Сьогодні на нашій планеті виникає біля п’яти з половиною мільйонів пожеж в рік. Кожні п’ять секунд – нова пожежа. Горять підприємства та лікарні, потяги та літаки, ліси, поля та будинки. А в результаті – колосальні збитки. І саме головне–десятки тисяч людських жертв
Загалом за останні три роки найбільше пожеж зафіксували в 2015-му – майже 79,6 тис. У 2016 році, за даними Українського НДІ цивільного захисту, їх було 74,2 тис. На третьому місці за «насиченістю» пожежами опинився 2014 рік (68,88 тис). Цьогоріч лише за перше півріччя було зафіксовано 41,3 тис. пожеж.
При цьому кількість жертв, на щастя, демонструє динаміку до зменшення: в 2014 році від вогню загинули 2246 людей, наступного року – 1947, у 2016-му – 1872, в першому півріччі 2017-го – 1005.
Що ж до матеріальних збитків, завданих пожежами, то найбільше їх нарахували за 2014 рік – 1,5 млрд грн прямих і 6,2 млрд грн побічних. За 2015 рік таких було 1,5 і 4,2 млрд грн, у 2016-му – 1,6 і 3,5 млрд грн відповідно. Прямі збитки від пожеж у першому півріччі цього року склали 1 млрд, побічні – 2,8 млрд грн.
Перші пожежні
Перші служителі пожежної справи з’явились в Києві на початку 30-х років ХІХ століття. Це були солдати внутрішньої служби, непридатні до строкової служби. Урядовим указом 1837 р.дозволялось набирати людей для комплектування пожежних команд навіть із числа тих, хто відбув покарання.
8 січня 1841 року затверджуються штати Старокиївської пожежної частини /брандмайор, унтер-офіцер, 23 рядових пожежних/. Ця дата вважається датою організації професійної пожежної охорони в Києві.
Ліквідатори ЧАЕС того пам’ятного для людства квітневого дня 1986 року йшли самовіддано у вир вогненного пекла, не розуміючи до кінця жахливих наслідків зустрічі зі своїм ворогом — радіацією. Ризикувати життям у двобої із супротивником, який не має обличчя, боротися з повітрям і вогнем, які несуть смерть, — це вище за подвиг.
Леонід Телятников, Віктор Кібінок, Володимир Правик, Василь Ігнатенко, Микола Ващук, Микола Титенок, Володимир Тишура та багато інших броварчан із честю виконали службовий і людський обов’язок. За їхній героїзм, самовідданість і мужність — наша нескінченна подяка, яка тепер увіковічена у пам’ятнику Героям Чорнобиля.
Причини виникнення пожеж.
Основні причини виникнення пожеж у побуті:
Правила поведінки при пожежі
Дії при пожежі
Дії при пожежі у школі
Вікторина
А – 10 коп. Б – 50 коп. В – ніякої
А – міліцію;
Б – швидку допомогу; В – сусідів .
А – лежати у ліжку і кликати на допомогу;
Б – злісти з кроваті та повзти до дверей;
В – встати та бігти з кімнати.
А – покличете на допомогу;
Б – зробите глибокий вдох.
А – відкрити двері та подивитись;
Б – погукати маму або тата подивитись;
В – торкнутися дверей тильною стороною долоні.
А – залишити вмикнутими;
Б – вимкнути та витягти штепсель з розетки;
В – вимкнути, але штепсель не витягати;
А – звернути увагу пожежних;
Б – самому боротися з вогнем;
В – знову подзвонити «101».
1