Вступ до школи – переломний момент у житті дитини. Він пов'язаний з новим типом стосунків з оточенням (ровесниками й дорослими), новим видом нової діяльності (навчальної ,а не ігрової). У житті дитини змінюються все: обов'язки, оточення, режим. Це „ кризовий період” у житті дитини, і ця її „ криза” виявляється у тому, що свої ігрові потреби дитина має задовольняти навчальними способами.
Процес адаптації до шкільного життя у дітей триває по різному – від 2 тижнів до 2 – 3 місяців (залежно від рівня їх готовності до школи, психологічними особливостями та станом здоров'я). Вирішальну роль тут відіграє сформований у дошкільному віці рівень готовності до школи, або „шкільної зрілості”.
Діти познайомились між собою та злились в єдиний колектив! Ознайомились зі своєю партою, письмовим приладдям, уроками, осередками класу та шкільним подвір’ям. Навчились сидіти за партою, тримати ручку, слухати та не перебивати! Мають елементарні знання про навколишню дійсність, про простір, час, живу і неживу природу. Знають правила поведінки у громадських місцях та на природі. Уміють узагальнювати, класифікувати, виділяти головне, другорядне у простих речах. У малюків є жага до знань! Переважає допитливість.
Вміють аналізувати звукові моделі слів, записувати графічні схеми речень. Навчились писати ркописні та друковані літери А, О, У. Також вміють лічити у прямому і зворотньому порядку, записувати натральні числа в межах від 1 до 4, порівнювати їх та обчислювати приклади в цих межах. Висловлювати власні думки та почуття з приводу прослуханого або побаченого! Гарно вчать вірші напам’ять!
- 12 годин сну з урахуванням обіду (1- 1,5 год.) для поновлення сил; - після школи не спішіть садити дитину за уроки, необхідно 2 – 3 години відпочити; - найпродуктивніший час для приготування уроків з 15 до 16 годин; - зайняття ввечері безрезультатні; - не примушуйте дитину готувати уроки за один раз (після 20 хв. занять необхідно 10 – 15 хвилин перерви);
- під час приготування уроків не сидіть над дитиною, давайте їй можливість працювати самостійно, але якщо буде потрібна ваша допомога, наберіться терпіння; - спокійний тон та підтримка („не хвилюйся, все вийде”, „давай розбиратися разом”), похвала навіть якщо щось не виходить, необхідна; - не акцентуйте увагу на оцінках ( „не дарма з письма в тебе одні „2” та „3”) ; - якщо Ви будете дотримуватись нижче вказаних побажань у вихованні, ваша дитина виросте врівноваженою та спокійною.