Звичайні дроби. Правильні та неправильні дроби.5 клас. Математика. Ліцей № 22 м. Житомирвчитель математики Рибаченко Р. О.
Номер слайду 2
Давайте поміркуємо: Двоє жуків змагаються у бігу. Вони біжать від стелі до підлоги назад. Перший жук біжить обидві сторони з однаковою швидкістю. Другий біжить вниз вдвічі швидше за першого, а вгору вдвічі повільніше першого. Який з них переможе?
Номер слайду 3
Одна частина торту 𝟏𝟏𝟎 Весь торт – 10 частин Весь один торт - 𝟏𝟎𝟏𝟎 Подумайте:
Номер слайду 4
Запам’ятайте: Якщо чисельник дробу дорівнює знаменнику, то дріб дорівнює одиниці. 𝒂𝒂 = 1 Приклади: 𝟑𝟑 = 𝟏𝟐𝟏𝟐 =1
Номер слайду 5
Запам’ятайте: Один торт поділений на 10 частин. Якщо гості з’їли більше одного торта?Гості можуть з’їсти 13 таких частин, тобто 𝟏𝟑𝟏𝟎 торта.
Номер слайду 6
Запам’ятайте: Дріб, у якого чисельник менший від знаменника, називають правильним. Приклад: 𝟏𝟓, 𝟕𝟏𝟑, 𝟐𝟒𝟓𝟏, 𝟏𝟎𝟎𝟏𝟎𝟏 Дріб, у якого чисельник більший за знаменник або дорівнює йому, називають неправильним. Приклад: 𝟓𝟓, 𝟗𝟑𝟗𝟑, 𝟏𝟏𝟓, 𝟔𝟕𝟑𝟒
Номер слайду 7
Як порівняти дроби?Зафарбовано 𝟐𝟕 частини прямокутника. Не зафарбовано 𝟓 𝟕 частин прямокутника. Яка частина більше: зафарбована чи незафарбована?Із двох дробів з однаковими знаменниками більший той, у якого чисельник більший, а менший той, у якого чисельник менший.
Номер слайду 8
Усі правильні дроби менші від одиниці Неправильні дроби — більші або дорівнюють одиниці. Кожний неправильний дріб більший за будь-який правильний дрібкожний правильний дріб менший від будь-якого неправильного дробу. Як порівняти дроби?
Номер слайду 9
Як порівняти дроби?Із двох дробів з однаковими чисельниками більший той, у якого знаменник менший, а менший той, у якого знаменник більший. Приклад: 𝟓𝟕 < 𝟓𝟑 ; 𝟏𝟏𝟏𝟕 > 𝟏𝟏𝟑𝟏