Презентація з історії України 8 клас на тему "Церковне життя в Україні першої половини XVII століття"

Про матеріал
Матеріали є додатковими до уроку . Після цього уроку учні будуть: знати дати утворення Київської (Києво-Могилянської) колегії, відновлення православної ієрархії; вміти обґрунтувати власні судження про діячів церкви першої половини XVІІ ст.; розуміти причини відновлення вищої церковної ієрархії Київської митрополії і передумови легалізації православної церкви в Речі Посполитій. Підручник: Історія України : підруч. для 8 кл. закладів загальної середньої освіти / І. Я. Щупак, Б. В. Черкас, О. В. Бурлака, Н. С. Власова, К. Ю. Галушко, В. О. Кронгауз, І. О. Піскарьова, Д. О. Секиринський. — Київ : УОВЦ «Оріон», 2021.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Церковне життя в Україні першої половини XVII ст. Перша половина XVII століття була часом бурхливих змін для українського суспільства, і церковне життя не залишилося осторонь від цих процесів. У цей період православна церква в Україні переживала складний період, що позначився на її структурі, управлінні та стосунках з політичною владою.

Номер слайду 2

Православна церква в Україні: структура та управління. Київська митрополія. Київська митрополія була центром українського православ'я, що охоплювала всю територію сучасної України. На чолі митрополії стояв митрополит, який мав широкі владні повноваження.ЄпархіїМитрополія ділилася на єпархії, кожна з яких очолювалася єпископом. Єпископи керували церковним життям у своїх єпархіях, здійснювали богослужіння, а також відповідали за духовне життя вірян. МонастиріМонастирі відігравали важливу роль у духовному житті України. Вони служили центрами освіти, культури та богослужіння, а також були місцем віддачі себе служінню Богу та українському народу.

Номер слайду 3

Роль Київської митрополії у церковному життіЦентр Православ'я. Київська митрополія була центром українського православ'я, її митрополит мав велику владу та вплив. Духовне керівництво. Митрополит керував церковним життям, назначав єпископів, затверджував богослужіння, а також відповідав за духовне життя вірян. Культурний центр. Київська митрополія була не тільки релігійним, але й культурним центром. Тут діяли монастирі, школи, а також працювали відомі іконописці та літописці.

Номер слайду 4

Боротьба за церковну унію та її наслідки1 Початок переговорів. У першій половині XVII століття розпочалися переговори про церковну унію між православною церквою та католицькою церквою.2 Укладання Берестейської уніїУ 1596 році була підписана Берестейська унія, яка об'єднала православну церкву в Україні з католицькою церквою.3 Розкол українського православ'я. Унія викликала розкол в українському суспільстві, оскільки частина українців виступила проти унії, а частина підтримала її.4 Наслідки. Унія призвела до тривалих суперечок та конфліктів, які позначилися на церковному житті в Україні.

Номер слайду 5

Поширення протестантизму та його вплив на церковне життя1 Вплив на культуру. Протестантизм приніс в Україну нові культурні та освітні тенденції. Вони заснували школи, друкарні, пропагували освіту та читання Біблії.2 Відродження мови. Протестантські проповідники та письменники відіграли важливу роль у відродженні української мови. Вони писали книги, перекладали богослужбові тексти та проповіді на українську мову.3 Конфлікти з православною церквою. Поширення протестантизму викликало конфлікти з православною церквою, яка вважала протестантизм єрессю.4 Зміни в церковному життіПоява протестантизму сприяла змінам у церковному житті. Православна церква стала більш активною у боротьбі за свої прихильників.

Номер слайду 6

Церковна освіта та культура в УкраїніМонастирські школи. Монастирі відігравали важливу роль у розвитку освіти. Тут діяли школи, де навчалися діти з різних верств суспільства. ДрукарніУ XVII столітті в Україні з'явилися друкарні, які видавали книги, богослужбові тексти та інші твори.ІконописІконопис був важливим напрямком українського мистецтва. Українські іконописці створювали прекрасні ікони, які прикрашали храми та монастирі. Літописання. Літописання відіграло важливу роль у збереженні історії України. Українські літописці писали хроніки, які містили інформацію про життя українського народу.

Номер слайду 7

Участь церкви у суспільно-політичному життіВплив на політику. Церква мала значний вплив на суспільно-політичне життя України. Підтримка козацтва. Церква підтримувала козацькі повстання, надаючи козакам моральну та фінансову підтримку. Культурне життя. Церква відігравала важливу роль у культурному житті України, підтримуючи розвиток освіти, літератури та мистецтва.

Номер слайду 8

Взаємовідносини церкви та козацтва. Захист віри. Козаки, як вірні православні, захищали православну віру від ворогів. Вони боронили церкви від нападу, а також брали участь у боротьбі за збереження православної віри. Духовна підтримка. Церква надавала козакам духовну підтримку. Священики благословляли козаків перед боєм, а також проповідували їм про віру, мораль та патріотизм. Культурні зв'язки. Церква та козацтво були тісно пов'язані між собою. Козаки ходили до церков, брали участь у релігійних обрядах, а також підтримували розвиток церковного життя.

pptx
Додано
18 листопада
Переглядів
4
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку