Тема. Правила здорового повноцінного харчування
Мета. Формувати в учнів знання про основи повноцінного харчування як обов’язкової умови збереження і зміцнення здоров’я.
Розширити знання про розмаїття продуктів харчування.
Виховувати культуру харчування.
Хід заняття
I Організаційний момент
1.1 Відгадування загадок
Хто без болю і образи
Доведе до сліз одразу? (Цибуля)
Сидить дівчина в коморі,
А коса її надворі. ( Морква )
Сто хустин собі напнула,
Кожушок вдягнуть забула. ( Капуста )
Під землею птиця кубло звила
І яєць нанесла. (Картопля )
Стоїть півень на грядках
У червоних чобітках. ( Буряк )
- Яку страву з цих овочів можна приготувати?
- Хто любить борщ? Чи корисний він?
1.2. Бесіда.
- Чи любите ви їсти?
- Чи є такі продукти,які вам подобаються чи не подобаються?
- Які продукти вживаєте найчастіше?
II Основна частина
2.1. Гра “ Вибери продукти “
( На дошці предметні малюнки з різними продуктами. Діти вибирають шкідливі та корисні, пояснюють свій вибір.)
2.2. Бесіда з шкільною медсестрою.
-Як ви гадаєте, для чого людина їсть?
-Вам хотілося б дізнатися про дивні перетворення їжі?
Розповідь медсестри з використанням таблиці “ Органи травлення”
2.3 Гра “Ланцюжок здорового харчування”
Діти по черзі називають правила здорового харчування, які пам’ ятають з дитинства. Гра закінчується, коли правил більше немає.
2.4 Гра “Корисне харчування”
У дітей на парті червоний і зелений кружечки. Правильне твердження- зелений кружечок, хибне- червоний.
- Пішов до школи, не поснідавши.
-Абрикоси помив і з’їв.
-Купив яблука і почав їсти немиті.
-Після гри у футбол випив холодної газованої води.
-Показав малюку, як правильно мити руки.
-Замість обіду з’їв бутерброд і запив лимонадом.
-На обід їв борщ, котлету з гарніром, компот.
-Після обіду відпочив.
-На вечерю з”їв кілька бутербродів і булку.
-Одразу після обіду пішов у басейн.
2.5 Ласування гарбузовою кашею.
III Підсумок роботи.
- Про що ми сьогодні говорили?
- Яка їжа шкідлива? Чому?
- Яка корисна?