Презентація Антарктида

Про матеріал
Урок-конференція "Антарктида й Антарктика. Особливості водних мас південного океану. Антарктида – льодовиковий материк планети. Загальні відомості. Своєрідність географічного положення материка, його розміри. Відкриття Антарктиди та сучасні дослідження материка. Міжнародне співробітництво у вивченні Антарктики й охороні її природи. Українська дослідна станція академік Вернадський"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

«І лежить цей невідомий край снігу та льоду за Південним полярним колом, засліплюючи сяє в променях сонця полярного дня чи завуальований хмарами та вихорем хуртовини в темряві полярної ночі. Він по-своєму красивий, цей край…» А. Гусєв.style.colorfillcolorfill.typestyle.colorfillcolorfill.type

Номер слайду 2

Антарктида

Номер слайду 3

Антарктида. Географічне положення та дослідження.Історія відкриття материка

Номер слайду 4

Діти, як ви думаєте чим цікавий материк Антарктида? Я думаю…Я знаю…Я уявляю…

Номер слайду 5

Мета уроку: Чому Антарктиду так називають?Які особливості її географічного положення?Як була відкрита Антарктида ?Сучасні дослідження Антарктиди.

Номер слайду 6

Антарктида (в перекладі з грецької мови) означає «протилежна Арктиці». Антарктика — «анти» - Арктика, полярна область на протилежному від Арктики південному боці земної кулі. Тут все схоже і не схоже на область за Північним полярним колом. Головна відмінність у тому, що тут замість океану всередині полярного кола знаходиться материк, але материк не простий, а крижаний. Він середньої величини: приблизно в два рази більший за Австралію і в два рази менший за Африку. До складу Антарктики входить: материк Антарктида, південна околиця Тихого, Атлантичного й Індійського океанів і острови, що розташовані в межах 50° - 60° південної широти, де сходяться більш теплі і холодні води океанів.

Номер слайду 7

Номер слайду 8

До складу Антарктики входить: материк Антарктида, південна околиця Тихого, Атлантичного й Індійського океанів і острови, що розташовані в межах 50° - 60° південної широти, де сходяться більш теплі і холодні води океанів.

Номер слайду 9

АНТАРКТИДА – найвищий материк на планеті за рахунок льодового щита

Номер слайду 10

Площа материка 14 млн. кв.км

Номер слайду 11

Айсберги

Номер слайду 12

«Ця країна приречена на вічний холод і похована під потужним шаром криги і снігу, що ніколи не тануть»Д. Кук

Номер слайду 13

16 січня 1820 року було відкрито Антарктиду. Лазарєв. Михайло Петрович. Фадей Фадейович. Беллінсгаузен

Номер слайду 14

На шлюпках “Восток” і “Мирний” експедиція вміло пройшла через кригу до невідомої “білої плями”

Номер слайду 15

Руаль Амундсен«Не можу сказати.., що досягнув мети свого життя. Це було б дуже явною та відвертою видумкою. Краще… я скажу прямо, що, по-моєму, ще ніколи ніхто із людей не стояв в точці, діаметрально протилежній меті його прагнень, в такому повному розумінні слова, як в цьому випадку. Район Північного полюсу — чого там! — сам Південний полюс манив мене з дитинства, і ось я на Південному полюсі. Воістину, все навиворіт!»

Номер слайду 16

Норвезька експедиція Руаля Амундсена підкорила Південний Полюс 14 грудня 1911 р.

Номер слайду 17

Роберт Скотт18 січня 1912 року він досяг Південного полюсу, але там уже майорів норвезький прапор

Номер слайду 18

Експедиція Роберта Скотта (на фото стоїть в центрі) дійшла до самої південної точки Землі 18 січня 1912 року

Номер слайду 19

Сучасні дослідження Антарктиди

Номер слайду 20

УКРАЇНСЬКА АНТАРКТИЧНА СТАНЦІЯ “АКАДЕМІК ВЕРНАДСЬКИЙ”

Номер слайду 21

Льодовиковий покрив Антарктиди – це 80 % всієї прісної води планети

Номер слайду 22

ВІЗИТНА КАРТКА АНТАРКТИДИ Загальна площа: 14 млн. кв. км Населення: постійне населення відсутнє В 1959р. підписаний міжнародний договір, згідно якому в Антарктиді забороняється будувати промислові та військові об'єкти, видобувати корисні копалини, проводити випробування зброї. Антарктида – материк міжнародного співробітництва, континент вчених.

Номер слайду 23

Домашнє завдання. Опрацювати §32 Позначити на контурній карті практичної роботи №8 географічні обʹєкти, що характеризують положення Антарктиди. Розвʹязати кросворд з опорного конспекту

pptx
Додано
27 січня 2019
Переглядів
858
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку