Правопис не з дієсловами. Стиль тексту.

Про матеріал
Тема уроку Правопис не з дієсловами. Стиль тексту. Мета: ознайомити з правописом частки не з дієсловами, вчити правильно писати частку не з дієсловами; вдосконалювати вміння висловлювати власні судження ; збагачувати словник учнів; розвивати спостережливість, творчу уяву, логічне мислення;формувати соціальну компетентність; виховувати працьовитість, дисциплінованість. Тип уроку: «відкриття» нового знання Обладнання:картки, таблиця, мікрофон, презентація.
Перегляд файлу

Клас    3 клас  

Предмет    Українська мова

Тема уроку  Правопис не з дієсловами. Стиль тексту.

Мета:  ознайомити з правописом частки не з дієсловами, вчити правильно писати частку не з дієсловами; вдосконалювати вміння висловлювати власні судження ; збагачувати словник учнів; розвивати спостережливість, творчу уяву, логічне мислення;формувати соціальну компетентність; виховувати працьовитість, дисциплінованість.

Тип уроку: «відкриття»  нового знання

Обладнання:картки, таблиця, мікрофон, презентація.

 

Хід уроку

І. Організація класу

Психологічна настанова

Щоб урок нам розпочати,

Треба разом промовляти:

«Я уважний і серйозний,

Хоч іще малого зросту.

Зараз з силами зберусь,

Я нічого не боюсь.

Впевнений, кмітливий я,

Хочу отримати знання.»

- Зараз  у нас урок   української мови  і ми продовжимо  подорожувати з частинами  мови.

А  щоб ми змогли досягнути певних результатів на уроці доторкніться один до одного долоньками і подаруйте впевненість, підтримку сусідові.

2. Інтерактивна вправа «Очікування»

-          Чого кожен з вас очікує від уроку?

  • Я очікую, що …( Я очікую, що на уроці буде цікаво; дізнаюсь про щось корисне, важливе; будемо працювати в групах, парах)
  • Цей урок навчить мене … (Цей урок навчить мене робити висновки, висловлювати своє ставлення до почутого… )

-          Я теж хочу висловити свої очікування щодо уроку:

  • Будете активними на уроці,
  • Зрозумієте  нову тему,  запам’ятаєте нове правило
  • Застосовуватимете здобуті знання
  • Кожен з Вас правильно оцінить свою роботу на уроці
  • Працюватимете за законами уроку,

 

3. Закони уроку

  • Вести себе спокійно.
  • Не викрикувати.
  • Бути терплячими.
  • Дати можливість висловитися своїм товаришам.
  • Поважати один одного.

 

 

II. Актуалізація знань і фіксація утруднень у діяльності

1. Вправа «Розсипанка» (Девіз уроку)

-  З розсипаних слів  складіть девіз, під яким ми будемо працювати на уроці

Того, хто, знати, добре, все навчати, хоче

 (Добре того навчати, хто хоче все знати)

- А до якої частини мови належать виділені слова?

- Поставте запитання.

Так, це дієслово.

   Дію виконати може              

   І в роботі допоможе.             

   Треба з ним завжди дружити.

   З ним нам веселіше жити.

2.Стратегія «Кубування»

Завітав сьогодні в клас

На урок знову до нас

Кубик, діти, не простий,

кубик, діти, чарівний.

Він доріжку прокладає,

Знання ваші перевіряє.

Грані куба:

    Яка це частина мови (дієслово)

    Що означає? (дію предмета)

    На які питання відповідає? (що робить?, що робив?, що зробив?, що робити?, що зробить?)

    Яким членом  речення виступає дієслово?(присудок, головний член речення)

 

3.Каліграфічна хвилинка

- Щоб  підготувати руку до швидкого письма пропоную вам  написати  каліграфічні з`єдналочки.      бр  вч  пл ять  до ат

- Зверніть увагу на вашу посадку і правильне положення зошита на парті.

- Запишіть каліграфічно прислів’я:

За добрі вчинки  добром платять.

