Презентація "7 удес Харкова"

Про матеріал
Харків – не тільки велике промислове місто, який є обласним центром і недовгий час носило статус столиці України. Це ще й історичний центр, в якому відбувалися багато важливих для нашої країни подій
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Урок - подорож7 чудес Харкова

Номер слайду 2

Пам'ятник Тарасу Григоровичу Шевченку. Харківський пам'ятник поетові скульптора М. Манізера та архітектора Й. Лангбарда, встановлений в 1935 році, вважається кращим з 250-ти шевченківських пам'ятників в світі. На відкритті пам'ятника хор з 700 людина виконав шевченківський "Заповіт

Номер слайду 3

На виготовлення пам'ятника пішло 30 тонн бронзи, 400 тонн лабрадориту і 75 вагонів будматеріалів. На будівництві було задіяно 200 робітників різних спеціальностей. Висота пам'ятника - 16 метрів, що приблизно дорівнює висоті 5-поверхового будинку.

Номер слайду 4

Багатопланова композиція монумента включає майже п'ятиметрову бронзову фігуру Кобзаря та постамент, довкола якого по спіралі розміщено 16 динамічних фігур. Серед них можна розгледіти кріпаків, героїв його творів і навіть радянських робітників. Усі частини монумента виготовлено з чорного лабрадориту. 

Номер слайду 5

Фонтан «Дзеркальний струмінь»«Дзеркальний струмінь» — один із один символів Харкова, відоме місце фотосесій та просто прикраса міста. Його побудували у 1947 р. Свою назву фонтан отримав через струмені води, що ніби вириваються з чаші.

Номер слайду 6

Під час роботи фонтану утворюється штучний туман, створюваний прожектором. Це робить його унікальним та напрочуд гарним.«Дзеркальний струмінь» – це фонтан й альтанка поруч нього

Номер слайду 7

Покровський собор Покровський собор – відома в усій Україні пам’ятка архітектури другої половини 17 століття, оточена галереєю – «опасанням» та з’єднана з дзвіницею. 

Номер слайду 8

Збудовано Покровський собор 1689 р. на місці дерев’яної однойменної церкви. За своєю будовою Покровський собор – це трикупольний храм, виконаний у стилі бароко. Гармонійне поєднання об’ємів, які ніби підносяться вгору, з’єднано з важкими формами дзвіниці, що нагадує укріплювальну башту.

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Свято - успенський собор. Сучасну будівлю собору збудували в стилі бароко за кошти громади у 1771-1777 роках на місці зруйнованого старого храму, який існував із середини XVII століття.

Номер слайду 11

Розкішна дзвіниця собору з дванадцятьма дзвонами, яку звели вже у ХІХ столітті, лише на десять метрів нижча від дзвіниці Святого Марка у Венеції. Її висота складає 89,5 м. Великий –чотири метри в діаметрі – годинник, котрий прикрашає споруду, виготовили на спеціальне замовлення в Парижі та встановили у 1862 році.

Номер слайду 12

Собор є найдавнішим православним храмом Харкова та має велику історичну та мистецьку цінність.

Номер слайду 13

Свято-Благовіщенський собор Благовіщенський кафедральний собор збудований упродовж 1888 – 1901 рр. за проектом архітектора Харківського технологічного інституту, професора Михайла Ловцова у еклектичному стилі і знаходиться на місці однойменної дерев'яної церкви, яка була збудована ще у 1655 р.

Номер слайду 14

Сучасний Благовіщенський собор – п'ятибанний храм з безліччю декоративних елементів, який вражає своєю монументальністю і оригінальністю. Споруда має смугастий вигляд, завдяки чергуванню кладки з червоної цегли та білої штукатурки. Розміри святині є гігантськими: довжина - понад 70 м, висота - 60 м, висота дзвіниці – 80 м.

Номер слайду 15

Внутрішній декор храму красивіший від зовнішнього оздоблення. У інтер'єрі собору знаходиться біломармуровий іконостас, який був виготовлений. Над живописом і настінним розписом храму працювали талановиті . До центральної частини Благовіщенського храму прибудували кам'яну дзвіницю.

Номер слайду 16

Будинок зі шпілем. Будинок зі шпилем – наймолодша пам’ятка архітектури Харкова, дати закінчення будівництва (1950-1967 рр.), величезний житловий будинок-квартал. Автор проекту – харківський архітектор П. Арєшкін. Загальна висота – 65 м. На стінах - українські народні орнаменти. Цей 12-ти поверховий дім у ті часи називали харківським Виглядає помпезно і вражає, особливо ввечері, коли будинок підсвічується..

Номер слайду 17

Будинок химерно поєднує елементи бароко, пізнього класицизму, наполеонівського ампіру, арт-деко. «Вежа» зі шпилем налічує 11 4-метрових поверхів. Основне крило – 7-8-поверхове. 

Номер слайду 18

Будинок Державної промисловостіПерший радянський 13 -поверховий хмарочос,пам'ятка архітектури в стилі конструктивізму, одна з рьох харківських висоток, збудована впродовж 1925 -1928 років. Висота будівлі - 63 м. Разом із першою телевежею, встановленою 1955 року, становить 108 м. Кількість поверхів13 (корпус із телевежею). Корисна площа приміщень Держпрому складає 60 тис. м2, площа ділянки забудови 10760 м2.

Номер слайду 19

Фасад будівлі покрито оштукатуреним шаром площею 74 000 квадратних метрів. Будівництво залучало від 5 до 15 тисяч людей в різні періоди часу. Будівництво  було здійснено всього за 3 роки. Для цього було використано 1000 вагонів цементу, 4000 вагонів граніту та 40000 м2 скла.

Номер слайду 20

Площа архітекторів. Довкола можна побачити головні адміністративні одиниці Харкова: Будинок учених, Палац культури, Державну податкову адміністрацію, Художній та Морський музеї. Площа Архітекторів з'явилася у Харкові 1995 р. Площа Архітекторів – молода й сучасна частина міста, у якій поєднуються архітектура і ландшафтний дизайн. Вона компактна і затишна, оточена з усіх боків різними будівлями.

Номер слайду 21

На площі встановлено фонтан із пам'ятником закоханим, створеним за студентським проектом.

Номер слайду 22

На площі можна у мініатюрі найвизначніші міські пам'ятки, відомі як «Сім чудес Харкова».

Номер слайду 23

ДО НОВИХ ЗУСТРІЧЕЙ

pptx
Додано
19 листопада
Переглядів
659
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку