Презентація "Будова травної системи людини"

Про матеріал

Презентація "Будова травної системи людини" . Є додатковим матеріалом для вивчення відповідної теми. Містить ілюстрації всіх складових травної системи людини з коротким описом

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Будова травної системи людини. Підготувала Вчитель біології Л. М. Бірюк

Номер слайду 2

Травна система. ТРАВНА СИСТЕМА – сукупність органів, які забезпечують механічну й хімічну обробку їжі, вивільнення з неї поживних речовин та їхнє всмоктування, а також виведення з організму неперетравлених і незасвоєних решток їжі з організму (сукупність органів, будова і функції яких пристосовані для ефективного здійснення процесів травлення). Травна система складається з травного каналу та додаткових травних залоз

Номер слайду 3

Загальний план будови травного каналу

Номер слайду 4

Елементи травної системи. Ротова порожнина. Глотка. Стравохід. Шлунок Кишечник (тонкий, товстий, пряма кишка)Додаткові залози (печінка і підшлункова залоза)

Номер слайду 5

Номер слайду 6

РОТОВА ПОРОЖНИНА - відділ травної системи, яким починається травний канал. Ротова порожнина вистелена багатошаровим епітелієм та обмежена щелепами, а конкретніше спереду – губами, з боків – щоками, зверху – піднебінням, яке переходить у м'яке піднебіння, дно утворене діафрагмою рота, яка побудована м'язами, які розташовані вище під'язикової кістки..

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Види зубів дюдини

Номер слайду 10

Внутрішня будова зуба

Номер слайду 11

ГЛОТКА — це м'язовий, лійкоподібний канал завдовжки від 12 до 14 см, у якому відбувається перехрест травних (стравохід) і дихальних шляхів (гортань)Слугує для проведення харчової грудки ло стравоходу.

Номер слайду 12

Глотка

Номер слайду 13

СТРАВОХІД — це відділ травного каналу, який поєднує глотку зі шлунком. Орган розташований позаду трахеї, являє собою вузьку м'язову циліндричну трубка завдовжки близько 25 см і близько 3 см завширшки. У верхній та нижній частині стравоходу є сфінктери (м'язи-стискачі, які регулюють виведення з трубки, а його скорочення перешкоджає поверненню вмісту назад). Рідка їжа проходить стравоходом за 1-2 секунди, а тверда — за 8-9 секунд .

Номер слайду 14

Стравохід .

Номер слайду 15

ШЛУНОК — порожнистий мішкоподібний м'язовий орган, розширений відділ травного каналу де їжа накопичується (депонується) і перетравлюється. .

Номер слайду 16

Анатомічне розташування шлунка

Номер слайду 17

Будова шлунка

Номер слайду 18

КИШЕЧНИК – відділ травного каналу, де віддбувається остаточне перетравлювання та всмоктування їжіВідділи кишечника:• Тонкий кишечник складають дванадцятипала кишка (довжина близько товщині 12 складених разом пальців 25 см), порожня кишка (довжина  1,5-2,5 м), клубова кишка (довжина 3 м). Тонкий кишечник є найдовшою ділянкою травного каналу.• Товстий кишечник довжиною 1,2-1,5 м, діаметр сягає 9 см..

Номер слайду 19

Анатомічне розташування кишечника

Номер слайду 20

Номер слайду 21

Номер слайду 22

Товстий кишечник

Номер слайду 23

Номер слайду 24

Допоміжні залози травного каналу. ПІДШЛУНКОВА ЗАЛОЗА – велика травна залоза, протока якої відкривається в дванадцятипалу кишку. Підшлункова залоза розташовується позаду шлунку біля задньої стінки живота між селезінкою і дванадцятипалою кишкою, її довжина 12 – 15 см. ПЕЧІНКА – це найбільша залоза в організмі людини, що виробляє жовч, яка збирається та концентрується в жовчному міхурі.

Номер слайду 25

Додаткові залози травного каналу

pptx
Додано
30 листопада 2018
Переглядів
3479
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку