Забороняється буксирування велосипеда, за винятком буксирування причепом. Забороняється повертати ліворуч або розвертатися на дорогах з трамвайним рухом і на дорогах, що мають більше однієї смуги для руху в даному напрямку;Забороняється їхати по основній дорозі, якщо поруч є велосипедна доріжка. Забороняється:
При поломці велосипеда потрібно вести його по дорозі, ідучи в попутному напрямку руху транспорту. На нерегульованому перехресті велосипедной доріжки з дорогою (якщо вони перетинаються не на перехресті) велосипедисти повинні дати дорогу транспортним засобам, що рухаються по цій дорозі.
Сигнали велосипедиста. Правила допускають при повороті піднімати протилежну щодо направлення повороту руку, зігнуту в лікті під прямим кутом вгору, але для того, щоб ваші жести були зрозумілі однозначно, рекомендується витягувати руку в сторону повороту, оскільки велосипедистові загалом байдуже, яку руку відривати від керма. Наприклад, при правому повороті:
За статистичними даними велосипедист на дорозі піддається в п'ять разів більшому ризику потрапити в дорожньо-транспортну пригоду, ніж водій автомобіля. Аналіз нещасних випадків за участю велосипедистів показує, що більшість із них відбувається в результаті явного нехтування велосипедистами правил маневрування на дорогах, несвоєчасною подачею попереджувальних сигналів.
Підсумок уроку. Продовж речення: Велосипед – транспортний засіб, який допомагає нам швидше долати відстані. За ним потрібно дбайливо доглядати, а перед виїздом ретельно перевірити. Як юні , так і дорослі велосипедисти мають суворо додержуватись правил дорожнього руху. Сьогодні я. Запам’ятав. Зрозумів. Не вмів,а тепер вмію