Презентація розкриває історію винекнення Дня Соборності України, який щорічно відзначається 22 січня. Розповідається про історичне значення цієї дати для зміцнення національної єдності.
“Ми мусимо навчитися чути себе українцями – не галицькими, не буковинськими українцями, а українцями без офіціальних кордонів”. -Іван Якович Франко-
Номер слайду 2
День Соборності України – офіційне національне свято, що відзначається на честь Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в 1919 році. Також роком раніше було проголошено незалежність УНР. Акт Злуки, проголошений 105 років тому – 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві, став епохальною історичною подією, коли українські землі об’єдналися в одній державі. Соборність означає об’єднання в одне державне ціле всіх земель, які заселяє конкретна нація на суцільній території.
Номер слайду 3
Проголошення Соборності 22 січня 1919 року, коли Українська Народна Республіка та Західноукраїнська Народна Республіка об’єдналися в соборну державу, увінчало прагнення до єднання українців, розділених кордонами тогочасних імперій.
Номер слайду 4
Пісня "За Україну" стала символом соборності і однією з найпопулярніших пісень часів Української Народної Республіки. Її слова написав Микола Вороний – як тоді казали, "поет з України", а музику – Ярослав Ярославський, композитор зі Львова. На початку 1917 року Микола Вороний написав вірш «За Україну» і опублікував в часописі "Народна воля". Це було видання, яке пропагувало ідею самостійної України. За кілька місяців текст надрукували у Календарику для січових стрільців. Вірш став популярним. Це був час, коли в українців з'явилася надія на власну державу. "О Україно, о люба ненько, тобі вірненько присягнем" – ці слова Миколи Вороного стали вираженням цієї надії. Пісня "За Україну" стала одним із музичних символів нашої боротьби за волю і незалежність. Першопочатковий текст Миколи Вороного з часом дещо змінився, тож зараз пісня існує у двох варіантах – "За Україну!" і "О, УКраїно, о рідна ненько!". Від Українських січових Стрільців пісню підхопили січовики Західної України, які боролися за власну державу у 1938 році.
Номер слайду 5
Пісня живе, коли її виконують не лише на сцені чи під час урочистостей. "За Україну" – пісня справді бойова. Вона гуртує, створює настрій і об’єднує людей, які готові боротися і вірять у перемогу.Її часто співають для підтримки своєї команди перед матчами фанати футбольного клубу "Динамо Київ".ЇЇ виконують сучасні гурти у власній обробці на музичних фестивалях. Ось як, наприклад, гурт Мотор’рола. Молоді музиканти вже у наші дні створюють кавери на цю пісню. Так її переспівала Аліна Паш разом з репером Mazhora. Минуло 105 років, відколи Микола Вороний і Ярослав Ярославенко створили ці особливі слова і мелодію – такі потрібні і такі актуальні досьогодні.
Номер слайду 6
1. Вирізаємо з паперу долоньки(колір кожен обирає сам)2. Пишемо на долоньках побажання Україні(пов’язані з єдністю, свободою,миром…)3. Усі долоньки з’єднуються в один великий ланцюжок,який прикрасить клас. Творче завдання «Ланцюжок єдності»