Озеро Хіллер (Австралія) У світі існує, принаймні, 8 озер не блакитного, а рожевого кольору. Цю особливість визначає водорість – Дуналіелла Солоноводна. Природно, всі озера, де вона мешкає – солоні. Крім одного – озера Хіллер. У ньому не знайдена водорість, та й зовсім не знайдено ніяких особливих причин, за якими озеро могло б бути незвичайного кольору. Проте фотографії з висоти пташиного польоту стверджують, що озеро Хіллер відверто рожевого кольору.
Озеро Меліссані (Греція) Озеро Меліссані знаходиться глибоко в печерах на східному узбережжі грецького острова Кефалонія. Вода шукала собі виходи і поступово вимивала гірські породи. Меліссані освітлюється сонцем лише частково, і від кута падіння сонячних променів залежить колір води в озері – вона міняється протягом доби. Вода в озері настільки чиста, що створюється відчуття, що човни не пливуть, а висять в повітрі.
Озеро Гамільтон Пул (США) Природний водний басейн, що утворився близько тисячі років тому в результаті обвалення склепіння тунелю, в якому протікала підземна річка. Басейн знаходиться приблизно в 37 км від американського міста Остін – столиці штату Техас. Сьогодні в районі басейну Гамільтон діє природний заповідник, до якого входять сам смарагдово-зелений басейн, водоспад, висота якого сягає 15 м, і близько 0,94 кв.км. прилеглих до них природних ландшафтів.
Озеро Крейтер (США) Озер Крейтер є, напевно, найчистішим озером. Століттями індіанці зберігали таємницю існування озера від усіх, хто намагався досліджувати його природу. Тепер ця територія - національний парк. Незвичність озера – в його водах можна побачити невеликий острів вулканічного походження. Але найцікавіше те, що в водах озера ось вже більше століття плаває колода, яка 9 метрів завдовжки і плаває вертикально.
Озеро Накуру (Кенія) Площа близько 40 км2, глибина - до 3 м. Накуру - високогірне озеро. Через високий вміст у воді карбонатів і бікарбонатів є надсоленим тут зустрічаються лише ті рідкісні рослини і живі істоти, які пристосувалися до таких умов: водорості, зоопланктон, дрібні рачки і лише один вид риби. Дивно, але цей, здавалося б, убогий спектр водної флори і фауни приваблює на озеро незлічену кількість птахів, самі примітні з них - малі фламінго. На озері їх може збиратися до півтора мільйонів.
Озеро Клілук (Канада) «Плямисте озеро» насичено різними мінералами і має найбільшу у світі концентрацією сульфату магнію , кальцію і натрію, а також срібла і титану. У спекотний літній час при випаровуванні води на поверхні озера утворюється безліч плям химерної форми, які залежно від погодних умов здатні забарвлюватися різними кольорами. При цьому оголюються острівці мінералів, вкриті міцною кіркою, по якій можна ходити. Води озера, мають лікувальний ефект з сильною терапевтичною дією.
Озеро Цзючжайгоу (Китай) Єдиним поясненням залишається існування термальних джерел на дні. Дістатися дна озера неможливо. Є перешкода зі стовбурів дерев, що впали і застилають дно. Ці дерева видно вглиб на 40 м через прозорість води. Прозоре, повністю оточене зеленню, яка вистилає дно, Цзюжайгоу не замерзає зовсім. Довгий час вважалося, що дно озера вкрите термальними джерелами, однак цей факт не підтвердився.
Озеро Піч-Лейк (Тринідад і Тобаго) Бітумне озеро, що складається з чистого рідкого асфальту, розташовано на південному заході острова Тринідад недалеко від населеного пункту Ла-Брея. Має площу близько 40 га і глибину близько 80 м. Часом тут можна помітити вируючі гази, що вибухають на поверхні, і численні розломи. З дна дивного озера добувають матеріал, який використовують для будівництва доріг.
Озера Келімуту (Індонезія) Серед індонезійських островів Флорес виділяється острів з вулканом Келімуту. Келімуту знаходиться в південно-східній частині острова і має висоту 1639 м. Вулкан є активним. В потухшем кратері вулкана мирно розташувалися три озера: Тіву-Ата-Мбупу, Тіву-Нуа-Мури-Коох-Таї і Тіву-Ата-Поло. Тіву-Ата-Мбупу розташоване на деякій відстані від двох інших озер. Вода в них періодично змінює колір. Найчастіше колір води змінюється в озері Тіву-Нуа-Мури-Коох-Таї.
Озеро Метісон (Нова Зеландія) Озеро має льодовикову природу і утворено в скелях сповзаючим з гір льодовиком Фокса понад 14 000 років тому. Довжина - 600м, ширина - 200м. Цікава властивість вод озера - їх дивовижна відзеркалююча здатність. За це його називають ще Дзеркальним. На дні озера знаходиться товстий шар принесених льодовиком мінеральних опадів, навколишні ліси забезпечують постійне надходження органічних мінералів, через що вода має темний колір, що збільшує відбивну здатність.
