Презентація "Асоціативний кущ"

Про матеріал
Методичний матеріал "Асоціативний кущ" створено для засвоєння учнями лексики, активізації пізнавальної активності учнів, розвиток мовленевих компетентностей, розвиток компетентностей роботи в групах та парах, підвищення мотивації учнів у засвоєнні нового мотеріалу. Цей матеріал можуть використовувати вчителі різних освітніх галузей.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Асоціативний кущ. Підготувала Вчитель англійської мови садівського ліцею. Калиш Н. М.

Номер слайду 2

Асоціативний кущ. Асоціативний кущ - стратегія навчання, що спонукає учнів вільно розмірковувати, відкрито висловлюватися на певну тему. Вона спрямована на стимулювання мислення про зв'язки між окремими поняттями. Для роботи обирають опорне слово чи поняття, словосполучення.

Номер слайду 3

Асоціативний кущ Суть методу полягає в тому, що на початку роботи вчитель визначає одним словом тему, яку потрібно опрацювати, а учні добирають асоціації, що виникають у пам'яті стосовно цього слова. Спочатку висловлюють найстійкіші асоціації, потім — другорядні. Учитель фіксує відповіді у вигляді своєрідного «куща», який поступово «розростається». Доцільно застосовувати даний метод на етапі актуалізації опорних знань та умінь учнів, для формулювання проблемних питань та завдань. Досвід роботи показує, що робота зі створеним «асоціативним кущем» може проводитися і протягом уроку (реалізації проекту), у ході навчальної діяльності можна систематизувати поняття, розширювати коло питань та напрямів вивчення того чи іншого матеріалу.

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Наприклад, при вивченні теми «Китай в ХVІ- ХVІІІ столітті» учням у групах можна дати завдання пригадати асоціації, пов’язані з винаходами Китаю ( етап актуалізації знань) Під час вивчення теми: « Козацька Україна» учням можна запропонувати дібрати асоціації до слова «козак», кожен має змогу висловити свою думку, а потім з’ясовували: то хто ж вони козаки, чим займалися, причини виникнення козацтва, за що та з ким боролися, яке ставлення мали в суспільстві (етап вивчення нової теми)

Номер слайду 13

Метод «Асоціативного куща» дає можливість удосконалити знання дітей і їхню навчальну діяльність, інтегрувати знання з різних предметів, формувати свої власні ідеї та думки, розвивати пізнавальний інтерес, світогляд і логічне мислення.

Номер слайду 14

pptx
Додано
29 жовтня
Переглядів
152
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку