13 травня о 18:00Вебінар: Як навчати майбутніх програмістів: практичні кейси для уроків інформатики

Презентація "Біографія Ф. Шиллера"

Про матеріал
Презентація коротко повідомить учням про факти біографії відомого німецького поета, філософа та теоретика Ф. Шиллера.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Портрет письменника Йоганн-Фрідріх Шиллер (нім. Friedrich Schiller; *10 листопада 1759—†9 травня 1805) — німецький поет, драматург, теоретик мистецтва, історик. Один з основоположників німецької класичної літератури.

Номер слайду 3

Народився в місті Марбах (нині ФРН) у сім’ї військового фельдшера. Його батько – Йоган Каспар Шиллер – військовий фельдшер, мати – Доротея, уроджена Кодвейс, донька трактирника. Будинок у м.Марбах, де народився Фрідріх Шиллер

Номер слайду 4

На дев'ятому році хлопця віддали вчитися до латинської школи, яка готувала учнів до вступу в семінарію.Вісім років (1773-1780) провів Шіллер у цьому розсаднику рабів, де панували шпигунство й стеження за учнями. Категорично заборонялося спілкування із зовнішнім світом, а всі вихованці підкорялися найсуворішій кийовій дисципліні.

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Над першою драмою «Розбійники" Шиллер почав працювати, ще перебуваючи в академії. У 1781 році драма завершена, а 13 січня 1782 року «Розбійники" були вперше показані на сцені Мангеймського театру. Вистава мала колосальний успіх.

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Будинок Шиллера в м. Веймарі У липні 1787 року Шиллер покинув Дрезден, де гостював у приват-доцента Р.Кернера, одного зі своїх шанувальників і до 1789 року жив у Веймарі.

Номер слайду 10

У 1788 році Шиллер познайомився з І.В.Гете, за сприянням якого у 1789 році,він зайняв посаду екстраординарного професора історії і філософії в університеті Йени, де прочитав вступну лекцію на тему “Що таке всесвітня історія і з якою метою її вивчають”. І.В.Гете Університет Йени (Йенський університет)

Номер слайду 11

У 1790 ШИЛЛЕР ОДРУЖИВСЯ НА ШАРЛОТІ ФОН ЛЕНГЕФЕЛЬД. Дружина Шиллера – Шарлотта фон Ленгефельд У подружжя Шиллерів народилося четверо дітей: Карл Людвіг Фрідріх Шиллер (1793-1857), Ернст Фрідріх Вільгельм Шиллер (1796-1841), Кароліна Луїза Фрідеріка Шиллер (1799-1850), Емілія Генрієта Луїза Шиллер (1804-1872). Але платні поета не вистачало для того, щоб утримувати сім’ю.

Номер слайду 12

Номер слайду 13

У 1799 році він повернувся до Веймару, де почав видавати декілька літературних журналів на гроші меценатів. Ставши близьким до Гете, Шиллер разом з ним заснував Веймарський театр, що став провідним театром Німеччини. Поет залишився у Веймарі до своєї смерті. У 1802 році імператор Священної римської імперії Франц ІІ подарував Шиллеру дворянство. Пам’ятник Шиллеру і Гете поблизу Веймарського театру.

Номер слайду 14

Останні роки життя Шиллера були затьмаренні важкими затяжними хворобами. Після сильної застуди загострилися всі старі недуги. Поет страждав хронічним запаленням легень. Він помер 9 травня 1805 року у віці 45 років від туберкульозу. Залишки письменника були поховані в княжій усипальні на Веймарському кладовищі.

Номер слайду 15

Смерть обірвала творчість поета-гуманіста в той момент, коли його поглядам відкривалися нові обрії, коли його розпливчасті ідеали набували більш чітких обрисів і він почав вірити в політичну самостійність народу. Пам’ятник Ф.Шиллеру в Берліні

ppt
До підручника
Зарубіжна література 7 клас (Волощук Є.В.)
Додано
21 серпня 2020
Переглядів
770
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку