21 квітня о 15:00Вебінар: Як організувати дистанційний урок «на 12 балів»

Презентація "Човниковий стібок та процес його утворення"

Про матеріал
Презентація до уроку буде корисною для викладачів та учнів під час вивчення теми "Процес утворення човникової строчки".
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Човниковий стібок, процес його утворення.

Номер слайду 2

Човниковий стібок утворюється в результаті переплетення двох ниток верхньої (голкової) та нижньої (човникової) між матеріалами, які зшиваються. Всередині шарів тканини ці нитки переплітаються і при їх натягу притискають тканину одну до одної, з’єднуючи їх по лінії строчки.

Номер слайду 3

А –голкова нитка (верхня нитка)Б – човникова нитка (нижня нитка)L – довжина стібка

Номер слайду 4

Переваги човникової строчки: Строчка мало розтягується та тяжко розпускається; строчка достатньо міцна, як в повздовжньому, так і в поперечному напрямку; човниковий стібок потребує менших витрат ниток. Недоліки човникової строчки: Машини човникового стібка мають більш складну конструкцію, ніж машини стібка інших типів. Наявність шпульки в човниковому механізмі понижує коефіцієнт використання машини. В залежності від довжини шва шпулька може мінятися від 60 до 80 разів за зміну.

Номер слайду 5

Розтрата ниток. Для визначення розтрати ниток на утворення човникової строчки враховують коефіцієнт упрацювання, який в середньому = 1,2-1,7. Коефіцієнт упрацювання залежить від довжини стібка, товщини і властивостей тканини, натягу ниток. Наприклад: при коефіцієнті упрацювання =1,3 на шов довжинию 10 см витрачається 13 см верхньої і 13 см нижньої ниток (26 см).

Номер слайду 6

Утворення човникового стібка складається з п’яти етапів:

Номер слайду 7

1. Голка проколює матеріал, проводить верхню нитку крізь нього і опускається в крайнє нижнє положення. При підніманні голки на 2-3 мм. вгору з нитки утворюється петля, яку захоплює носик човника.

Номер слайду 8

2. Голка піднімається вверх, човник захоплює петлю і розширює її, ниткопритягувач переміщується вниз і подає нитку човнику.

Номер слайду 9

3. Петля верхньої нитки обводиться човником навколо шпульки.

Номер слайду 10

4. Коли петля верхньої нитки буде обведена на кут більший 180◦, ниткопритягувач піднімається і затягує стібок. Рейка переміщує матеріал на довжину стібка.

Номер слайду 11

5. Човник здійснює холостий хід, а в цей час голка і ниткопритягувач закінчують свою роботу і повертаються в початкове положення.

pptx
Додано
9 жовтня 2019
Переглядів
1465
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку