Презентація. "Дії з раціональними числами"

Про матеріал

Презентація до уроку "Дії з раціональними числами". Математика 6 клас.

Мета: узагальнювати й систематизувати знання учнів про дії з додатними й від'ємними числами; закріплювати вміння застосовувати правила під час виконання вправ; формувати навички самостійної роботи; розвивати логічне мислення, математичну мову, обчислювальні навички; розвивати вміння застосовувати отримані знання до розв'язування прикладних задач; розвивати інтелект; виховувати пізнавальній інтерес до предмета.

Тип уроку: урок узагальнення й систематизації знань.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

"Розв’язування вправ на всі дії з раціональними числами"6 клас

Номер слайду 2

Мета: узагальнювати й систематизувати знання учнів про дії з додатними й від'ємними числами; закріплювати вміння застосовувати правила під час виконання вправ; формувати навички самостійної роботи; розвивати логічне мислення, математичну мову, обчислювальні навички; розвивати вміння застосовувати отримані знання до розв'язування прикладних задач;  розвивати інтелект; виховувати пізнавальній інтерес до предмета.

Номер слайду 3

Тип уроку: урок узагальнення й систематизації знань.

Номер слайду 4

Обладнання: листи з текстами задач, завдань для кожного учня, тести з використанням ПК, план подорожі, картки з завданнями, листи настрою 

Номер слайду 5

I. Організаційний момент. Привітання Організація класу

Номер слайду 6

ІІ. Актуалізація та мотивація навчальної діяльності. Девізом нашого уроку буде китайський вислів:«Скажи мені — і я забуду;Покажи мені — і я запам 'ятаю;Дай зробити — і я зрозумію». Запрошую вас у подорож.

Номер слайду 7

Оцініть свій настрій, користуючись раціональними числами.

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Станція «Теоретична» Як додати два числа з однаковими знаками?Як додати два числа, які мають різні знаки?Чи може сума двох раціональних чисел бути меншою від доданка?Сформулюйте правило віднімання раціональних чисел. Як помножити два числа з однаковими знаками?Як помножити два числа з різними знаками?Як поділити два числа з однаковими знаками?Як поділити числа з різними знаками?Які числа називаються протилежними?Що таке модуль числа?

Номер слайду 10

Станція «Розподільча»Картка 1 Картка 2(9):5: 0,9+ 1,4: (-5)(10)

Номер слайду 11

-42 -8 (Е)-16,7 + 9,14 (О)125 + 9 + (-125) (Г)-с-2 -(-2015)-2000+с-15 (А)3∙(2х-11)=-21 (В)-1,2:х=4 (Р)||х|-3|=15 (Л){5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}9-7,562-50-0,318;-18-2

Номер слайду 12

-20,4-14,6 (Т)-16,7 + 13,41 (В)625+(-9 )+ (-625) (С)-3,67-0,39-2-(-0,39)+3+0,67 (Ь)3∙(2х – 8) = -12 (І)-7,2:х=4 (Я)||х|+7|=11 (З){5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}-9-3,292-35-1,84; -4-2

Номер слайду 13

Станція «Практична»Виконання тесту “Всі дії з раціональними числами” Додайте бали усіх учасників групи і помножте на 1000 Це ваші грошіОберіть те, що вам по кишені

Номер слайду 14

Спорядження для дайвінгу (підводного плавання) – 10000грн. Спорядження альпініста – 10000грн. Оренда гелікоптера – 18000грн. Оренда авто – 7000грн. Квиток на автобус – 1000грн. Продукти харчування на 2 доби – 600грн Спальні мішки – 500грн. Палатка 1500грн. Додаткові гаджети – 2000грн

Номер слайду 15

Станція «Спортивна» Числа 0; -2; 1; -3,5 – раціональні. Модулем числа називається відстань від початку відліку до точки, яка зображає дане число. Добутком додатного та від'ємного чисел є число додатне. Модуль завжди додатне число. Сумою двох від’ємних чисел є число додатне. Щоб відняти будь-яке число, достатньо до зменшуваного додати число протилежне до від’ємника. Добутком двох від’ємних чисел є число додатне. Частка двох від’ємних чисел є число від’ємне. Сума двох від’ємних чисел натуральне число? Добуток двох додатних чисел - від’ємне число? Частка додатного і від'ємного чисел є число від’ємне. Сума протилежних чисел дорівнює 1.

Номер слайду 16

Станція «Раціональна»Обчисліть раціонально:1) 2,11 ∙ 18+2,11 ∙ 82 =а) 211; б) 6; в) 90; г)98; 2) 4,86,5 + 3,5 ∙ 4,8=а) 67; б) 48; в) 45; г) 17. 3) –2,4 ∙(–2) ∙ 0,5 ∙(–3)=а)7; б) – 7,2; в) 5,2; г) 12. 

Номер слайду 17

Обчисліть раціонально: 1) 4,8 ∙ 5,4+4,8 ∙ 4,6 а) 211; б) 6; в) 90; г)48; 2) 1,78∙62+38∙1,78а) 67; б) 48; в) 45; г) 178 3) -25∙6∙(-0,3)∙(-4)а)7; б) – 180; в) 5,2; г) 12

Номер слайду 18

Станція «Уважність»{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}-2∙41>0-78=780∙(-72)=0-65>-3650∙0>(-5)∙5-125>124-5∙80>27-81:(-9)<4-49:7=7{5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}-27∙4>0-27=270∙(-27)=0-63>-30∙40>(-6)∙6-625>124-50∙8>27-18:(-2)<4-36:6=6

Номер слайду 19

Станція «Пізнавальна» Задача Визначте температуру повітря на вершині гори Говерли, якщо біля підніжжя цієї гори температура +5 градусів за Цельсієм. Кожні 1000км температура падає на 6 градусів. (Для обчислень округліть висоту гори до тисяч) Задача На глибині озера Світязь температура води постійна. Дізнайтесь, якою є ця температура, якщо відомо, що різниця температури глибинних шарів води і температури верхніх шарів води становить 12 градусів Цельсія. Температура повітря +26ᵒС. температура поверхні води відрізняється приблизно на 5ᵒС.

Номер слайду 20

Історична сторінка. Не знаючи минулого в розвитку науки, не можна зрозуміти її сьогодення. Виконувати дії з додатними і від'ємними числами люди навчилися ще до нашої ери. Індійські математики уявляли собі додатні числа як «майно», а від'ємні числа як «борги». Ось як індійський математик Брахмагупта (VII ст.) викладав деякі правила виконання дій з додатними і від'ємними числами: «Сума майна і майна є майно».«Сума двох боргів є борг».«Сума майна і боргу дорівнює їх різниці».«Добуток двох майн або двох боргів є майно».«Добуток майна та боргу є борг».

Номер слайду 21

Станція «Підсумкова» Домашнє завдання:№1345, №1346, №1350, №1368(практична)

Номер слайду 22

Перекладіть, будь ласка, давньоіндійські правила на сучасну мову.«Сума майна і майна є майно».«Сума двох боргів є борг».«Сума майна і боргу дорівнює їх різниці».«Добуток двох майн або двох боргів є майно».«Добуток майна та боргу є борг».

pptx
Додано
14 грудня 2018
Переглядів
2612
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку