Архітектурна композиція. Композиція в архітектурі неоліту і Стародавнього Єгипту.
Номер слайду 2
Архітектурна композиція складається з об’ємних форм і площин, об’єднаних задумом архітектора в єдине ціле. Розрізняють три види архітектурної композиції:
Номер слайду 3
Фронтальна (площинна) композиція поширюється у двох напрямках — у висоту і в ширину. Об’ємна композиція являє собою форму, яка складається з кількох площин, розвивається у трьох вимірах: у висоту, в ширину і вглиб. Така композиція сприймається з усіх боків. Глибинно-просторова композиція будується на розвитку архітектурного простору вглиб. Майже кожна споруда має не лише зовнішній об’єм — екстер’єр, а й внутрішній — інтер’єр. Пригадаємо значення понять: Екстер’єр (в арх.; з фр. — зовнішній) — зовнішній вигляд споруди.Інтер’єр (з фр. — внутрішній) — це архітектурно і художньо оформлена внутрішня частина будівлі, приміщення.Інтер’єр в перекладі з французького означає внутрішній, тобто це внутрішній вид будь-якого приміщення)Отже, принципи архітектурної композиції людство використовувало із часів неоліту, прикладом цього може бути Стоунхендж. У Давньому Єгипті використовували різні типи архітектурних композицій.
Номер слайду 4
Розглянемо види архітектурних композицій на прикладах архітектури неоліту і Стародавнього Єгипту. Велика Британія. Стоунхендж (приклад глибинно-просторової композиції): а — сучасний вигляд; б — план. Храм Нефертарі в Абу-Сімбелі. Сучасний вигляд (приклад фронтальної композиції). Храм Парфенон. План і тривимірне зображення. Приклад об’ємної композиції