Презентація до бінарного уроку математика та мистецтво. Чи можна обчислити красоту

Про матеріал
Презентація до бінарного уроку з математики та мистецтва.Міжпредметні зв'язки дозволяють існуюче в предметній системі навчання протиріччя між розрізненим з предметів засвоєнням знань учнями і необхідністю їх синтезу, комплексного застосування в практиці, трудової діяльності та життя людини. Комплексне застосування знань з різних предметних областей - це закономірність сучасного виробництва, вирішального складні технічні та технологічні завдання. Уміння комплексного застосування знань, їх синтезу, перенесення ідей і методів з однієї науки в іншу лежить в основі творчого підходу до наукової, художньої діяльності людини
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Чи можна обчислити красоту?“У математиці прекрасне завжди містить елемент несподіваного – хоч не все несподіване прекрасне, - тоді як у математиці несподіване завжди прекрасне. Сковорода

Номер слайду 2

Краса науки полягає у відкритті нових істин, у виявленні стрункого ладу там, де ще недавно панував хаос. Вірченко Н. О.

Номер слайду 3

Йоганн Кеплер Геометрія володіє двома скарбами – теоремою Піфагора і Золотим перерізом. І якщо перший з цих скарбів можна порівняти з мірою золота, то друге з коштовним каменем.

Номер слайду 4

Що пов’язує його з красою? Що таке «золотий переріз»? «золоте відношення» «чарівна пропорція »«божественна пропорція»ppt_x

Номер слайду 5

«Золотий переріз» - це такий поділ відрізка точкою, при якому довжина всього відрізка так відноситься до довжини його більшої частини, як довжина більшої частини до меншої.c : b = b : a

Номер слайду 6

1 1 – х x c : b = b : a , Якщо с =1, b = x, а = 1 – х, то звідки х ≈ 0,618 .«золотий переріз»

Номер слайду 7

Число Фідія Число називають числом золотого перерізу і позначають

Номер слайду 8

Фідій (5 ст. до н. е.)Зевс Олімпійський

Номер слайду 9

«золотий прямокутник»Сторони прямокутника5 см та см або 8 см та 13 см, тому що 8 : 5 = 1,6 або 13 : 8 = 1,625.

Номер слайду 10

золота спіраль Архімеда

Номер слайду 11

Архімед (287 до н. е — 212 до н. е.) Все, що набувало якоїсь форми, утворювалося, росло, прагнуло зайняти місто у просторі і зберегти себе. Це прагнення знаходить здійснення в основному в двох варіантах – зростання вгору або розстилання по поверхні Землі і закручування по спіралі.

Номер слайду 12

золотий трикутник Золотий трикутник – це рівнобедрений трикутник з кутом при вершині 36⁰, в якому проведено бісектриси кутів при основі. Кожен раз ми отримаємо рівнобедрений трикутник з цим самим кутом.

Номер слайду 13

Піфагор (580 до н. е. — 500 до н. е.) “Божественна пропорція” – переріз, який цікавить художників, архітекторів та математиків – “ціле так, відноситься до своєї більшої частини, як велика частина до меншої”…

Номер слайду 14

Евклі́д (365 —300 до н. е.) “Золотий переріз – це співвідношення, найбільш відповідне естетичному сприйняттю зображення… ”

Номер слайду 15

Леона́рдо Фібоначчі ( 1170 —1250р.р.) Твори вченого пізанського монаха були настільки вищі за рівень математичних знань учених того часу, що їх вплив на математичну літературу стає помітним тільки через два століття після його смерті. Васильев

Номер слайду 16

Лука Пачолі, (1445—1517р.р.)Лука Пачолі, портрет ,Якопо де Барбарі“Золото випробовується вогнем, а талант – математикою” Л. Пачолі

Номер слайду 17

Густав Фехнер (1801 —1887р.р.) Німецький фізик, філософ, засновник експериментальної психофізики Густав Фехнер поставив експеримент: з п’яти прямокутників, серед яких був і золотий, потрібно було вибрати один. Виявилося, що найчастіше вибір припадав на золотий прямокутник.

