Урок здоров'я для учнів 3 класу

Про матеріал
Мета : поглибити знання учнів про здоров’я, формувати уявлення про здоровий спосіб життя, його значення для навчання, спілкування, повноцінної праці та відпочинку; розвивати уявлення про необхідність фізичної активності для фізичного розвитку, заохочувати дітей до ігор, фізичних вправ, спорту; збагачувати словниковий запас, розвивати мовлення ,логічне мислення, уяву, пам'ять, слідкувати за вимовою; виховувати інтерес до фізичної культури, необхідність дбайливого та бережливого ставлення до свого здоров’я.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

УРОК ЗДОРОВ’Я

для учнів

3 класу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                    підготувала вчитель

                                                 початкових класів

                                                     Медведівської ЗОШ

                                        І-ІІ ступенів

                                               ПОПОВИЧ О.Б.

 

 

Урок здоров’я на тему:

«Здоровим бути модно!»

Мета : поглибити знання учнів про здоров’я, формувати уявлення про здоровий спосіб життя, його значення для навчання, спілкування, повноцінної праці та відпочинку; розвивати уявлення про необхідність фізичної активності для фізичного розвитку, заохочувати дітей до ігор, фізичних вправ, спорту; збагачувати словниковий запас, розвивати мовлення ,логічне мислення, уяву, пам'ять, слідкувати за вимовою; виховувати інтерес до фізичної культури, необхідність дбайливого та бережливого ставлення до свого здоров’я.

Обладнання: плакати з висловами про здоров’я, олівці кольорові, цеглинки лего, обручі, скакалки, магнітна дошка.

Хід заняття

І. Організаційний момент.

1. Привітання вчителя

Поглянь, дитино, все довкола

Так щиро посміхається тобі:

І сонце, й небо, ліс і поле –

Ти теж у відповідь їм посміхнись.

2. Інтерактивна вправа «Привітайся з сусідом і скажи комплімент …».

ІІ. Мотивація .

1. Вправа «Мікрофон».

- Що на світі найдорожче?

(Відповіді дітей вчитель фіксує на дошці).

Найдорожчий, безцінний скарб, що має людина – це здоров’я. Без нього немає повноцінного, радісного, щасливого життя.

Сценка (учень стукає в двері)

- Добрий день!

- Добрий день! Де ж ти, Максимку, так довго гуляв?

- Здоров’я шукав.

- І знайшов?

- Ні. Немає ніде, ні на дорозі ,ні в саду, ні на площадці….

Вчитель: Здоров’я , діти, неможливо знайти, воно на дорозі не валяється. Бог дав людині життя і дає їй здоров’я, а ми повинні піклуватися про здоров’я ,і  зміцнювати його і берегти.

ІІІ. Повідомлення теми заняття

- Ось про це ми дізнаємось на уроці.

1. Гра «Хто швидше».

(Робота в парах).

А щоб веселіше було працювати на занятті, складемо девіз заняття.

(З окремих розрізаних аркушів учні складають девіз).

Здоров’я  - це сила, здоров’я – це клас, хай буде здоров’я у вас і у нас! 

C:\Users\Olga2\Desktop\фото 20-21\зображення_viber_2021-04-06_15-10-52.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Гра «Одягни слово».

Придумайте епітети до слова «життя».

- Яке? (Веселе. Чудове. Красиве. Важке. Щасливе).

- Якого кольору життя ? (Оберіть свій колір олівця).

- Запишіть на стрічках, яке у вас життя.

(Діти заповнюють стрічки-промінчики та закріплюють їх на дошці).

Погляньте, які різні промінці! Життя – це перш за все здоров’я людини.

А зараз розпочинаємо гру «Складемо пазли»

1 учень

Сказав Господь: «Збирай скарби на небі,

І як їх там збирати, знаєш ти?

В журбі і в щасті, в будь –якій потребі

В собі викохуй серце золоте.

2 учень

Роби добро і не чекай подяки,

Шукай повсюди чисте і святе,

Та обминай спокуси усілякі

Отак здобудеш серце золоте!

(двоє учнів заносять «золоте серце)

C:\Users\Olga2\Desktop\фото 20-21\зображення_viber_2021-04-06_15-13-18.jpg

3 учень

1 пазл нашого серця «Раціональне харчування»

Гумореска (Лобуренко А.)

Думав Вася, Танін брат,  щоб здоровим стати -

Треба їсти все підряд і побільше спати.

Так Василько і робив - враз, як прокидався, щось жував

Він їв і їв, просто запихався.

Став гладкий – не підбіжить, та й іти не може.

Як такому в світі жить? Хто ж тут допоможе?

4 учень

Для нас важливим є харчування повноцінне, поживне, розмаїте , вітамінне. Жирами ви не зловживайте нині, готуйте часто каші смачні та поживні.

І не купуйте в супермаркетах шкідливих концентратів, домашні овочі та фрукти – вони

без концентратів!

5 учень

Щоб мати здоров’я ,слід правильно їсти

Вживати поживне і тільки корисне.

Не їсти надміру, не шкодити тілу

І пам’ятати про вітаміни.

6 учень

Ось який гладкий я пан,

Маю гарний я жупан.

Помідори всі, малята

Вітамінами багаті.

7 учень

Я цибуля, хоч гірка,

Та корисна я така.

Я й цілюща,кожен знає,

Від хвороби захищаю.

8 учень

Огірок я молодий,

Я корисний і смачний

У салаті й просто так

Дуже добрий я на смак.

9 учень

Фрукт корисний та цілющий:

Від ангіни всіх лікує

І у стравах він смакує!

Гра «Корисно-шкідливо».

Визначення корисних та шкідливих продуктів з поданих слів (робота в групах).

(На дошці прикріплені малюнки із зображенням харчових продуктів: молоко, яблуко, сік, сир, картопля, чіпси, мівіна, сухарики, копчена ковбаса, компот, газований напій, кока-кола, солодощі, мед, риба, олія, морозиво, смажене м’ясо, солоний огірок, гамбургер).

Гра «Назвіть зайве слово».

а) Суп, каша, борщ, буряк, вареники, вермішель, пиріжки, запіканка.

б) Морква, капуста, буряк, картопля, м’ясо, цибуля, часник, кріп.

в) Печиво, чай, сік, молоко, кава, компот, лимонад, вода.

«Хто до ста років хоче жити, той правильно їсти повинен вміти» – говорить народна мудрість.

Отже, діти, треба вживати різноманітну їжу, щоб збагатити свій організм вітамінами, необхідними для нормального росту і розвитку вашого організму.

2 пазл  має назву «Особиста гігієна»

Гра «Переставлянки».

1) Завдання: установіть зв’язок між словами, підбери відповідні слова:

Мило

Зуби

Волосся

Нігті

Хустка

Дзеркало

Вода

 

 

 

 

 

(Щітка, гребінець, ножиці, ніс, лице).

Висновок: щоб бути здоровим, необхідно дотримуватися правил особистої гігієни: кожний ранок умивайся, чисти зуби, мий вуха та шию; завжди мий руки перед їжею; коротко зістригай нігті; тримай у порядку своє волосся; користуйся носовою хусткою.

10 учень

Буде часто усміхатись білими зубами,

Мене знає вся малеча і бабусі й мами.

Чистоту тримаю в домі.

Справу знаю чітко, вам ім’я моє знайоме, бо зубна я щітка.

11 учень

Коли миюсь, чи вмиваюсь,

Потім ним я витираюсь.

Витирати сухо звик

Мій м’якесенький рушник!

 

3 пазл має назву «Ранкова зарядка і спорт».

Зарядкою починають свій день спортсмени, туристи, солдати. Бо фізичні вправи зранку – це заряд бадьорості на весь день. Після неї ви почуваєте себе бадьоро. А зі щоденної бадьорості і складається здоров’я.

12 учень

Ми живем за розпорядком:

Починаєм день з зарядки.

Спорт і вправи, режим строгий

Всім хворобам засторога.

І глибше дихай, рівно стій

Ми дамо хворобам бій!

