Презентація створена для опрацювання теми "Дієслово", а саме - зміна дієслів за часами. Також матеріал презентації можна використати для повторення про дієслово.
Дієслово - це самостійна частина мови, яка називає дію або стан предмета і відповідає на питання- що робить? що робили? що буде робити?
Номер слайду 3
ЗА ЧИМ ЗМІНЮЮТЬСЯ ДІЄСЛОВА?Дієслова змінюються за числами, часами, в минулому часі - за родами, в теперішньому і майбутньому часах - за особами.
Номер слайду 4
ДІЄСЛОВА ЗМІНЮЮТЬСЯ ЗА ЧАСАМИ:минулим ( вчора ),теперішнім (сьогодні),майбутнім (завтра).
Номер слайду 5
Дієслова минулого часу вказують на дію, яка відбулася до того, як ми про неї говоримо. Відповідають на питання : що робив? що робили? що зробили? Наприклад: писали ( що робили?), прийшов ( що зробив?), намалювали ( що зробили?). Наведіть приклади дієслів в минулому часі за зразком. МИНУЛИЙ ЧАС ( ВЧОРА)
Номер слайду 6
Дієслова теперішнього часу вказують на дію, яка відбувається в той момент, коли ми про неї говоримо. Відповідають на питання : що робить? що роблять? Наприклад: пишу ( що роблю?), йду ( що роблю?), летять ( що роблять?). Наведіть прклади дієслів в теперішньому часі за зразком. ТЕПЕРІШНІЙ ЧАС (СЬОГОДНІ)
Номер слайду 7
Дієслова майбутнього часу вказують на дію, яка відбудеться після того, як ми про неї скажемо. Відповідають на питання : що зроблю? що робитиму? що зроблять? що будемо робити? Наприклад: напишу ( що зроблю?), прийдеш ( що зробиш?), буду захищати ( що буду робити?). Наведіть приклади дієслів вмайбутньому часі за зразком. МАЙБУТНІЙ ЧАС ( ЗАВТРА)
Номер слайду 8
ПОЧАТКОВА ФОРМА ДІЄСЛОВАПочатковою формою дієслова є неозначена форма дієслова. Дієслова неозначеної форми відповідають на питання :що робити?що зробити?Наприклад: писати ( що робити?), знайти (що зробити?).
Номер слайду 9
ЯКИМ ЧЛЕНОМ РЕЧЕННЯ ВИСТУПАЄ ?В реченні дієслово виступає головним членом речення - присудком. Наприклад: Діти радіють приходу весни. Радіють - дієслово, присудок.