У тиждень хімії, біології та екології доречне проведення гри-естафети для 7-11 класів. Каверзний квест, що містить оригінальні завдання з біології та екології, що допоможуть розрухати дітей у позаурочний час. Презентація до тижня біології, хімії та екології у школі складається зі слайдів з питаннями.
5. МЕТА-ЛИ ОКСИДИ НЕМЕТАЛИ СУМІ-ШІ КИС-ЛОТИ ПРОСТІ РЕЧОВИНИ СОЛІ ОСНОВИ 1.Нікель в а б б ж и н в 2.Вуглекислий газ м б т е и у р н 3.Молоко с к г е р в а ф 4. Оцет з е і л р м в а 5.Гранатовий сік ж є м и ч т ш д 6.Амоній гідроксид і и е о я и х ж 7.Кальцій карбонат ц о л д м о и л 8.Азот у т т є и т і п 9.Срібло я у ! и м ! л я
5. відповідь МЕТА-ЛИ ОКСИ-ДИ НЕМЕТАЛИ СУМІ-ШІ КИС-ЛОТИ ПРОСТІ РЕЧОВИНИ СОЛІ ОСНОВИ 1.Нікель в а б б ж и н в 2.Вуглекислий газ м б т е и у р н 3.Молоко с к г е р в а ф 4. Оцет з е і л р м в а 5.Гранатовий сік ж є м и ч т ш д 6.Амоній гідроксид і и е о я и х ж 7.Кальцій карбонат ц о л д м о и л 8.Азот у т т є и т і п 9.Срібло я у ! и м ! л я
1.Якій рослині присвячений цей вірш? Край лісу розцвіла …, Укрита гострими “голками”, Духмяність квітів всюди лине, Тривожить серце до нестями. Квіт віття обліпив колюче, Вона на узліссі пишна В наряді білому, сліпуча Мов наречена з лісу вийшла. Вмить літо промайне стрілою, І запалала вогнем вона. Затьмарить небо над собою: Щедрот прийшла її година.
3. Про яку рослину йдеться мова? В підліску світлому росте Кущ у гущавині примітний. Весною ранньою цвіте, У сірій млі – вінок привітний. Здаля сережками блищить, Від них світліє вся місцина. Гіллям тихесенько шумить Весни провісниця – вона. В світлицю лісову зове Птахів сімейство галасливе. І верховіттям вдаль пливе В обійми весняні примхливі.
10.”Червона скринька” У Давньому Римі ця рослина була необхідною складовою раціону легіонерів, оскільки, за глибоким переконанням римлян, вона мала здатність надавати воїнам сили й мужності. В Єгипті на будівництво пірамід зганяли тисячі рабів, яким давали цю рослину. Давні греки і слов’ни в давні часи й середньовіччя вважали її незамінним засобом від укусів отруйних змій, тому вони назвали цю рослину “ зміїною травою.“ Зараз цю рослину також уживають в їжу. Яка рослина в червоній скринці”?
12. “Червона скринька”. Ця рослина відома ще з найдавніших часів( за 4 тис. до н.е.) у різних народів, особливо на Сході. Її вживали в Давньому Єгипті, вважаючи священною рослиною, поміщаючи у саркофаги разом із муміями. Вірили в чудодійну силу амулетів, зроблених із неї. В Україні теж вона відома й її також вживають, та ще й складають літературні твори, як ось н-д: бігла лялька коло ковалька в багатьох кожушках та ще й змерзла, але всіх обпекла і річки пролила. Яка рослина в червоній скриньці?
14. Ця рослина – символ життя, плодючості, достатку; здоров’я, щастя; символ безпе- рервності роду, етнічної свідо- мості, духовності українців. Одна з найдавніших культур на Землі. Це ритуальна, символічна росли- на ще з часів Трипільської култу- ри. Праукраїнці її вважали осно- вою життя. Що це за рослина?
6. Це дуже важливий мікроелемент. В організмі людини його нестача в дитячому і в дорослому організмах призводить до серйозних захворювань. На цей ХЕ багаті такі продукти харчування: горіхи, шпинат, молоко( в невеликій кількості) та особливо морепродукти. Цей ХЕ утворює просту тв. Речовину фіолетово - коричневого кольору. Назвіть цей ХЕ.
9. “Червона скринька” Цю речовину вважають у східних народів милістю господньою, символ добробуту й миру. Без неї не може жити людина (вона вживає в їжу) і деякі інші живі організми. Без неї не може обійтися, навіть, металургія. Її використовують під час виготовлення кераміки, без неї важко б було боротися з бактеріями, без неї не було б шкіряних чобітків. Що це за речовина?
12. І ЧАСТИНА. солі Ме Кис лоти неМе алкени спирти аль дегі ди основи суміші С3Н6О А Л У Р Л В Б Л З Бронза К Е Ю Е О Е Н А Р СН3СООК Е Х Г Б А І Х Ф Х NаОН М О Л Г І И О Ж Ж ЛИМОН-НИЙ СІК А Ж М С Щ Т Б Ь І ЛАТУНЬ Р Т К А А Ю П В Ь БУТИ- ЛЕН Л І Й Й Н Ф Щ Р Ь Нашатир- ний спирт Я Т А Н О Ч С А И
12.ІІ частина солі Ме кис- лоти не- Ме алкени спирти аль дегі ди основи суміші Н2 К Е Р Ш О Р Ш Щ З К2S У А Д Х О Д М С Ю ВАНАДІЙ В П А Р Я О Н О Н С3Н8О Е Н Т Є У Л Д Р Г СН3СОН У Ц У Й А З Е Л Д СРІБЛО П Н О М А І І Ж Ю ПРИРОДНИЙ ГАЗ И Х Е Н П Ш И В Е ПИТНА СОДА Т А В І М Л Д М В БРОМ Л Л Ф У Т Р Ю У І
І ЧАСТИНА. В Солі І Ме Д Кис лоти П неМе О Алкени В Спирти І аль дегі ди Д Основи Ь Суміші ! С3Н6О А Л У Р Л В Б Л З Бронза К Е Ю Е О Е Н А Р СН3СООК Е Х Г Б А І Х Ф Х NаОН М О Л Г І И О Ж Ж ЛИМОН-НИЙ СІК А Ж М С Щ Т Б Ь І ЛАТУНЬ Р Т К А А Ю П В Ь БУТИ- ЛЕН Л І Й Й Н Ф Щ Р Ь Нашатир- ний спирт Я Т А Н О Ч С А И
12.ІІ частина солі Ме кис- лоти не- Ме алкени спирти аьдегіди основи суміші Н2 К Е Р Ш О Р Ш Щ З К2S У А Д Х О Д М С Ю ВАНАДІЙ В П А Р Я О Н О Н С3Н8О Е Н Т Є У Л Д Р Г СН3СОН У Ц У Й А З А Л Д СРІБЛО П Н О М А І І Ж Ю ПРИРОДНИЙ ГАЗ И Х Е Н П Ш И В Е ПИТНА СОДА Т А В І М Л Д М В БРОМ Л Л Ф У Т Р Ю У І
3. Цей вітамін називають еліксиром молодості, бо він бере участь у обміні речовин. Спостереження показали, що чим більше людина вживає цього вітаміну, тим вона здоровіша й легше переносить найрізноманітніші хвороби. Він міститься у проростках пшениці, зеленому салаті, листках кропиви, кукурудзяній та соєвій оліях. Який це вітамін?