Презентація 3 Соціально-економічне становище українських земель у XVІ ст

Про матеріал
Підручник: Історія України : підруч. для 8 кл. закладів загальної середньої освіти / І. Я. Щупак, Б. В. Черкас, О. В. Бурлака, Н. С. Власова, К. Ю. Галушко, В. О. Кронгауз, І. О. Піскарьова, Д. О. Секиринський. — Київ : УОВЦ «Оріон», 2021.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Соціально-економічне становище українських земель у XVI століттіXVI століття було часом значних перетворень для українських земель, які перебували в складі Великого князівства Литовського та Польського королівства. Цей період ознаменувався як зростанням економіки, так і розвитком культури, але й посиленням соціальної напруги.

Номер слайду 2

Демографічні процеси на українських землях у XVI столітті1 Зростання населення. Завдяки сприятливим кліматичним умовам та розвиткові сільського господарства, населення українських земель у XVI ст. помітно зросло.2 Міграція. В цей час відбувалася міграція людей з інших територій, зокрема з Польщі та Литви.3 Урбанізація. Зростало населення міст, що сприяло розвитку ремесел та торгівлі.

Номер слайду 3

Розвиток сільського господарства та торгівліСільське господарство. Розвиток землеробства та скотарства сприяв зростанню продуктивності. Впровадження нових сортів зернових. Збільшення поголів'я худоби. Розвиток садівництва та виноградарства. Торгівля. Українські землі стали важливим торговим центром, що зв'язувало Східну Європу із Західною. Збільшення обсягів торгівлі зерном, шкірою, воском. Розвиток ярмарків та міжнародних торгових шляхів. Зростання міст, що стали центрами торгівлі. Ремісництво. Розвиток ремесел сприяв зростанню міст і підвищенню рівня життя населення. Виробництво тканин, одягу, шкіряних виробів. Виготовлення меблів, посуду, ювелірних прикрас. Розвиток гончарства, ковальства, столярства.

Номер слайду 4

Поширення кріпосного права та його наслідки1 Зростання впливу магнатів. Магнатська влада посилювалася, що призводило до обмеження прав селян.2 Обмеження прав селян. Селяни поступово втрачали свою свободу і перетворювалися на кріпаків, прив'язаних до землі.3 Соціальна нерівність. Поглиблювалася соціальна нерівність між панівним класом та селянами.4 Зростання соціальної напруги. Поширення кріпосного права сприяло зростанню соціальної напруги і виникненню повстань.

Номер слайду 5

Становище міст та розвиток ремесел. Міста. Розвиток ремесел. Населення. Львів. Шкіряні вироби, ткацтво, гончарство. Понад 10 тис. осіб. Київ. Ювелірні вироби, ремісничі майстерніБлизько 5 тис. осіб. Кам'янець-Подільський. Виробництво зброї, ткацтво, гончарство. Близько 4 тис. осіб

Номер слайду 6

Культурно-освітній розвиток українських земель. Розвиток освіти. Відкривались школи, монастирі ставали центрами освіти. Культура. Розквіт української літератури, музики та мистецтва. Архітектура. З'являлися нові церкви, монастирі, палаци в стилі ренесансу. Релігія. Виникнення нових релігійних рухів, таких як протестантизм.

Номер слайду 7

Посилення соціальної напруги та народні повстання. Соціальна нерівність. Несправедливе соціальне розшарування, що призводило до незадоволення селян. Економічні проблеми. Нестача землі, високі податки, пригнічення. Релігійні розбіжностіКонфлікти між католицькою та православною церквами. Народні повстання. Виникнення численних повстань селян проти панів.

Номер слайду 8

Висновки та підсумки. Економічний розвиток. XVI століття стало часом зростання економіки українських земель, що сприяло розвитку сільського господарства, торгівлі та ремесел. Культурний розвиток. У цей час відбувся помітний розвиток української культури, освіти та релігійного життя. Соціальна напруга. Проте, поряд із прогресом, існувала соціальна напруга, пов'язана з поширенням кріпосного права та несправедливим соціальним розшаруванням.

pptx
Додано
18 листопада
Переглядів
160
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку