Головною темою творчості Ле Корбюзьє – будівництво сучасного міста і житла. У 1914 архітектор висунув ідею будинку зі стандартними ячейками. Це був перший в історії проект каркасного будинку для серійного виробництва. Ле Корбюзьє и Пьєр Жаннере, двоюрідний брат Корбюзьє, его "права рука 1935
Найвідоміша в світі жінка-архітектор, британський архітектор і дизайнер арабського походження, представниця деконструктивізму. Стала першою в історії жінкою-архітектором, нагородженої Прітцкерівської премії (архітектурна премія). Дама-Командор ордена Британської імперії. Заха Хадід (1950-2016)
«Скляний ліс» на кордоні США і Мексики. Президент Буш хотів скоротити потік мігрантів з Мексики. Архітектор же творює конструкцію, яка об'єднує ці дві культури. На кордоні встановлюються високі скляні колони, що світяться в темний час доби. Між ними –коридор мистецтв з виставковими галереями. Проект отримав назву «Скляний ліс» і зібрав величезну кількість позитивних відгуків.
Музей нагадує ламану лінію, як ніби сповіщає про всі тяготи життя євреїв на німецькій землі. Експонати можна брати в руки. Тут можна побачити єврейський символ родючості – гранатове дерево, єврейський весільний шатер, торбинку мандрівного торговця, фільми та аудіозаписи, які розповідають про життя євреїв. У музеї височіє Чорна вежа Голокосту з шматочком блакитного неба нагорі. Поруч розташований сад виходу з 49 стелами, 48 з яких наповнені берлінської землею (рік утворення Ізраїлю), і 1 – землею, привезеною з Ізраїлю. І на все це глядачі дивляться, долаючи важкий шлях по похилій підлозі знизу вгору.
ХАЙ-ТЕКУ 70-ті рр. ХХ ст. в Англії виник стиль хай-тек. Орієнтований на широке використання в будівництві скла, пластмас, блискучих поверхонь, металевого технічного антуражу. Хай-тек демонстративно виставляє назовні інженерні елементи, комунікації та пропонує ними милуватися. Ажурна система гвинтових сходів, скляних ліфтів і вентиляційних труб сприймається як декоративний прийом. Річард Роджерс. Будівля фірми Lloyd’s, Лондон, Велика Британія
Європейський принцип «єдністі в розмаїтті»Відвідувачі мають можливість ознайомитися з Ейфелевою вежею в Парижі, античним Афінським Акрополем, міською ратушею в Брюсселі, британськими знаменитостями — Тауером і Біг-Беном, німецькими Бранденбурзькими воротами, Вільнюським університетом, Копенгагенською біржею, Пізанською вежею із Італії, а також площею Святого Марка й унікальним Палацом Дожів з Венеції. З-поміж них ростуть карликові дерева, дзюркотять фонтани, від вітру крутяться вітряки, течуть річки, по яких пливуть кораблики.