Корисні копалини – це природні утворення, які людина добуває з надр або з поверхні Землі й використовує у різних цілях.
Номер слайду 3
Торфдобувають відкритим способом
Номер слайду 4
Для видобутку рідких корисних копалин будують природний газ нафта
Номер слайду 5
Найбезпечніший і найдешевший відкритий спосіб видобування корисних копалин – у кар'єрах. вугільний кар'єр
Номер слайду 6
кар'єр кварцового піску кар'єр мідної руди кар'єр граніту
Номер слайду 7
Тверді корисні копалини, які залягають на великій глибині в надрах Землі добувають за допомогою спорудження підземних шахт.
Номер слайду 8
Корисні копалини Хмельниччиниторф сапоніт гіпс вапняк граніт каолін пісок мінеральні води
Номер слайду 9
Торф. Залягає в заболочених частинах заплав Горині, Случа, Хомори, Південного Бугу та їх приток. Видобуток покладів торфу відбувається відкритим способом. Сапоніт. Хмельницька область — це єдиний регіон в Україні, де наявні розвідані родовища сапонітових глин
Номер слайду 10
Гіпс Товща гіпсу розкрита біля сіл Іванків, Верхнє Кривче , вздовж долини р. Збруч. Використовується у медицині, та будівництві цементуючий матеріал, у сільському господарстві – як мінеральне добриво. Вапняк. Вапняки поширені на всій території Хмельницької області. Зафіксовано більше 20 родовищ.
Номер слайду 11
Граніт (або камінь бутовий)Поклади гранітів (переважно сірих) зосереджені переважно в Шепетівському, Полонському, Старокостянтинівському та Славутському районах. Каолін. Каолін — глинистий мінерал світлого забарвлення.
Номер слайду 12
Пісок. Піски поширені в усіх районах області і мають, здебільшого будівельне значення. Мінеральні води. На території Хмельницької області існує значна кількість мінеральних та столових вод. З 1974 та 2004 роками було виявлено 12 родовищ мінеральних вод, таких як Збручанське, Маківське, Зайчиківське, Волочиське, Мукшинське, Кам’янське, Теофіпольське, Кам’янець-Подільське, Полонське, Шепетівське, Красилівське та Волицьке.