Фізкультпауза (музична) «Вверх – вниз»

Спортом слід займатися для того, щоб тіло перебувало в русі. Рух необхідно для нормального життя людського організму. Пам’ятайте й те, що рости здоровими і сильними вам допоможуть уроки фізкультури, заняття у спортивних секціях.

C:\Users\Olga2\Desktop\фото 20-21\зображення_viber_2021-04-06_15-10-13.jpg

4 пазл має назву « Відмова від шкідливих звичок»

13 учень

Усе в житті піде чудово,

Якщо будеш ти здоровим: 

І духовно, і фізично

Будеш людям симпатичний.

Ти розумного навчайся

А шкідливого цурайся!

Пісня на мотив пісні «Дитинство»

Згубним звичкам твердо –ні,без наркотиків всі ночі й дні

А спиртне, тютюн – це не для нас,

Бо здоров’я обирати час!

А ми здоров’я обираємо

І згубні звички покидаємо

Алкоголь, паління – це біда,

Ми ж бажаємо усім добра!

 

Інтерактивна вправа «Асоціативний кущ».

(Скласти асоціативний кущ до слова здоров’я)C:\Users\Olga2\Desktop\фото 20-21\зображення_viber_2021-04-06_15-10-55.jpg

5 пазл «Сміх – запорука здоров’я»

14 учень

Головне - здоровим бути-це потрібно всім збагнути!

Бо як є здоров’я й сила, то весь світ людині милий!

Й думка в неї веселенька, і тоді вона жвавенька!

15 учень

Хто здоровий ,той сміється,все йому в житті вдається.

Радість б’ється в нім щоднини. Це ж чудово для людини!

Хто здоровий, той не плаче, жде його в житті удача

Він уміє працювати,вчитись і відпочивати!

«Екологічна стежинка і загартування».

- Які фактори природи сприяють зміцненню здоров’я?

Загадки

1. Жовтий клубок по хустині качається, людям усміхається. (Сонце).

2. Чисте, напоєне запахом квітів. Дихати без нього не можна … (Повітря).

3. Вона прозора, як сльоза…(Вода).

Ще в давні часи вчені зрозуміли необхідність використання людиною природно-кліматичних факторів, які загартовують: сонце, повітря, воду. Досвід показує, що тільки за допомогою загартування можна вилікувати багато хвороб. Але починати загартовування потрібно поступово. Загартований організм не боїться хвороб і холоду.

Гра «Склади прислів’я» Прислів'я і приказки про здоров'я

  1.     Без здоров'я немає ………   (щастя).
  2.               Доки здоров'я служить, то людина ………. (не тужить).
  3.               У кого що болить, той про те й……..(гомонить).
  4.               Хворому і мед……. ( гіркий.)
  5.               Бережи одяг, доки новий, а здоров'я — …….  (доки молодий).
  6.               Доки здоров'я служить, то чоловік не ……. (тужить).
  7.               Здоров’я не купиш, хвороби ……. (не продаси).
  8.               Здоров’я  всьому ……. (голова).
  9.               Бережи сукню знову, а здоров'я……..( змолоду).
  10.          Тримай голову в холоді, живіт у голоді, а ноги…… ( в теплі).
  11.          Рухайся більше, проживеш …….. (довше).
  12.          Затхле повітря і брудна вода — для здоров'я …….(біда).
  13.          І старим і молодим шкідливий……. ( тютюновий дим).
  14.          Недосипаєш — здоров'я …….(втрачаєш.)
  15.          Після обіду полеж, після вечері …… (походи.)
  16.          Солодко їсти та пити — по лікарях……. ( ходити).
  17.          У стоячій воді всяка нечисть……. ( заводиться).
  18.          Гірким лікують, солодким………. ( калічать).
  19.          Ранок зустрічай зарядкою, вечір проводжай…( прогулянкою.)
  20.          Здоров’я – найдорожчий ……..( скарб).

(Щоб зберегти життя на Землі, треба зберегти природу).

