Презентація "День Соборності України"

Про матеріал
Презентація розкриває історію винекнення Дня Соборності України, який щорічно відзначається 22 січня. Розповідається про історичне значення цієї дати для зміцнення національної єдності.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

“Ми мусимо навчитися чути себе українцями – не галицькими, не буковинськими українцями, а українцями без офіціальних кордонів”. -Іван Якович Франко-

Номер слайду 2

День Соборності України – офіційне національне свято, що відзначається на честь Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в 1919 році. Також роком раніше було проголошено незалежність УНР. Акт Злуки, проголошений 105 років тому – 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві, став епохальною історичною подією, коли українські землі об’єдналися в одній державі. Соборність означає об’єднання в одне державне ціле всіх земель, які заселяє конкретна нація на суцільній території.

Номер слайду 3

Проголошення Соборності 22 січня 1919 року, коли Українська Народна Республіка та Західноукраїнська Народна Республіка об’єдналися в соборну державу, увінчало прагнення до єднання українців, розділених кордонами тогочасних імперій.

Номер слайду 4

Пісня "За Україну" стала символом соборності і однією з найпопулярніших пісень часів Української Народної Республіки. Її слова написав Микола Вороний – як тоді казали, "поет з України", а музику – Ярослав Ярославський, композитор зі Львова. На початку 1917 року Микола Вороний написав вірш «За Україну» і опублікував в часописі "Народна воля". Це було видання, яке пропагувало ідею самостійної України. За кілька місяців текст надрукували у Календарику для січових стрільців. Вірш став популярним. Це був час, коли в українців з'явилася надія на власну державу. "О Україно, о люба ненько, тобі вірненько присягнем" – ці слова Миколи Вороного стали вираженням цієї надії. Пісня "За Україну" стала одним із музичних символів нашої боротьби за волю і незалежність. Першопочатковий текст Миколи Вороного з часом дещо змінився, тож зараз пісня існує у двох варіантах – "За Україну!" і "О, УКраїно, о рідна ненько!". Від Українських січових Стрільців пісню підхопили січовики Західної України, які боролися за власну державу у 1938 році.

Номер слайду 5

Пісня живе, коли її виконують не лише на сцені чи під час урочистостей. "За Україну" – пісня справді бойова. Вона гуртує, створює настрій і об’єднує людей, які готові боротися і вірять у перемогу.Її часто співають для підтримки своєї команди перед матчами фанати футбольного клубу "Динамо Київ".ЇЇ виконують сучасні гурти у власній обробці на музичних фестивалях. Ось як, наприклад, гурт Мотор’рола. Молоді музиканти вже у наші дні створюють кавери на цю пісню. Так її переспівала Аліна Паш разом з репером Mazhora. Минуло 105 років, відколи Микола Вороний і Ярослав Ярославенко створили ці особливі слова і мелодію – такі потрібні і такі актуальні досьогодні.

Номер слайду 6

1. Вирізаємо з паперу долоньки(колір кожен обирає сам)2. Пишемо на долоньках побажання Україні(пов’язані з єдністю, свободою,миром…)3. Усі долоньки з’єднуються в один великий ланцюжок,який прикрасить клас. Творче завдання «Ланцюжок єдності»

pptx
Додано
9 січня
Переглядів
6
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку