ПРАВИЛА ПОВОДЖЕННЯ З ЗАСОБАМИ ПОБУТОВОЇ ХІМІЇ

Про матеріал
Які засоби побутової хімії вважають безпечними для людини? Даний матеріал для популяризації знань про безпечне життя і здоров’я людини в сучасному світі а також для всіх, хто цікавиться питаннями шкідливості побутових хімічних засобів.
Перегляд файлу

ПРАВИЛА ПОВОДЖЕННЯ

З ЗАСОБАМИ ПОБУТОВОЇ ХІМІЇ

 


Людина створила багато хімічних речовин, які дуже полегшили її побут. Однак часто ці надійні помічники людини можуть становити загрозу її здоров'ю.

Які засоби побутової хімії вважають безпечними для людини? Щодня ви використовуєте мило, шампунь, зубну пасту, пральний порошок, засоби для миття посуду. Вони не повинні завдавати шкоди людині, якщо дотримуватися рекомендацій щодо їхнього використання.
Зокрема, засоби для миття посуду та пральні порошки пошкоджують шкіру рук. Тому мити посуд і прати варто в гумових рукавичках.

Проте є дуже отруйні речовини, які іноді доводиться використовувати в побуті. Це фарби, клеї, засоби для відбілювання білизни, для дезінфекції приміщень, чищення каналізаційних труб, отрути проти комах-шкідників та інші. Перед тим як користуватися такими препаратами, слід уважно прочитати інструкцію, розміщену на їхніх упаковках, і ретельно дотримуватися її..


 

 

Запам'ятайте!

Усі препарати побутової хімії будуть безпечними, якщо їх застосовувати за прямим призначенням та згідно з інструкціями й рекомендаціями щодо їхнього використання.

Усі препарати побутової хімії будуть небезпечними, якщо вони потраплять на тіло або всередину організму, спричинивши отруєння або подразнення, опік шкіри.

 

  • Усі засоби побутової хімії необхідно переносити та зберігати окремо від продуктів харчування, медикаментів, у недоступних для маленьких дітей місцях.

 

  • Багато препаратів побутової хімії випускають у аерозольних упаковках. Це дезодоранти для тіла, освіжувачі повітря, отрути проти комах та інші. Їх не можна використовувати поблизу відкритого вогню, зберігати під прямими сонячними променями, нагрівати вище 50 °С або розбирати, оскільки вони є вогненебезпечними.

 

 

  • Не можна допускати потрапляння аерозолів в очі.

 


  • Особливо небезпечними є отрути, які людина використовує проти гризунів і комах.

 

ДОПОМОГА ПРИ отруєнні  хімічними речовинами

Потрапивши всередину організму, небезпечні хімічні речовини вражають органи дихання і травлення. Однак найбільш уразливі щодо їхньої дії нервові клітини
головного мозку. Тому сильні отруєння засобами побутової хімії лікують тільки в лікарні, у спеціалізованому відділенні, використовуючи дуже складну апаратуру.
У разі потрапляння на шкіру чи в очі хімічні отрути спричиняють небезпечні опіки.

Запам'ятайте!

При отруєнні не можна зволікати. Покличте на допомогу дорослих, зателефонуйте за номером 03 або 01 та чітко виконайте всі поради спеціаліста. Не викидайте упаковку (коробку, флакон), у якій була речовина, що спричинила отруєння. Лікар має знати, який це препарат.

 

  1. Засоби для миття ванн, знищення плям від іржі містять пекучі кислоти та луги. Потрапивши до організму, вони спричиняють сильний біль у роті, горлі, дихальних шляхах, рясне виділення слини, блювоту з домішками крові. Не намагайтеся самостійно промити шлунок, це може посилити блювоту. Дайте потерпілому випити 3-4 склянки звичайної води та викличте лікаря. Потрапивши на шкіру чи в очі, ці речовини спричиняють опіки. Людина відчуває пекучий біль, шкіра червоніє, а потім вкривається кіркою. У цьому разі промийте вражену ділянку шкіри чи очі великою кількістю води протягом 10-15 хвилин, поки не зникне специфічний запах. Для промивання ока струмінь води спрямовуйте на його зовнішній куток. Напір води при цьому має бути слабким.
  2. Якщо хімічна речовина суха - не дмухайте на неї, не намагайтеся стерти її за допомогою одягу. Просто струсіть її за вітром та промийте це місце холодною водою.
  3. Обов'язково розпитайте батьків, що саме входить до складу кожного хімічного засобу, якими вони користуються. Якщо ви точно знаєте, що опік шкір спричинила кислота, після промивання водою можете обмити вражену ділянку мильною водою чи слабким розчином соди (маленьку щіпку соди розколотити у склянці води). Якщо опік спричинили луги, можна додатково обмити шкіру слабким розчином борної кислоти (пів чайної ложки порошку розколотити в склянці води).
  4. Проте є речовини, які в жодному разі не можна змивати водою. Тож, коли ви не знаєте, яка речовина потрапила на шкіру, струсіть її, накрийте цю ділянку шкіри
    чистою сухою серветкою та негайно зверніться до медичного закладу.
  5. Ознаками отруєння лакофарбовими матеріалами та отрутами, які використовують для знищення шкідливих комах, є запаморочення, нудота, розлад зору, підвищене потовиділення, психічне збудження. У цьому разі необхідно терміново винести людину на свіже повітря, покласти її на бік, оскільки може розпочатися блювота, і викликати лікаря.
  6. Перед тим як почати обробляти приміщення отруйними речовинами, з нього обов'язково треба винести домашніх тварин та харчові продукти. Після завершення обробки слід щільно причинити двері й вимити руки з милом. Після закінчення терміну дії речовини слід провітрити приміщення та вимити меблі, на які вона потрапила.
  7. При користуванні фумігатором - засобом для знищення комарів і мух - вікно під час його дії повинно бути постійно відкритим!

Неправильне користування засобами побутової хімії стає причиною багатьох нещасних випадків, тому пам'ятайте:

  • етикетки на засобах для чищення, фарбниках, розчинниках, клеях попереджають про можливу небезпеку;
  • вогненебезпечні речовини заборонено зберігати поряд із джерелом вогню, бо вони можуть спричинити пожежу; якщо речовини шкідливі для шкіри, слід працювати з ними в гумових рукавичках;
  • під час використання аерозолів бажано користуватися захисною марлевою пов'язкою. І ще одна порада ніколи не змішуйте хімічні речовини, бо може відбутися непередбачувана хімічна реакція і навіть вибух.
Середня оцінка розробки
Структурованість
3.5
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
4.5
Загальна:
4.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Kyrychenko Maxym
    Загальна:
    4.0
    Структурованість
    3.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Дячук Наталія Миколаївна
    Загальна:
    4.0
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    4.0
doc
Додано
7 квітня 2019
Переглядів
18947
Оцінка розробки
4.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку