Формувати навички літературної вимови дзвінких приголосних у кінці слова та перед глухими, вчити правильно позначати їх на письмі. Продовжувати роботу над вивченням словникових слів. Вдосконалювати уміння добирати споріднені слова, виконувати розбір слів за будовою. Розвивати вміння розрізняти дзвінкі та глухі приголосні, зв`язне мовлення, увагу, пам`ять. Збагачувати словниковий запас. Виховувати любов до природи
Українська мова № 44
Дата ______________ Клас ________
Тема уроку. Правильна вимова і правопис слів із дзвінкими приголосними в кінці слова та перед глухими
Мета уроку. Формувати навички літературної вимови дзвінких приголосних у кінці слова та перед глухими, вчити правильно позначати їх на письмі. Продовжувати роботу над вивченням словникових слів. Вдосконалювати уміння добирати споріднені слова, виконувати розбір слів за будовою. Розвивати вміння розрізняти дзвінкі та глухі приголосні, зв`язне мовлення, увагу, пам`ять. Збагачувати словниковий запас. Виховувати любов до природи
Очікувані результати:
Тип уроку. Закріплення вивченого матеріалу
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
1. Дихальні вправи.
2. Звіт чергових.
ІІ. Актуалізація опорних знань. Повідомлення теми і мети уроку.
Повторимо написання з`єднань букв: дз зв ві ін нк кі іг гл лу ух хі
Вставити пропущені букви.
Ж..ве ..ндрій сні..
В..сокий ..ніпро ..вінок
Кол..ровий сім..я б..ола
С..годні пір..я тр..вога
Давайте згадаємо все, що ми знаємо про звуки (складання асоціативного куща)
Звуки:
Д - …, Г - …, Б - …, З - …. ДЗ - … Д` - …, З` - …, ДЖ - …,Г - …, ДЗ`-…, Ж - ….
ІІІ. Робота над темою уроку.
Дорога пташок до теплого краю далека й важка.
Дорога – шлях, путь, стежка, магістраль.
Дорога – подорож, подорожній, доріжка, подорожувати.
Гімнастика для очей.
Прочитати прислів’я, вставляючи пропущені букви.
Пояснити написання слів.
Пояснити зміст прислів’їв.
Виписати слова з орфограмо. «Вимова і правопис слів із дзвінкими та глухими приголосними», добираючи перевірні слова.
Фізкультхвилинка
Діти ланцюжком читають слова, чітко вимовлять пропущений звук, добирають перевірні слова, записують.
Робота в групах. Складання плану.
План
Списування. Списати текст, вставляючи пропущені букви.
Ка..ки чудесні нам ш..поче ліс. Дідус.. приніс в?я..ку дров. Пролягла дорі..ка в золоті ст…пи.
ІV. Підсумок уроку.
V. Домашнє завдання.
С. 72, вправа 163.