ПРАВИЛА ДЛЯ РОБОТИ АДМІНІСТРАТОРА
Спілкування з відвідувачем завжди має бути доброзичливим і відкритим з боку адміністратора. Адміністратори повинні завжди дотримуватися правил професійного спілкування з відвідувачем:
Будь-яке звернення до клієнта повинно починатися зі слів - Здрастуйте або Добрий день (ранок, вечір). Навіть якщо відвідувач першим поставив питання, в першу чергу необхідно привітатися, і тільки після цього відповісти на поставлене запитання.
Усміхатися слід щиро, тому що відвідувач завжди відчуває натягнуту і фальшиву посмішку. Приваблива і щира усмішка завжди підвищує настрій і впливає на створення сприятливого враження про співробітників ЦНАП в цілому.
У бесіді з відвідувачем треба вміти його вислухати. Не можна ніколи не перебивати і не заперечувати в момент мовлення відвідувача. Якщо відвідувач висловлює заперечення, з будь-якого приводу, необхідно погоджуватись, в розумних межах. Необхідно давати відвідувачу можливість висловитися.
Треба уважно слухати, що говорить відвідувач, щоб не пропустити суті сказаного. Можна слухати, але не чути. Слухаючи відвідувача, необхідно дивитися йому в очі, робити кивок головою і відповідати на поставлені запитання.
Треба передбачати можливі питання відвідувача. Інформуючи про що-небудь, або відповідаючи на питання, слід давати повну і вичерпну інформацію, передбачаючи можливі додаткові питання з боку відвідувача.
Треба уникати говорити «ні». Такі відповіді можуть викликати негативну реакцію у відвідувача. Слід пропонувати альтернативні варіанти вирішення.
Відповідь «не знаю» вказує на відсутність професіоналізму. Якщо не знаєш відповіді на питання, слід підказати, хто може дати відповідь, запросити керівника ЦНАП, підказати, де і у кого відвідувач може отримати відповідь на поставлене запитання або оперативно дізнатися у компетентного фахівця відповідь і надати її відвідувачу.
Слід уникати суперечок, так як вони не приносять користі і найчастіше несуть відвідувачу негативну інформацію. Слід пам'ятати, що відвідувач має право на свою думку, вислухати яке набагато важливіше, ніж оскаржувати його.
Прощаючись з відвідувачем, слід дати зрозуміти, що йому не просто вимовляється завчений текст, а дійсно прощаються саме з ним.
Зовнішній вигляд та поведінка адміністратора протягом перших 30 секунд спілкування активно формують у відвідувача перше враження, демонструють зацікавленість і повагу, відображають рівень дисципліни та порядку у ЦНАП. Для того, щоб у відвідувача склалося позитивне враження від роботи персоналу, кожен співробітник зобов'язаний запам'ятати та виконати такі правила поведінки.
Пам'ятайте про важливість дотримання трудової дисципліни і правил внутрішнього розпорядку.
Уміння професійно спілкуватися з відвідувачем - запорука якісного обслуговування. Однак, і в ті моменти, коли адміністратор не вступає у безпосередній контакт з відвідувачем, на останнього впливає його зовнішній вигляд та манера тримати себе. Саме тому кожному адміністратору необхідно дотримуватися правил поведінки на робочому місці і не відволікатися від виконання трудових обов'язків, КАТЕГОРИЧНО забороняється:
вживати їжу, жувати жуйку, смоктати льодяники, лузати насіння / горіхи на робочому місці;
вживати алкогольні напої під час робочого дня;
читати книги, журнали та іншу літературу, яка не має відношення до роботи або виконуваних обов'язків;
дивитися телевізор, дивитись фільми або проглядати сторінки соціальних мереж, тощо;
вести розмови з колегами на невиробничі теми в присутності відвідувачів ;
розмовляти на робочому місці на невиробничі теми по мобільному або службовому телефону (розмови особистого характеру дозволяються ВИКЛЮЧНО за відсутності відвідувачів ).
Пам'ятаєте про Вашу позу, поставу, жестикуляції рук при спілкуванні з відвідувачем.
При спілкуванні з відвідувачем поза та вміння триматися повинні підкреслювати готовність і бажання надати допомогу - це значить посмішка, доброзичливий погляд, відкрита поза та пряма постава.
Використовуйте жести доброзичливості, не користуйтеся «хаотичними жестами» (вертіти щось в руках, смикати, гризти олівець і т.п.).
Слухаючи відвідувача, слід злегка кивати в такт кожної його нової думки. Підтримуйте манеру розмови відвідувача (темп, гучність мови).