- Назвіть частини мови.  (Прийменник, прикметник, іменник, іменник, дієслово).

4. Перевірка орфографічної пильності . (Колективне  пояснення правил правопису).

 С.7, вправа 3

ІІІ.  Виявлення   місця  і причини   утруднення

1.Постановка навчальної проблеми . Метод  Кейс -   створення проблемної ситуації на основі фактів із реального життя.

С. 7, вправа 4

- Чому ж цей учень допустив стільки помилок? Відповідайте мені тільки дієсловами.
Відповіді дітей записуємо на дошці у перший стовпчик.( хто як напише  якщо з помилками то буде над чим працювати)

3.Цілепокладання та побудова проекту виходу з утруднення ( мета уроку узгоджується з учнями)

- Учень не зробив би стільки помилок, якби він...

- Що вказує на заперечення дій? (Маленьке слово не).
- Це маленьке слово називається частка.
- Як думаєте частка НЕ ​​- це службова чи самостійна частина мови?
- Що ви знаєте про службові частини мови?
Діти - Службові частини мови не називають ні предметів, ні ознак, ні дій.
             Вони не є членами речення.
             До них не можна поставити питання.

- Як пишеться частка НЕ ​​з дієсловами?
- А знаєте чому? Слухайте казку:

Сила любові.
     Горду і вперту Частку НЕ полюбило Дієслово. Сумною була ця любов. Дієслово говорило: "Люблю", а вона йому "Не люблю". Воно казало "Вірю", а вона йому: "НЕ вірю".

Частка НЕ ніколи не підходила до Дієслова близько і навіть під час відпочинку вони були на відстані. Однак Дієслово було постійним у своїх почуттях.
    Ось одного разу НЕ і каже йому: "Я відповім тобі взаємністю, якщо доведеш, що жити без мене не можеш".
    Зітхнуло Дієслово сумно і відправилось поневірятися по словниках, підручниках, книгах, по всьому білому світу.

ІV. Реалізація побудованого проєкту

1.Робота з журналом-посібником с. 7, впр .5

Зверніть увагу, як пишемо НЕ з дієсловами..

2.Вибіркове списування

С.7 впр.5

Випишіть виділені слова розкриваючи дужки

3.Фізкультхвилинка

4.Робота в парах.( Випишіть виділені слова, поясніть їх написання)

-Для того, щоб  ви краще  запам’ятали правило, і вміли  його застосувати, пропоную  виконати вправу 2, с. 6

V.Первинне закріплення з коментуванням

1. Самодиктант “Запереч мені”.

   На картках написані речення, а діти за допомогою частки НЕ складають речення-заперечення і записують.

 Василько поспішав до школи. Я вивчив уроки. Ми поїдемо на екскурсію. Ромчик грає на скрипці. Дівчинка читає казку.

 – Прочитайте записані речення.

 – Як ви написали не з дієсловами? ( оцінюємо роботу учнів)

VІ. Включення в систему знань і повторення

1.Прес-конференція.с. 6 вправа 2

2. Творча робота

С.6, вправа 1

VІІ. Рефлексія  навчальної   діяльності

1.Вправа «Мікрофон».

- Поділіться враженнями про наш урок.

  • Мені  сподобалося   на уроці…
  • Я запам’ятав, що частка не пишеться з дієсловами….
  • Дієслово в реченні зв’язане із …
  • Дієслово відповідає на питання….

2.Самооцінка. 

  • Кожен з вас дуже гарно працював. Пропоную також кожному оцінити свою роботу протягом цілого уроку за табличкою.Кожен етап роботи оцінюється  крилами

Кожному з дітей роздається табличка

 

 Каліграфічна хвилинка

 

 Робота біля дошки

 

 Робота в парах

 

 Робота в групах

 

 Відповіді на запитання вчителя

 

 Робота протягом цілого уроку

 

 

V. Селфі-трек с. 7, вправа 7.

 

 

 

docx
Додано
24 листопада 2023
Переглядів
312
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку