СЛАЙД 2
Сучасні дослідники відзначають той факт, що поняття здоров'я важко визначити, оскільки це одна з фундаментальних характеристик людського існування», в якій перетинаються і фізіологічні, і етичні, і екзистенційні та соціокультурні смисли. В контексті різних дискурсів здоров'я вирізняються різні аспекти цього феномену.
Здоров'я – це перша і найважливіша потреба людини, яка забезпечує гармонійний розвиток особистості та визначає його здібність до праці. Воно є найважливішою передумовою до пізнання навколишнього світу, самоствердження та щастя людини.
СЛАЙД 3
Аналіз статистичних даних свідчить, що всього лише 15 % випускників шкіл є практично здоровими, 30 % школярів хронічно хворі, 35 % мають морфо-функціональні відхилення, до 20 % страждають на різні нервово-психічні розлади.
СЛАЙД 4
МООЗ розглядає здоров'я як гармонійний баланс п'яти складових, які знаходяться у психофізіологічній і середовищній рівновазі, дозволяють людині повноцінно проявлятися у всіх сферах життя.
А саме: 1. Духовне – формується шляхом виховання в особистості позитивного спілкування, запобігання конфліктам, акцентуючи увагу на моральній вихованості як одній з важливих характеристик людини й суспільства.
2. Психічне, емоціональне - характеризується рівнем і якістю мислення, розвитком уваги та пам'яті, ступенем емоційної стійкості, розвитком вольових якостей.
3. Соціальне -пов`язано із стосунками людини з сім`єю та суспільством: праця, відпочинок, побут, соціальний захист, охорона здоров`я, безпека існування тощо.
4. Фізичне - включає індивідуальні особливості анатомічної будови тіла, рівня фізичного розвитку органів і систем організму.
5. Інтелектуальне благополуччя – вміння аналізувати проблеми, здатність набувати і застосовувати знання на практиці.
СЛАД 5- СЛАЙД 6
Усі аспекти здоров'я — тісно взаємопов'язані .Тому важливо зберігати рівновагу і дбати про всі складові благополуччя. Найважливішим чинником, є спосіб життя.
Соціально хвора, неуспішна людина починає втрачати й своє фізичне здоров'я.
СЛАЙД 7
Фактори, що визначають вірогідність порушення здоров`я:
1. Екологія, Умови і спосіб життя, Медицина, Освіта, Генетика і спадковість
СЛАЙД 8
Науковці виявили, що краще психічне здоров'я пов'язане з частішою фізичною та розумовою діяльністю, помірним або нульовим уживанням алкоголю, відмовою від куріння, індексом маси тіла в межах норми (без істотних відхилень униз чи вгору) і сталим ритмом життя. Отже, що здоровішу поведінку обирає людина, то більше вона задоволена життям і менше схильна до психологічного дистресу.