Правила гри у футбол,редагування 2021\2022,ч.2

Історія правил гри у футбол. Остання редакція правил з футболу (2021/2022) складається з 17 пунктів. Історія гри футбол, ну або принаймні чогось, що її сильно нагадує, починається ще в другому тисячолітті до нашої ери. У ті часи ні про які правила не було й мови — м’яч ганяли полями та пустирями, а чисельність учасників могла доходити до кількох сотень. Довгі століття гри, що нагадують футбол, служили розвагою для людей у ​​всіх куточках світу від Центральної Америки до Японії, однак перші правила гри у футбол з’явилися лише у ХІХ столітті. В 1848 в Кембриджському університеті (Англія) були написані перші в історії основи футболу, що складалися з 11 пунктів. На базі 7 грудня 1863 року Футбольна асоціація Англії видала перший офіційний документ, який регламентує правила гри футбол. У наш час офіційні правила гри у футбол затверджує Міжнародна рада футбольних організацій (IFAB), утворена у 1886 році. З того часу тривалість футбольного матчу становить 90 хвилин: два тайми по 45 хвилин, а у матчі беруть участь по 11 осіб з кожного боку. А ось ворота та м’яч неодноразово змінювалися, про це ми розповіли окремо.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Правила гри у футбол. Частина 2

Номер слайду 2

Остання редакція правил (2021/2022) складається з 17 пунктів. Футбольний матч грає двома командами, кожна з яких складається не більше ніж з 11 гравців, один з яких – воротар. Мінімальна кількість гравців встановлюється регламентом змагань, зазвичай це 7 гравців. Максимальна кількість замін: У матчах, які проводять ФІФА або національні конфедерації, максимальна кількість замін дорівнює трьом. Кількість запасних гравців визначається регламентом змагання та знаходиться в межах від 3 до 7. У матчах національних ліг максимальна кількість замін може бути збільшена до шести. В інших матчах за домовленістю може застосовуватись і більша кількість замін. У цьому випадку суддя матчу має бути попереджений про цю домовленість. Якщо суддя не попереджений, або домовитися не вдалося, тоді максимальна кількість замін дорівнює трьом. У будь-якому випадку, імена запасних гравців повинні бути визначені перед початком матчу та список подано судді. Гравцеві не дозволяється виходити на поле, якщо він не записаний запасним. Click to add Title11 Число гравців

Номер слайду 3

Процедура заміни. Суддя має бути попереджений про заміну. Заміна дозволяється лише у середній лінії поля і лише під час зупинки гри. Замінний виходить із поля. Запасний гравець за сигналом судді входить у поле. З цього моменту він вважається гравцем, а замінний перестає бути ним. Заміненому гравцеві забороняється знову виходити на поле. Усі гравці, зокрема запасні, зобов’язані підпорядковуватися судді. Заміна воротаря. За правилами футболу будь-який гравець може помінятися місцями з воротарем. Для цього треба лише попередити суддю. Зміна воротаря допускається лише під час зупинки гри.

Номер слайду 4

Якщо запасний гравець входить на поле без дозволу, гра зупиняється, запасний штрафується жовтою карткою та видаляється з поля. Гра триває розіграшем «спірного м’яча» з місця, де м’яч перебував під час заміни. При несанкціонованій зміні воротаря гра продовжується. Коли м’яч наступного разу вийде з гри, обидва гравці штрафуються жовтою карткою. За будь-яке порушення цього правила відповідний гравець отримує попередження із показом йому жовтої картки. Click to add Title22 Порушення

Номер слайду 5

Якщо матч зупинено суддею за порушення, гра продовжується вільним ударом команди, яка не порушила з того місця, де знаходився м’яч під час порушення. Віддалені гравці основного складу та запасні. Якщо гравець був вилучений до початкового удару, його можна замінити лише одним із заявлених запасних. Заміну в протоколі матчу запасних заборонено – ні до початкового удару, ні після нього. Click to add Title1 Продовження гри3

Номер слайду 6

За рішенням 2 IFAB тренер у будь-який момент може віддавати гравцям тактичні вказівки (зрозуміло, не виходячи на поле). Після цього він має повернутися на своє місце. Якщо на стадіоні розмічено технічну зону, тренер зобов’язаний не покидати її. Тренер повинен поводитися в рамках пристойності. Click to add Title2 Накази тренера4

Номер слайду 7

Click to add Title15 Екіпірування гравців. Екіпірування польових гравців має складатися з:футболки;Шорти (голкіпер може грати у штанах);гетри;захисних щитків;взуття.Є нюанси.  До 2006 року модні сережки можна було обмотувати пластиром, але тепер ювелірку потрібно залишати поза полем.

Номер слайду 8

Тут все просто – суддя контролює хід гри, відповідає за зупинку та продовження, фіксує голи та порушення. А ще його відправляють на мило. Загалом, ви самі все знаєте.Є нюанс . Секундомір зупиняється, як правило, лише під час тривалих пауз: наприклад, буйства фанатів або урагану. При нетривалих пауз відлік часу до кінця тайму триває.Інші офіційні особи матчу. У сучасному футболі на полі працює кілька суддів, окрім головного: лайнсмени, резервний суддя, «відеопомічники», які стежать за VAR. Click to add Title1 Футбольний суддя6

Номер слайду 9

Матч складаєтьсяз двох таймів по 40-45 хвилин. По 40 хвилин часто г рають жінки та молодь, перерва між якими не може перевищувати 15 хвилин. До основного часу суддя має право додати компенсовані хвилини за заміни, затягування часу, перегляд відеоповторів та навіть за надто тривале святкування голів!Є нюанс . Суддя може скоротити час таймів, якщо це узгоджено з командами. Проте таких випадків в історії офіційних матчів ми не знайшли. Click to add Title2 7 Тривалість матчу

Номер слайду 10

Перед початком матчу суддя кидає жереб, визначаючи команду, яка першою розпочне гру з центру поля — переможець обирає, як це прийнято називати у дворовому футболі, або м’яч, або ворота. Другий тайм розпочинає інша команда. А після гола – ті, кому забили.Є нюанс . Спірний м’яч. Так його вводять у гру після паузи, не спричиненої ігровим порушенням, наприклад, якщо м’яч луснув. тепер зовсім не спірне. Суддя просто підкидає м’яч у повітря, і володіння продовжує команда, яка мала м’яч до зупинки. Раніше це було схоже на вкидання у хокеї, але гравці у запалі боротьби іноді буквально ламали ноги. Click to add Title2 Початок та відновлення гри8

Номер слайду 11

Тут все просто — м’яч виходить із гри, коли повністю перетнув межі поля. Повністю означає, що вся поверхня м’яча має бути за лінією. Також м’яч перебуває не в грі під час суддівської зупинки. У грі м’яч знаходиться решту часу — від стартового свистка рефері до фінального.Є нюанс . Є ще один рідкісний випадок для оголошення поза грою: якщо м’яч вдарився у стелю зали. Click to add Title2 М’яч у грі та поза грою9

Номер слайду 12

З голом теж все досить просто: він зараховується, коли м’яч повністю перетинає лінію воріт, а атакуюча сторона не порушувала правил Найчастіше порушення – офсайд, про нього пізніше.Є нюанс . Не зараховується гол у свої ворота першим торканням будь-якого виду штрафних, вільних та кутових ударів, а також з пенальті. Ми ось глянули б, як хтось заб’є гол у свої ворота з 11-метрової позначки в чужому штрафному. Click to add Title1 Визначення результату матчу10