Презентація. "Безпека відпочинку".

Про матеріал
Вчити учнів вибирати безпечні для відпочинку ігри та розваги, визначати правильні і неправильні дії людей,повторити основні правила катання на ковзанах, санчатах, лижах,скейтбордах тощо; виховувати культуру поведінки дітей на відпочинку.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Безпека відпочинку. Виконала вчитель фізичної культури та основ здоров’я Ігнатьєва Яна Леонідівна

Номер слайду 2

Зима — чудовий час для відпочинку,поїздок у гори, зимових розваг — катання на ковзанах, лижах, санчатах. Але взимку бувають складні погодніумови — мороз, ожеледиця, снігопади,заметілі. І недотримання правил поведінки на природі може бути доволі небезпечним. Уникай перевтоми: коли людина втомлена, то втрачає теп-ло швидше.☼ Для посилення кровообігу рухай руками, пальцями ніг.☼ Якщо довго перебуваєш на вулиці, обов’язково знаходьможливість кожні пів години – годину заходити в теплеприміщення.☼ Не торкайся металу — особливо язиком. Ти ризикуєш об-морозити шкіру в місці контакту, а язик ще й прилипне.☼ Намагайся не носити важкого. Важка ноша може перетис-нути судини, унаслідок чого можливе обмороження.☼ Дбай про те, щоб мобільний телефон був завжди зарядже-ним. Завжди май при собі повербанк або зарядний при-стрій, адже на холоді заряду батареї вистачає ненадовго.☼ Стеж за прогнозом погоди. Не виходь із дому без нагальноїпотреби, якщо погодні умови несприятливі.

Номер слайду 3

Якщо ти зібрався здійснити похід у гори. Прогноз погоди За тиждень до поїздки починай на спеціальних сайтах відстежувати погоду, стан снігового покриття й силу вітру в тих місцях, куди збираєшся вирушити. Якщо очікується негода — сильний вітер чи мороз, опади — залишайся вдома. Одяг. Одяг має бути багатошаровий, теплий і в достатній кількості. Джинси і міські куртки не допоможуть на сильному морозі. Варто взяти 2–3пари рукавиць, адже вони можуть губитися чи промокати. При температурі – 20 °C і вітрі обмороження можна отримати миттєво.

Номер слайду 4

Взуття. Взуття має бути зручним, теплимі більшим на один розмір. Тісне взуття спричиняє погіршення кровообігу,що може призвести до обмороження пальців.Їжа Їжа має бути поживною. Обов’язково візьми термос із гарячим солодким чаєм (рідина у звичайній пляшці може замерзнути). Не забувай пити чай, щоб уникнути зневоднення. У кишені поклади енергетичні “снеки” — батончики зі злаками та сухофруктами. Це допоможе швидко поновити сили у складних погодних умовах або якщо не буде можливості повноцінно поїсти. Орієнтування. Треба обов’язково заздалегідь вивчити маршрут за допомогою карти, навігатора або спеціального додатка в телефоні. У похід треба взяти і карту, і компас,і телефон, на якому встановлені карти та додатки для орієнтування на місцевості.

Номер слайду 5

Батько Володі сказав, що в одноденний гірський похід важливо взяти деякі речі, і став складати список. У яких ситуаціях знадобиться в горах кожна з цих речей? Розкажи. Доповни список.☻ Рюкзак. ☻ Бахіли. ☻ Сонцезахисні окуляри або лижна маска.☻ Кішки, снігоступи.☻ Пляшка для води.☻ Термос (1–2 літри)для чаю / теплої води.☻ Каремат.☻ Трекінгові палиці.☻ Ліхтарик. Добре почуватися в поході, витримувати різні наванта-ження в суворих умовах зими і не хворіти допомагаютьздоровий спосіб життя, спорт і регулярне загартовування.

Номер слайду 6

Гімнастика для очей

Номер слайду 7

Що робити при обмороженніСимптоми обмороження1 Симптоми обмороження розвиваються під час тривалого перебування на морозі. 2 Спочатку людині стає дуже холодно. 3 Потім вона відчуває поколювання,її шкіра блідне і втрачає чутливість. 4 Пізніше місце обмороження набуває синюшного відтінку. Що робити при обмороженні1 Поки чекаєш на допомогу, можна для зігрівання накласти на обморожене місце ватно-марлеву чи бавовняну пов’язку.2 Треба одразу звернутися до лікаря!3 У жодному разі не розтирай шкіру снігом, не занурюй вражені кінцівки в гарячу воду та не прикладай їх до батареї.4 Якщо одяг мокрий, його треба зняти. 5 Укрий постраждалу людину ковдрою, дай теплого чаю.

Номер слайду 8

Чи доводилося тобі колись чути вислів “поведінка, дружня донавколишнього середовища”? Як ти розумієш ці слова? Пояснита наведи приклади. Під час прогулянки карпатськими стежками Володя милувався красою гір: “Мамо, поглянь, скільки тут ялин! А ми цього року поставимо живу ялинку вдома?”. “Ти думаєш, варто? — замислилася мама. — Хіба не шкода цих зелених красунь?”Як бути дружніми до довкілля. Практичні поради:1 Використовуй енергоощадні лампи. Це зеконо-мить витрати на електроенергію.2 Сортуй сміття. Окремо зібрані відходи —це не сміття, а вторинна сировина.3 Звертай увагу на склад продуктів харчування.4 Віддавай непотрібні речі тим, кому вони можутьзнадобитися.5 Вимикай з розетки електроприлади.6 Щоб менше забруднювати довкілля пластиком,намагайся не купувати виробів з нього.7 Віддавай перевагу продуктам з еко-маркуван-ням, адже вони перевірені та безпечні.8 Намагайся не використовувати одноразових то-варів — вони засмічують довкілля.9 Удома має бути водолічильник. Це зекономить кошти і допоможе більш раціонально використовувати воду.

Номер слайду 9

Домашнє завдання. Опрацювати матеріал параграф 13. Сторінки 62-66. Виконай письмово завдання: Склади список речей, які потрібні для катання на ковзанах, лижах або санчатах. Що ще треба передбачити та підготувати для безпечного та дружнього до довкілля зимового відпочинку на природі? Запиши або намалюй.

pptx
Додано
3 грудня 2022
Переглядів
1669
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку