День бабака – дуже популярне свято в США Бабак, що спить, теж вміє хропіти, - напевно, його так легше знайти. Схід сонця бабаки намагаються зустрічати своєрідним свистом. Відомо, що їх дуже швидко можна приручити і, як правило, бабаки віддані своїм госпо... Щорічне святкування в Панксатоні, маленькому містечку в глушині, збирає численну кількість охочих вшанувати бабака на ім’я Філ. Але прогнозом погоди свято не обмежується, оскільки напередодні відбуваються інші заходи – міський бенкет та вечірки у місцевих барах. На вулиці запалюють вогнища, і веселощі з піснями й танцями тривають до ранку. Вранці, о пів на сьому, феєрверк сигналізує про те, що скоро відбудеться кульмінація свята. Всі збираються там, де через годину Філ спрогнозує погоду на шість тижнів наперед. Після того люди йдуть пити каву та роз’їжджаються по домівках.
Номер слайду 3
В Україні День бабака святкується не з таким розмахом, як у США, але в нас теж є свої пухнасті «синоптики». Це – бабак Тимко, мешканець біологічної станції Харківського університету імені Каразіна, та його колега – бабачиха на ім’я Маруся, що мешкає у Львівському еколого-натуралістичному центрі. Щороку 2 лютого українські бабаки роблять свій прогноз. Зазвичай, допитливі глядачі не обмежуються лише темою погоди, тому в останні роки бабакам доводилося відповідати й на інші цікаві запитання, наприклад, про курс долара чи безвіз.
Номер слайду 4
ЧОМУ МИ ЛЮБИМО ЦЕЙ ДЕНЬ? День бабака – чудовий привід для всіх порадіти наближенню весни. Адже навіть якщо звірятко наобіцяє холодну погоду – вірогідність його прогнозу невелика, а зима все одно закінчується. День бабака став веселою й приємною розвагою, його люблять і дорослі, й діти.
Номер слайду 5
Деякі захисники тварин вже давно протестують проти проведення Дня бабака, мотивуючи це тим, що перебування на публіці є стресовою ситуацією для тварин, а силоміць пробуджувати від сну бабаків шкідливо для їхнього здоров’я. Міжнародна Організація з боротьби за права тварин навіть пропонує використовувати для прогнозу погоди спеціальних роботів-бабаків зі штучним інтелектом. Якщо колись так станеться, то це вже буде зовсім інше свято, а поки що люди не хочуть зраджувати традиціям. Тому головними героями 2 лютого залишаються справжні, живі й кумедні бабаки, яким під силу наблизити весну та покращити наш настрій.