19 квітня о 18:00Вебінар: Як організувати якісний урок літератури для учнів із кліповим мисленням

Презентація "Безпека руху велосепедиста"

Про матеріал
Основні права та обов’язки велосипедистів; правила дорожнього руху для велосипедистів; основні вимоги до велосипедів; важливість і необхідність дотримання вимог правил дорожнього руху.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Безпека руху велосипедиста6 клас, § 29

Номер слайду 2

Сьогодні на уроціОзнайомимося з правилами дорожнього руху для велосипедистів, дорожніми знаками для велосипедистів, правилами перевезення вантажу та виконання маневрів. Будемо виховувати відповідальне ставлення до обов'язків велосипедиста.

Номер слайду 3

Давайте не будемо забувати про те, що велосипед – це теж транспортний засіб. Правилами дорожнього руху обумовлено, що мінімальний вік для управління на громадських дорогах велосипедом повинен становити 14 повних років.

Номер слайду 4

Отже, особа, яка керує велосипедом, має перевірити технічний стан транспортного засобу, особливо рульового управління та гальмівної системи.

Номер слайду 5

Одяг і засоби безпеки велосепедиста

Номер слайду 6

Рух велосипеда повинен здійснюватися тільки по крайній правій смузі (не далі одного метру від бордюру). На тротуари і пішохідні доріжки дозволяється заїжджати, якщо це не створить перешкод пішоходам. 1 метр

Номер слайду 7

Перевозити дітей на велосипеді дозволено, якщо дитині менше 7 років у разі наявності додаткового спеціального сидіння, обладнаного надійними підніжками.

Номер слайду 8

Забороняється: Їздити, якщо несправна гальмівна система або рульове керування. Перевозити вантаж, який виступає за габарити велосипеда більш ніж на 0,5 м та заважає управлінню. Їздити, не тримаючись за кермо хоча б однією рукою.

Номер слайду 9

Забороняється буксирування велосипеда, за винятком буксирування причепом. Забороняється повертати ліворуч або розвертатися на дорогах з трамвайним рухом і на дорогах, що мають більше однієї смуги для руху в даному напрямку;Забороняється їхати по основній дорозі, якщо поруч є велосипедна доріжка. Забороняється:

Номер слайду 10

При поломці велосипеда потрібно вести його по дорозі, ідучи в попутному напрямку руху транспорту. На нерегульованому перехресті велосипедной доріжки з дорогою (якщо вони перетинаються не на перехресті) велосипедисти повинні дати дорогу транспортним засобам, що рухаються по цій дорозі.

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Дорожні знаки З попереджувальних для велосипедистів важливі всі знаки, тому їх треба знати. Більшість попереджувальних знаків мають форму рівностороннього трикутниказ червоною облямівкою,білим або жовтим фоном.

Номер слайду 13

Із заборонних знаків (більшість з них мають форму кола з червоною облямівкою і білим або жовтим фоном): знак 3.9 «Рух на велосипедах заборонено» Крім цього знаку треба звертати увагу і на знак 3.1 «В'їзд заборонений»

Номер слайду 14

Знак 3.17.2 «Небезпека»Знак 3.18.2 «Поворот ліворуч заборонено»Знак 3.18.1 «Поворот праворуч заборонено»

Номер слайду 15

Знак 3.31 «Кінець зони всіх обмежень»Знак 3.2 «Рух заборонено»

Номер слайду 16

Наказові дорожні знаки важливі для велосипедиста всі, але особливо знак 4.5 «Велосипедна доріжка». На велодоріжці дозволяється рух тільки на велосипедах і мопедах, а якщо відсутній тротуар або пішохідна доріжка, то і пішоходів.

Номер слайду 17

Всі інформаційно-вказівні знаки мають відношення до велосипедистів. Деякі знаки сервісу відносяться до автомобільного транспорту.

Номер слайду 18

Дорожні знаки для велосипедистів. Велосипедна доріжка. Дати дорогу. Проїзд без зупинки заборонено. Рух заборонено. Дорога для автомобілів. Автомагістраль. Рух на велосипедах заборонено. Пішохідна зона

Номер слайду 19

Сигнали велосипедиста Велосипедист, що передбачає здійснити поворот або зупинитися, повинен подавати певні сигнали: Лівий поворот, об’їзд перешкоди ліворуч. Правий поворот. Зупинка

Номер слайду 20

Сигнали велосипедиста. Правила допускають при повороті піднімати протилежну щодо направлення повороту руку, зігнуту в лікті під прямим кутом вгору, але для того, щоб ваші жести були зрозумілі однозначно, рекомендується витягувати руку в сторону повороту, оскільки велосипедистові загалом байдуже, яку руку відривати від керма. Наприклад, при правому повороті:

Номер слайду 21

Сигнали велосипедиста Сигнал гальмування подається піднятою вгору рукою. Подача сигналу рукою повинна проводитися завчасно до початку виконання маневру і може бути припинена безпосередньо перед виконанням маневру.

Номер слайду 22

За статистичними даними велосипедист на дорозі піддається в п'ять разів більшому ризику потрапити в дорожньо-транспортну пригоду, ніж водій автомобіля. Аналіз нещасних випадків за участю велосипедистів показує, що більшість із них відбувається в результаті явного нехтування велосипедистами правил маневрування на дорогах, несвоєчасною подачею попереджувальних сигналів.

Номер слайду 23

Тому обов'язковою умовою катання по вулицях і дорогах на велосипеді є чітке знання велосипедистом «Правилдорожнього руху» та суворе виконання їх вимог.

Номер слайду 24

Як безпечно об’їхати перешкоду

Номер слайду 25

Хто з велосипедистів порушує Правила дорожнього руху?

Номер слайду 26

Підсумок уроку. Продовж речення: Велосипед – транспортний засіб, який допомагає нам швидше долати відстані. За ним потрібно дбайливо доглядати, а перед виїздом ретельно перевірити. Як юні , так і дорослі велосипедисти мають суворо додержуватись правил дорожнього руху. Сьогодні я. Запам’ятав. Зрозумів. Не вмів,а тепер вмію

Номер слайду 27

Домашнє завдання. Виконати всі завдання в цій презентаціїПідготуватися до тестування з цієї теми на наступний урок. Створити конспект. Зроби це!

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Гриценко Оксана Віталіївна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
pptx
Додано
7 травня 2020
Переглядів
1386
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку