               Будемо кращими називатися.

ІІІ. Актуалізація знань, умінь і навичок.

  • Почнемо вікторину. Кожній команді я ставитиму запитання, а ви повинні якнайшвидше на них відповісти. За правильну відповідь – зелена фішка. І так – почнемо.
  1. Як називаються вулиці біля нашої школи?
  2. На якій вулиці розташована наша школа?
  3. Назвіть елементи вулиці. ( Проїзна частина, край проїзної частини, тротуар, перехрестя, перехід.)
  4. Що таке проїзна частина? (Елемент дороги, призначений для руху транспортинх засобів.)
  5. Що таке тротуар? (Елемент дороги, призначний для руху пішоходів.)
  6. Що таке перехрестя? (Місце перехрещення доріг на рівному місці.)
  7. Що таке пішохідний перехід? (Ділянка проїзної частини вулиці, призначена для руху пішоходів через дорогу.)
  8. Який рух транспорту встановлено в Україні? (Правосторонній.)
  9. Що таке “зебра”? (Спеціальна дорожня розмітка пішохідного переходу.)
  10. Для чого потрібен світлофор? (Він регулює рух транспорту і пішоходів.)
  11. Що означають кольори світлофора?
  • Молодці, запишемо рахунок цього конкурсу на екрані.

    Назви конкурсів

    “Водіі”

      “Пішоходи”

1. Вікторина

 

 

2. Загадки

 

 

3. “Хто більше?”

 

 

4. “Не плутай сторони”

 

 

5. Кросворд

 

 

6. “Перехрестя”

 

 

7. “Логіка”

 

 

 Підсумок

 

 

 

ІУ. Зустріч зі Світлофором.

(Заходить “Світлофор” – хлопчик в костюмі.)

  • Здрастуйте, діти! Це тут урок з правил дорожнього руху?
  • Діти, хто я?
  • Що ви знаєте про мене?

Як переходиш вулицю, - на розі зупинись

І перш за все уважно на мене подивись.

Я шлях вкажу надійний, де небезпек нема.

Трикольорове око я маю недарма.

Нехай воно і мружиться, ніколи я не сплю,

З малими дітьми в хованки я гратись не люблю.

В роботі я суворий і стриманий завжди.

Тролейбуси й машини біжать туди й сюди.

Дивлюсь червоним оком – велюспинитись я,

одне мені потрібно – це витримка твоя.

А блисне жовте око, іти не поспішай,

Бо жовтий – не зелений: потрапиш під трамвай.

Увага – і зелений привітно замигтів.

Він – колір найдобріший. Щасливої путі!

У. Інсценівка “Світлофор”.

  • Закон вулиць – суворий. Він не любить тих, хто не виконує правила. Адже саме цей закон зберігає життя багатьом людям. Діти, будьте уважними на дорогах!

(Виходять 4 учні. У одного з них зображення світлофора, у інших – кола жовтого, зеленого, червоного кольорів.)

  1. Водіям хто помагає? Це повинен знати ти.

Від біди оберігає та і всім допомагає

Небезпечний шлях знайти.

Це невтомний трудівник. Три великих ока має.

Він інкооли не дрімає, особливо в часи “пік”.

  1. Три сигнали світлофора, що накажуть, то – закон!

     Як червоний загориться – терміново зуриніться.

  1. Жовте світло – почекай!
  2. А зелене сяє світло, посміхаючись привітно, -

Сміло рухайтеся всі: і дорослі, і малі.

УІ. Гра “хто більше?”.

  • А зараз другий конкурс. Кожній команді буде поставлено по п ять запитань. Першою відповідатиме команда “Пішоходи”. Слухайте уважно.
  1. Що треба робити, якщо загорілося жовте світло, а ви дійшли тільки до серелини вулиці?
  2.  Кому дає команди світлофор?
  3. Що треба зробити, якщо загорілось червоне світло, а ви ще не встигли дійти до середини вулиці?
  4. Скільки сигналів у світлофора?
  5. Для чого потрібен “острівець безпеки”?
  • А тепер запитання для команди “Водії”:
  1. Коли треба починати перехід дороги?
  2. Що означає жовте світло світлофора?
  3. Чи можна починати перехід вулиці на жовте світло?
  4. Де повинні ходити пішоходи?
  5. Який сигнал світлофора дозволяє переходити вулицю?
  • Запишемо рахунок цього конкурсу.

 

УІІ. Розповідь вчителя.

  • Багато з вас ходять до школи самостійно,без дорослих, а тому ви повинні пам я тати такі правила:
  1. Шлях до школи вибирайте найбезпечніший, на якому менше переходів через вулицю чи дорогу.
  2. Коли йдете вулицями міста, будьте обережні!
  3. Не поспішайте!
  4. Йдіть тільки правим боком тротуару чи узбіччя.
  5. Не виходьте на проїзну частину вулиці чи дороги.
  6. Проходячи повз ворота, будьте особливо уважними і обережними: з воріт може виїжджати автомобіль.
  7. Переходьте вулицю тільки по пішохідних переходах.
  8. Перед тим, як переходити вулицю, подивіться ліворуч. Якщо проїзна частина вільна – йдіть. Дійшовши до середини вулиці, зупиніться. Тепер подивіться праворуч. Якщо проїзна частина  вільна, продовжуйте перехід. Якщо близько машина – пропустіть.
  9. Якщо вулиця регулюється світлофором, обов язково зверніть увагу на кольори.

УІІІ. Розгадування загадок.

