Цікаві факти про поліетилен… Це один з найпоширеніших і найдешевших пластиків у світі, на рік виробляють близько 80 мільйонів тон поліетилену. При цьому він легший за воду. Матеріал твердий, безколірний і жирний на дотик. Горить без кіптяви, повільним синюватим полум’ям. Стійкий до води. Застосовується у медицині, у хімічній промисловості, в сфері електротехніки. Та і в побуті поліетилен широко використовується — з нього роблять водопровідні труби, плівки, бутилі тощо.
Номер слайду 3
У поліетилену цікаві характеристики. Поекспериментуємо з еластичністю матеріалу.
Номер слайду 4
Еластичність (пружність) — це властивість тіла відновлювати форму та об’єм (або лише об’єм), коли припиняється дія зовнішніх деформуючих сил. Пружність
Номер слайду 5
Приклади еластичностіГума
Номер слайду 6
Нейлон
Номер слайду 7
Латекс
Номер слайду 8
Чикл - сік манілкара запота.
Номер слайду 9
Еластичний бинт
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Для експерименту ми взяли поліетиленовий пакетик з водою — зразок еластичного матеріалу. Щоб перевірити еластичність, деформували його заточеними олівцями (можна брати зубочистки, шпажки та інші гострі видовжені предмети).
Номер слайду 12
Хід роботи: Налийте в пакет воду. Зверніть увагу, що поліетилен НЕ має бути дуже тонким, бо пакет розірветься вже від тиску самої води. У наповнений пакетик починайте втикати олівці з гострим кінцем «навиліт». Якщо все зробити правильно і обережно, результат здивує. Дірявий пакет збереже воду всередині, так само, як і цілісний.
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Секрет у тому, що гострий кінець майже не витискає воду з пакету. І отвір зразу закривається, як пробкою. А поліетиленові стінки пакету еластично розтягуються, легко пропускають олівець та обволікають стрижень, не випускаючи рідину в отвір.