Презентація "До Дня української писемності та мови" добре підійде для ознайомлення з історією виникнення української писемності та мови (до 9 листопада) в початкових класах.
Прямим попередником слов’янської мови – є алфавіт, створений великими просвітителями слов’ян – братами Кирилом і Мефодієм.
Номер слайду 3
Існує два різновиди старослов’янських писемних знаків: кирилиця і глаголиця. Кириличний алфавіт з XI ст. широко застосовується в історичній та світській літературі східних слов’ян. Від давньоруського періоду його успадкували всі три східнослов’янські народи: російський, український і білоруський.
Номер слайду 4
Цю азбуку вчили ваші предки
Номер слайду 5
9 листопада — День української писемності та мови. Це свято було встановлено в нашій країні 9 листопада 1997 року. Цього ж дня православна церква вшановує пам’ять святого преподобного Нестора-літописця.
Номер слайду 6
Преподобний Нестор-Літописець- киянин, у сімнадцять років прийшов у Києво-Печерську лавру послушником. Прийняв його сам засновник монастиря преподобний Феодосій. Молитвою та послухом юний подвижник невдовзі перевершив найвидатніших старців. Книжкова справа стала змістом його життя.
Номер слайду 7
Найвизначнішою працею Нестора-літописця є «Повість временних літ». Це перша та найвідоміша у Київській Русі пам’ятка, в якій історія держави показана на широкому тлі світових подій. Преподобний Нестор довів розповідь з літописних зведень кінця XI століття до 1113 року, тому його можна по праву вважати батьком не лише вітчизняної історії, а й словесності.
Номер слайду 8
“Повість временних літ”- перша у Київській Русі памятка (поч. ХІІст.)
Номер слайду 9
Зачинателем сучасної української літературної мови вважається Іван Котляревський, а основоположником — Тарас Шевченко.
Номер слайду 10
У день української писемності та мови стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. Цей унікальний мовний марафон був зініційований великим українським меценатом і громадським діячем Петром Яциком, який усе життя прожив у Канаді, але завжди пам’ятав про рідну землю.
Номер слайду 11
Рік від року конкурс набуває популярності, бо головна мета цього мовного змагання — утверджувати державний статус української мови, підносити її престиж.
Номер слайду 12
Мова — живий організм, вона розвивається за своїми законами, а тому треба у чистоті берегти цей нетлінний скарб, прислухаючись до порад відомого нашого поета Максима Рильського: Як парость виноградної лози,Плекайте мову. Пильно й ненастанно. Політь бур’ян. Чистіша від сльози. Вона хай буде. Вірно і слухняно. Нехай вона щоразу служить вам,Хоч і живе своїм живим життям.
Номер слайду 13
Любіть Україну у сні й наяву,Вишневу свою Україну. Красу її вічно живу і нову,І мову її солов’їну. В. Сосюра