« Чорнобиль – біль України » Не винен я, що все те сталось, Що розкололась неба тверь, Що в золотом покриту галузь Ми атомну впустили смерть! Д. Павличко
Номер слайду 2
Катастрофа ХХ століття
Номер слайду 3
26 квітня 1986 року о 00 год. 48 хв. на 4 реакторі стався вибух, що призвело до викиду радіоактивних речовин
Номер слайду 4
Що ж сталося в реакторі? У реакторі внаслідок некерованих дій температура уранових паливних стержнів, установлених у цирконієвих трубах, зросла до кількох тисяч градусів, і вода, яка охолоджувала їх, умить перетворилася на пару. За умов високої температури цирконій вступив у реакцію з водою –виділився водень. Це й стало причиною аварії. Стався вибух.
Номер слайду 5
Наслідки катастрофи на ЧАЕС Внаслідок Чорнобильської катастрофи 1986 року в навколишнє середовище потрапила значна кількість радіонуклідів, що призвело до погіршення екологічного стану великих територій України, Білорусії та Росії. В результаті найбільшої аварії на атомній електростанції в навколишнє середовище виділилося 100 МКи, з яких половина припадає на частку ксенона, 1-2 МКи – Сs -137 ,0.2 МКи –Sr – 90, 10 МКи – І-131 та інші.
Номер слайду 6
Територія, яка постраждала внаслідок радіоактивного забруднення: 73 адміністративні регіони; 12 областей; 7 міст обласного підпорядкування.
Номер слайду 7
Вплив катастрофи на людей: Опромінення радіоактивними елементами; Пошкодження дихальних шляхів; Збільшилася кількість людей, хворих на рак різних органів; З'явилися мутації серед новонароджених; Послаблення імунної системи.
Номер слайду 8
Вплив катастрофи на атмосферу: Руйнування озонового шару; Збільшення кількості кислотних дощів; Різка зміна кліматичних умов в регіоні; Збільшення в повітрі шкідливих речовин: Арсену; Вуглеводнів; Аміаку; Нікелю Чадного газу; Оксиду вуглецю; Оксиду азоту;
Номер слайду 9
Вплив катастрофи на ґрунти: Збільшення кількості мікроорганізмів, що пристосувалися до даних умов; Окислення ґрунтів; Зменшення родючості ґрунтів; Різка зміна складу ґрунту; Непридатність ґрунту для використання в сільському господарстві.
Номер слайду 10
Вплив катастрофи на водні ресурси: Бактеріальне забруднення води; Різка зміна складу води; Загибель риби. Забруднення водного середовища шкідливими речовинами: Гідрокарбонатом; Фенолом; Сульфатом; Хлоридом; Магнієм.; Нітратами; Пестицидами.
Номер слайду 11
Чорнобиль – це страшна трагедія, що сталась на Україні, наслідки якої ми можемо спостерігати і зараз.