Про матеріал
Відеоурок за посиланням https://youtu.be/BvYd61npabw
Онтогенез – це індивідуальний розвиток організму від моменту його зародження до смерті. Термін введений у науковий обіг німецьким біологом Ернстом Геккелем у 1866 році, а вивченням процесів онтогенезу займається біологія розвитку. Ця наука досліджує закономірності реалізації генетичної інформації, механізми росту, диференціації клітин, формування органів та тканин, регенерацію, старіння та інші процеси.
Процеси онтогенезу є унікальними для кожного виду організмів і залежать від рівня організації, способу життя та еволюційного походження. Незважаючи на відмінності, онтогенез всіх організмів має спільні закономірності: запрограмованість (реалізація спадкової інформації закладена в генах), нерівномірність (різні процеси розвитку відбуваються з різною швидкістю), незворотність (процеси онтогенезу не можуть бути повернуті назад), та періодичність (поділ на ембріональний та постембріональний періоди).
Значення онтогенезу полягає у вивченні процесів росту, розвитку та старіння організмів, що має важливе практичне значення для медицини, біотехнологій та сільського господарства.