Про матеріал
Легкоатлетичні вправи мають великий вплив на організм людини. Вони розвивають силу, швидкість, витривалість, покращують рухливість у суглобах, дозволяють придбати широке коло рухових навиків. Така фізична підготовка особливо необхідна у молодому віці. Широке застосування легкоатлетичних вправ позитивно впливає на підвищення функціональних можливостей організму. Забезпечує високу працездатність.
Біг – найбільш розповсюджений вид фізичних вправ, який входить до багатьох видів спорту (футбол, баскетбол). В залежності від довжини дистанції та від швидкості, з якою її долають, розвиваються ті чи інші якості людини. У процесі занять бігом виховуються такі якості. Як швидкість, витривалість, спритність. В змаганнях з легкої атлетики різні види бігу та естафет займають ведуче місце.
Бігові дистанції розподіляються на:
- гладкий біг;
- біг з перешкодами;
- естафетний біг;
- кросовий біг.
Гладкий біг, в свою чергу, включає:
- біг на короткі дистанції ( відрізки від 30 до 400 м);
- біг на середні дистанції (відрізки 800 – 1500 м);
- біг на довгі дистанції (відрізки від 3000 м і більше).
Найдовша легкоатлетична дистанція (марафон) дорівнює 42 км 195 м. Біг на короткі дистанції (спринт) проводиться з низького старту. Середні та довгі дистанції проводяться з високого старту.
Біг з перешкодами розподіляється на два виді:
- біг з бар’єрами на відрізках 100 м та 400 м.
- біг з перешкодами на відрізках 2000 м (жінки) та 3000 м. (чоловіки).
Естафетний біг – командний, у якому дистанція розділена на етапи однакової ( 4 х 100 м, 4 х 400 м) або різної ( 100 м + 200 м + 300 м та ін.) довжини. Мета естафетного бігу – як найшвидше пронести естафету (естафетну паличку) від старту до фінішу.