  • Діти, ви добре знаєте сигнали світлофора. А чи вмієте ви розгадувати загадки? Зараз перевіримо. Це і буде третій конкурс.
  1. Маленькі будиночки містолм біжать,

Хлопчики й дівчатка в будиночках сидять. (Автобус, трамвай)

  1. Підморгне зеленим оком – ми йдемо,

Підморгне червоним оком – стоїмо. (Світлофор)

  1. Я не їм вівса, ні сіна,

Дайте випити бензину,

Усіх коней обжену,

Кого хочеш дожену. (Машина)

  1. Два брати попереду біжать,

А позаду два наздоганяють. (Колеса)

  1. Двоє ніг у швидкого коня,

Має він одне око і роги.

Я катаюсь на ньому щодня,

Хоч і добре натомлююноги. (Велосипед)

  • Запишемо рахунок цього конкурсу.

ІХ. Фізкультхвилинка.

Х. - Діти, ви, мабуть, уже втомилися, нумо, трішечки відпочинемо і пограємо в гру “Не плутай сторони”.

(Всі учні стоять. Учитель подає такі команди: “Підняти праву (ліву) руку!” “Подивитись правору (ліворуч)”. Хто помиляється – сідає на місце. Перемагають ті, хто не зробив помилок і задишився стояти. Вони одержуюють фішки. Кількість одержаних командами фішок заноситься до екрана змагань.

ХІ. Розгадування кросворду.

  • Наступний конкурс “Кросворд”:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Людина, яка їде в транспорті. (Пасажир)
  2. Людина, яка йде тротуаром. (Пішохід)
  3. Людина, яка керує автомобілем. (Водій)
  4. Підрозділ міліції, який відповідає за безпеку на дорогах. (ДАІ)
  • Запишемо результати цього конкурсу.

ХІ. Розповідь учителя про дорожні знаки.

   Вчитель демонструє малюнки дорожніх знаків і розповідає про них.

ХІІ. Інсценування вірша О.Кононенка.

  (Діти інсценуюють вірш О.Кононенка “Весела подорож з братом до дідуся, або знайомство з дорожніми знаками”.

  У ході виступів учнів учитель демонструє відповідні дорожні знаки.

  1. Світлофор зеленим світить,

Поспішаю, як ніхто –

З братом їдемо до діда

У новенькому авто.

Ми домовилися вранці,

Він чекає на стоянці.

Ось і я – часу не гаймо,

Заспівав мотор – рушаймо!

  1. Розрослись каштани, липи,

Без зупинки тут не можна.

СТОП – ці літери великі

Здалеку побачить кожний.

  1. Брат машину зупиняє,

Озивається до мене:

     - Світлофор три ока має –

     Червоне, жовте і зелене.

     Червоне, треба пам ятати, -

     Іти не можна, слід чекати.

     Мигає жовте – не хвилюйся:

     Уважним будь і приготуйся.

     Зелене – вітер, дощ чи злива:

      Через дорогу йди сміливо.

  1. Нам дорога ще далека.

Брат веде, позаду я.

Знак дорожній “Небезпека”

Застережить водія.

Глянь праворуч, глянь ліворуч,

На дорозі діти, - стій!

Дитсадок і школа поруч –

Обережніше, водій!

  1. Я забув! Не вимкнув праску!

От так лихо! Що робити?

Для забудьків знак, будь ласка, -

“Телефон”, - біжу дзвонити.

  1. Скоро дідове подвір я,

Дід у нас лісник, отак!

З лісу можуть вийти звірі,

Нам про це гшооврить знак.

Ми приїхали. Дідусь

На порозі крутить вус,

Йде онуків зустрічати:

     - Здрастуйте! Ходіть до хати.

  1. Приїздіть у ліс в суботу –

Вистачить для всіх роботи.

Пост ДАІ. Інспектор чемно

Радить пас прилаштувати.

Посміхається приємно:

- Хай щастить вам, - каже брату.

ХІІІ. Гра “Перехрестя”.

  • Наступне змагання – гра “Перехрестя”. В центрі нашого класу – “перехрестя”. За командою “рух” гра починається. “Водії” заводять свої машини, “пішоходи” йдуть до перехрестя. Діти грають групами – по п ять з кожної команди. “Світлофор” показує свої кольори: зелене – “водії” стоять, пішоходи йдуть, жовте – всі стоять, “водії” заводять свої двигуни. Червоне – “пішоходи2 стоять, “водії” поїхали. Хто помиляється, вибуває з гри. А переможці одержують фішки.

( Гра проводиться два-три рази зі зміною учасників.

  Рахунок цього конкурсу записується на екрані.)

ХІУ. Завдання на логічне мислення.

  • А тепер настав час для логічних запитань. Вони будуть для обох команд одночасно. Яка з команд першою підніме руку і дасть правильну і повну відповідь, та отримає фішку. Увага, останній конкурс:
  1. Чим небезпечний автомобіль, що стоїть?
  2. Чому небезпечо, навіть коли на вулиці мало автомобілів?
  3. Чому небезпечно перебігати вулицю?
  • Молодці! Запишемо рахунок гри.

ХУ. Виступ працівника ДАІ.

  • Діти, весь час за нашими змаганнями спостерігав працівник ДАІ (прізвище, ім я, по-батькові, звання). У нього є теж кілька слів для вас.

ХУІ. Підсумок змагань.

  • Підсумковий рахунок змагань:
  • Перемогла команда ______________. Вона і є “Кращим знавцем правил дорожнього руху”. Але незалежно від того, яка команда одержала перемогу, ви всі гарно працювали. Я думаю, що зі мною погодяться і наші гості.
  • Так, - говорить Світлофор, - я дуже задоволений, і тому нагороджую обидві команди. Це – знак “Світлофор”, щоб ви про мене ніколи не забували і про мої кольори.

ХУІІ. Підсумок уроку.

- Ну, от і все, діти! На жаль, наш урок закінчився. Скажемо “До побачення” “Світлофору” і нашим гостям.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
6 липня 2018
Переглядів
2384
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку