Презентація містить матеріал з теми " Хімічні властивості кислот" для 8 класу. Даний матеріал презентації можна використати на уроках хімії вчителем - предметником при вивченні нової теми.
МЕТА: Вивчити хімічні властивості кислот (дію на індикатори, взаємодію з металами та їх оксидами). 2. Ознайомитися із рядом активності металів, реакціями заміщення та обміну. 3. Згадати правила техніки безпеки під час роботи з кислотами. 4. Закріпити вміння складати формули та рівняння реакцій.
Номер слайду 3
ЕПІГРАФ УРОКУ: НАС, КИСЛОТ, ЗАПАМ`ЯТАЙ: “Н” СПОЧАТКУ, ТАК І ЗНАЙ! І ЯК ВПІЗНАЄШ, ЩО ЦЕ МИ, РУКИ Й ОДЯГ БЕРЕЖИ!
Пам`ятай, ці речовини не бувають без роботи, Все руйнують навкруги: шкіру, одяг і луги. Щоб не скоїти всім шкоди, бережи від них ти води. Обережний будь, обачним, бо помилок не пробачать. Агресивні та їдучі - як вогонь вони пекучі. Підкоряють навіть сплави! Ці речовини не для забави! Це – кислоти!
Номер слайду 9
Яка основна фізична властивість кислот? - Чи можна цю властивість використати для визначення кислот? Чому? - Який безпечний спосіб визначення кислот ви можете запропонувати? Які індикатори ви знаєте?
Номер слайду 10
1.Чому ж метали по-різному взаємодіють з кислотами? МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ БЕКЕТОВ активність металів зменшується Li, K, Ba, Ca, Na, Mg, AL, Mn, Zn, Fe, Ni, Sn, Pb,(H2),Cu, Hg, Ag, Pt, Au
Номер слайду 11
Реакції заміщення – це хімічні реакції між простими та складними речовинами, в процесі яких атоми простої речовини заміщують атоми одного з елементів у складній речовині, утворюючи нову просту і нову складну речовини. Реакції обміну – це реакції між двома складними речовинами, в процесі яких вони обмінюються своїми складовими, утворюючи дві нові складні речовини.
Номер слайду 12
Хімічні властивості кислот: 1. діють на індикатори: лакмус червоний фенолфталеїн безбарвний метиловий оранжевий рожевий 2. взаємодіють з металами (до Н2); 3. взаємодіють із оксидами металів.
Номер слайду 13
Напишіть рівняння взаємодії хлоридної кислоти із запропонованими в схемі речовинами, де це можливо? HCL MgO Hg NaOH AL