Висновок: кожна зламана гілка, кожна зірвана квітка, кожний пійманий метелик – це рана, яка нанесена природі . Отже, щоб довкілля радувало нас, давало здоров’я і силу, як ви думаєте, що кожен з вас повинен зробити?

Садити дерева, не нищити зелені насадження, очищати струмки і джерельця від бруду.

Стежина «Гарного спілкування».

Люди починають свій день словами «Доброго ранку!», «Доброго дня». Сьогоднішнє заняття ми розпочинали привітаннями із всміхненими обличчями.

- Як ви думаєте, чи приємно бачити усміхнене обличчя, чути ласкаві, звернені до тебе слова ввічливості? Чому? (Відповіді дітей).

Посмішка зігріває серце людей, покращує настрій . Пригадаймо якомога більше лагідних, добрих слів. Наповнимо цими словами нашу класну кімнату.

Діти називають такі слова.

А зараз ми відчинимо двері нашого класу та випустимо ці слова по всій школі, в інші класи. Нехай усім дітям буде добре, приємніше, веселіше.

Гра « Порятунок »

1) Зустріч з «Чарівним деревом».

Чарівне дерево просить порятунку.

На ньому слова-шкідники у вигляді гусені.

Лінь

 

злість

 

скупість

 

заздрість

 

наркоманія

 

куріння

 

 

жадібність

 

лінощі

 

 

 

 

 

 

 

- Що сталося з нашим деревом?

- Як його врятувати ?

- Очистіть дерево від шкідників.

Ви прогнали шкідливі звички, адже вони негативно впливають на здоров’я людини! Викликають захворювання, неспокій, знервованість та багато зла.

Гра «Чудове –Я»

На дошці заздалегідь записані риси характеру. Оберіть ті риси характеру, які підходять вам:

самолюбство

     Я

стриманість

доброзичливість

нетерпимість

різкість

доброта

скромність

чуйність

щирість

уважність

 

 

Висновок: що можете побажати своїм товаришам?

Гра «Побажання»

Продовжити фразу «Бажаю тобі й собі…»

Сім гріхів не наживай,

А любов у серці май.

Весело дивися в світ

І живи багато літ!

III. Рефлексія заняття

Остання стежинка – «Розумники»

Завдання: вписати відповіді у кросворд.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Хай в тебе буде гострим, як в орла... (Зір)
  2. Те, чого ти чекаєш від лікаря, коли захворів. (Допомога)
  3. Найвідоміший лікар - ветеринар. (Айболить)
  4. Дуже корисна і смачна їжа, яка росте на деревах. (Фрукти)
  5. Не менш корисна і смачна їжа, яка росте на городах. (Овочі)
  6. Те, що міститься у фруктах і овочах. (Вітаміни)
  7. Вони окріпнуть, якщо вживатимеш багато вітамінів. (М'язи)

 

Що нового дізналися? – Коли треба починати берегти здоров’я? - Яка стежина найбільше сподобалася ?

Я сподіваюсь, що кожен із вас буде зростати здоровим!

Бережіть себе і свій організм, радійте життю. Набувайте хороші звички, привчайте себе до активного і здорового способу життя, будьте розумними і мудрими, обирайте самі правильні стежини, крокуйте ними до «Країни Міцного Здоров’я» і пам’ятайте, що нема більшого багатства, як здоров’я ваше. На радість всім – і тату, й мамі ростіть усі здорові й гарні.

 

Пісня « А ми бажаєм вам добра»

 

 Одне життя, одне здоров’я

Ти  пам’ятай про це завжди

Ціни цей скарб він даний Богом,

Щоб вберегтися від біди

І будеш ти на світі жити,

Учитись, мріять, працювать.

І будеш в добрім ти здоров’ї хвороби й зло перемагать.

 

ПРИСПІВ

А ми бажаєм вам добра

А ми бажаєм вам тепла

Здоров’я завтра і сьогодні

А ми бажаєм вам добра

Щоб доля світлою була

Щоб зорі падали в долоні.

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Основи здоров’я, Розробки уроків
НУШ
Додано
12 травня 2021
Переглядів
541
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку