Презентація "Циліндр. Конус. Куля." (математика, 6 клас) містить приклади тіл обертання в навколишньому середовищі, зображень, формул площ бічних поверхонь.
Для прокатки білизни в Древній Греції жінки застосовували скалку, яку по-грецьки називали «календер». Тому всі витягнуті тіла з округлим перерізом одержали назву циліндра.
Номер слайду 5
Циліндр – це тіло, одержане обертанням прямокутника навколо прямої, яка містить одну із його сторін.
Номер слайду 6
Номер слайду 7
А1 В1 О1 О А В О ВІСЬ ЦИЛІНДРА ОСНОВА ЦИЛІНДРА твірна РАДІУС ВИСОТА ЦИЛІНДРА Основи циліндра – рівні і лежать в паралельних площинах Твірні циліндра паралельні і рівні
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Номер слайду 15
Формула площі бічної поверхні конуса: Формула площі повної поверхні конуса:
Номер слайду 16
Номер слайду 17
Слово ’’куля’’ і ’’сфера’’ походять від грецького слова ’’сфайра’’- м’яч.
Номер слайду 18
Номер слайду 19
Номер слайду 20
Куля, як тіло обертання Куля – тіло, утворене під час обертання півкруга навколо його діаметра. m A B O
Номер слайду 21
Номер слайду 22
Куля Кулею називається тіло, що складається з усіх точок простору, які знаходяться від даної точки на відстані, не більшій за дану. Ця точка називається центром кулі, а дана відстань радіусом кулі.
Номер слайду 23
Діаметр кулі Відрізок, який сполучає дві точки кульової поверхні і проходить через центр кулі, називається діаметром. Кінці будь-якого діаметра називаються діаметрально протилежними точками кулі. А В О
Номер слайду 24
Сфера Межа кулі називається кульовою поверхнею або сферою. Точками сфери є всі точки кулі, які віддалені від центра на відстань, що дорівнює радіусу. Площа сфери обчислюється за формулою: де r — радіус сфери.