Солоний лиман (Дніпропетровська область) Озеро від моря відокремлюють близько 300 км степів. Сотні тисяч років тому вода мінеральних джерел стала заповнювати неглибокий котлован. На гарячому степовому сонці вона швидко випаровувалася, а розчин солей ставав все більш концентрованим. Тепер вода набагато солоніша від морської, тому навіть риби в озері немає. За формою озеро схоже на коло діаметром близько 1,8 км. Площа Солоного лиману - 3,5 км2, довжина берегової лінії - 11,5 км. У центрі озера розташований витягнутий острів, а також кілька невеликих заток.
Бребенескул (Закарпатська область) Бребенескул вважається найбільш високогірним озером України. Розташоване на схилі Чорногірського хребта Карпат. Щоб побачити цю водойму, слід піднятися на висоту 1801 м. Бребенескул за його форму ще називають «Синім оком Карпат». Озеро невелике, має довжину близько 150 м та 70 м завширшки, глибину - 3,2 м. Щоб поплавати у його водах, потрібно мати певну рішучість: навіть у найспекотніші дні температура тут не підіймається вище 9 градусів тепла.
Світязь (Волинська область) Озеро входить до групи «Шацьких озер» – це найглибше озеро природного походження в Україні. Найбільша глибина перевищує 58 м, живиться підземними водами. Стікає вода по штучному каналу. Світязь називають «Українським Байкалом», воно настільки чисте, що піщане дно проглядається до восьми метрів. На озері є маленький «Острів закоханих». Вода в Світязі містить срібло і гліцерин, що сприяє загоєнню ран і благотворно впливає на шкіру.
Лемурійське озеро (Херсонська область) Рожевий колір зумовлений дією одноклітинних водоростей , які під дією сонця виробляють бета-каротин. Чим спекотнішим літо, тим більше води випаровується з озера й тим насиченішого кольору набуває ропа. Відступаючи, вода залишає на березі тонни білого соляного «піску». Місцями соляні кристали збиваються, утворюючи справжні «сталаґміти». Озеро славиться цілющими грязями. Рожева вода Лемурійського озера має дуже приємний запах, Лемурське озеро солоніше за Мертве море.
Біле озеро (Рівненська область) Площа - 453 га, утворене з двох улоговин карстової природи. Озеро отримало свою назву через крейдові відкладення на дні. Секрет цілющих властивостей озера – у великій кількості гліцерину у воді, багатьох інших мікроелементів, зокрема кальцію, срібла, сірководню, фосфору тощо. Такий набір лікує дерматологічні захворювання. Ця водойма – місце, де можна знайти чимало рідкісних рослин, зокрема кмин піщаний, росичку круглолисту, поліську орхідею тощо.
Озеро Марічейка (Івано-Франківська область) Унікальне високогірне озеро розташоване в національному природному парку. Його форма з висоти нагадує крапельку роси, яка застигла серед лісів. Озеро відрізняється чистою водою та сталістю рівня. Його глибина не сягає 1 м. З нього витикає невеликий струмок. Особливо красиво озеро на світанку, коли під серпанком туману на водному дзеркалі проглядаються рівні кола, що розходяться в сторони. Вони є свідченням підживлення озера підземними джерелами. Зазначений ефект може вважатися неймовірним природним дивом.
Озеро Солонець-Тузли, (Миколаївська область) Озеро Солонець-Тузли -грязево-сольове озеро розташоване біля узбережжя Чорного моря. Унікальне тим, що на його поверхні розташована біла сіль, під нею - рожева. Грязі та солі водойми мають лікувальні властивості. Площа водяної гладі постійно змінюється, іноді повністю пересихає. Територія озера Солонець-Тузли визначена як важлива для збереження кількісного різноманіття та видового багатства птахів півдня України.
Озеро Несамовите (Івано-Франківська область) Несамовите - одне із найвищих озер Українських Карпат-1750 м над рівнем моря. Довжина озера - 88 м, ширина – 45 м. Глибина коливається 1-1,5 м. Утворилося на місці сходження льодовика. Місцевість поблизу озера вражає доісторичними формами. Недалеко розташовані хребти Великі та Малі Козли, які складаються з гострих, неприступних скель. Із цим сильно контрастує долина, де лежить саме Несамовите. На великому рівному полі цвітуть гірські квіти, а за ними - поля пухнастої альпійської сосни.
Голубі озера (Чернігівська область) Голубі озера (Блакитні озера) складаються з 3 озер. Озера являють собою кар'єри, наповнені джерельною водою. Кар'єри - результат видобутку кварцового піску. Вода в озерах дуже чиста, не застоюється підземні джерела, які підтримують однаковий рівень води. Дно озер вкривають поклади кварцового піску, який використовується у скловарному виробництві. Такий пісок відрізняється від звичайного властивостями та кольором.
Озеро Синевир (Закарпатська область) Синевир - найбільше та найглибше високогірне озеро України. Розташоване на висоті 989 м над рівнем моря. Утворилося близько 10 тисяч років тому, внаслідок перекриття річкової долини зсувами. Середня площа водного плеса становить 4-5 га, глибина озера в середньому – 8-10 м. Проте місцями Синевир завглибшки 19-22 м. Це навіть більше, ніж Азовське море. Максимальна температура води становить 13°С.