Будеш, батьку,панувати!Будеш, батьку, панувати,Поки живуть люди;Поки сонце з неба сяє,Тебе не забудуть!
Номер слайду 2
Іван Котляревський (1769 - 1838)
Номер слайду 3
Перші три частини поеми були видані в 1798 році, в Санкт-Петербурзі, без відома автора, під назвою: «Енеида. На малороссійскій языкъ перелиціованная И. Котляревскимъ». Повністю «Енеїда» вийшла в світ після смерті Котляревського, в 1842 році.
Номер слайду 4
Номер слайду 5
П’єса “Наталка Полтавка”- один з перших драматичних творів нової української літератури, який реалістично змалював життя українського села ХІХ століття.
Номер слайду 6
Поштовхом до написання "Наталки Полтавки" став дійсний факт. У театрі, де був директором І. Котляревський, працював селянин Мефодій Семижон, який одного разу розповів Котляревському, що приїхала його племінниця, до якої сватається писарчук, але вона не хоче за нього йти, бо чекає свого нареченого, який чомусь забарився і вже не повертається із заробітків цілих чотири роки.
Номер слайду 7
В основу сюжетної канви І. П. Котляревський поклав типові моменти дійсності: віддання дівчини заміж за багатого нелюба; розлучення з коханим парубком-бідняком.
Номер слайду 8
Театральна трупа “Наталки Полтавки”, очолювана Кропивницьким, Єлисаветград, 1882 рік
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Титульний аркуш автографа «Наталки Полтавки» Івана Котляревського (1829 р.).
Номер слайду 12
І. Карпенко-Карий. М. Щепкін
Номер слайду 13
М. Заньковецька. М. Садовська-Барілотті
Номер слайду 14
Першодрук драматичного твору Івана Котляревського «Наталка Полтавка» продано на інтернет-аукціоні в 2016 р. за понад 82 тис. грн.