Історичний екскурс: У далекому 1931 році в італійській Флоренції зібралися на міжнародний конгрес захисники природи та їхні прихильники, які і прийняли рішення започаткувати відзначення 4 жовтня Всесвітнього дня захисту тварин. Ця ідея сподобалася всім, і підтвердженням тому є той факт, що в 2008 році в 66 країнах у цей день пройшли різноманітні акції та заходи, присвячені тваринам.
Дата проведення свята також була обрана не випадково, оскільки саме в цей день католики шанують пам’ять святого Франциска Ассізького, який відомий у них як заступник та покровитель «братів наших менших». Він повсякчас просив віруючих не причиняти тваринам болю та виступати за їх захист. Саме Франциску приписують розвиток такого вчення, як екологічна етика, що вивчає внутрішні цінності дикої природи і бережливе ставлення до всього живого.
Члени міжнародного товариства захисту тварин та їх послідовники намагаються достукатися до свідомості кожної людини, тоді й брати наші менші будуть у безпеці. Фактично кожна третя українська сім’я має безпосереднє відношення до цього свята, адже утримує та піклується про свого домашнього улюбленця.
Перше товариство захисту тварин з’явилося в Англії в 1824 році. У 1978 році в Парижі, в будівлі ЮНЕСКО, урочисто проголосили Декларацію прав тварин. У 1981 році створено Всесвітнє товариство захисту тварин, у складі якого більше 300 організацій з усього світу. У 1986 році Рада Європи прийняла Конвенцію про захист експериментальних тварин, а в 1987 – про захист домашніх тварин. У багатьох країнах домашні тварини давно вважаються повноправними членами сім’ї – у них є свої власні свята, своє медичне обслуговування, своє «меню» на кожен день.
Всесвітній день захисту тварин - це свято, покликаний допомогти братам нашим меншим знайти і відстояти своє право на захист. Справа стосується не тільки диких звірів, а й домашніх вихованців. Адже відомо величезна безліч випадків, коли кішки або собаки піддавалися насильству з боку господарів або виявлялися просто викинутими на вулицю.
Ні для кого не секрет, що собаку називають другом людини. Це не марно. Ці тварини настільки прив'язуються до людини, що серед людей важко знайти друга відданіше, ніж вони. Відомо багато випадків, коли після смерті або раптового від'їзду господаря пес місяцями чекав його в одному і тому ж місці. Чим же вони можуть завинити, заслужити зраду?
Це неймовірне фото знаменує закінчення кар’єри матадора, торреро Альваро Мунера. Він впав в каятті посеред бою, коли зрозумів, що поранений ним бик не збирається нападати на людину. Мунера пише про цей момент : «І Раптом я поглянув на бика. В його очі. Вони дивились на мене з мольбою. Це було схоже на призив до справедливості. Я описую це як щось схоже на молитву. Я відчув себе таким лайном. Після цього випадку Альваро Мунера розвернув компанію по забороні бою биків.