Номер слайду 18

При цьому неважливо, у якому форматі ця картина – горизонтальному чи вертикальному. Таких точок всього чотири, вони розташовані на відстані 3/8 и 5/8 від країв картини. Це відкриття отримало назву «золотий переріз» картини. А тому щоб привернути увагу до головного елементу картини, необхідно сумістити з одним із зорових центрів цей елемент. Ще в епоху Відродження художники відкрили, що будь-яка картина має певні точки, яки притягують нашу увагу, це так звані зорові центри.

Номер слайду 19

Ефим Ефимович Волков ,«В лесу. По весне»На картині Е. Волкова «В лісі. Весною» знайти об’єкт, розташований по закону «золотого перерізу» по вертикалі, по горизонталі.

Номер слайду 20

На картині І.І. Левітана «Вечірній дзвін» об’єкт по вертикалі розташований по закону «золотого перерізу»

Номер слайду 21

« Ні один живописець не може писати, не знаючи геометрії». Леон Альберті.

Номер слайду 22

І.І. Шишкін, «Сосновий бір». Яскраво освічена сосна, яка стоїть на передньому плані, ділить довжину картини у золотому відношенні. Праворуч від сосни — освічений сонцем пагорб. Він ділить у золотому відношенні праву частину картини по горизонталі.

Номер слайду 23

Рафаель, «Побиття малят» На попередньому ескізі Рафаеля проведені червоні лінії, які йдуть від смислового центру композиції — точки, де пальці воїна тримають дитину, — вздовж фігур дитини, жінки, яка його тримає, воїна з занесеним мечем, а потім вздовж фігур такої ж групи у правій частині ескізу. Якщо природним способом з'єднати ці частини кривої пунктиром, то з точністю виходить золота спіраль.

Номер слайду 24

Леонардо да Вінчі. Мона Ліза (Джоконда) Композиція малюнка ґрунтується на золотих трикутниках . Золотий трикутник – це рівнобедрений трикутник, у якого відношення довжини бічної сторони до довжини основи дорівнює 1,618, точніше на трикутниках, які є частинами правильного зірчастого п’ятикутника.

Номер слайду 25

Веласкес, «Мадонна з немовлям»

Номер слайду 26

О. Іванов, «З'явлення Христа народу»

Номер слайду 27

І. Камськой, «Незнайомка»

Номер слайду 28

Реальні розміри картини 97 см на 60 см. Відношення довжини до ширини 97 : 60 =1,617. Лінія горизонту проходить так,що ділить полотно на дві частини у 37,1 см та 22,9 см. Відношення 37,1 : 22,9 = 1,617. Можна зробити висновок, що при створенні картини Іван Марчук дотримувався «золотого відношення». І. Марчук, «Місячна ніч».

Номер слайду 29

Пентаграма - правильний зірчастий п'ятикутник У піфагорійців пентаграма була символом здоров'я і досконалості, розпізнавальним знаком для членів організації. У християнській символіці пентаграма означає Святу Трійцю та подвійну (божественну і людську) природу Христа. У Китаї пентаграма — символ п'яти стихій (V-Син). ppt_x

Номер слайду 30

прапори різних країн

Номер слайду 31

Пирамида Хеопса Висота піраміди становила 148,2 м, а сторона квадратної основи — 232,8 м. 

Номер слайду 32

Парфенон.   У стародавньому храмі богині мудрості Афіни, побудованому у 5-му столітті до н. е. в Афінах, в розмірах окремих архітектурних деталей витримано пропорції золотого перерізу. Наприклад, відношення висоти цієї будівлі до її довжини становить 1,618.

Номер слайду 33

У будівлі собору Паризької Богоматері ми теж бачимо золоту пропорцію. Пропорції в архітектурі

Номер слайду 34

Золота пропорція в архітектурі часто пов’язана з правильними многогранниками (тетраедр, куб, октаедр, ікосаедр, додекаедр)

Номер слайду 35

Ця відома скульптура. Аполлона Бельведерскогоразделена в такомотношении:( отрезок АД точкой С)АД : ДС = ДС : АС = 1,618( отрезок АС точкой В)АС : ВС = ВС : АВ = 1, 618 Пропорції в мистецтвіrrrrrrrrrr

Номер слайду 36

Ще у 1925 році мистецтвознавець Л. Л. Сабанєєв, проаналізувавши 1770 музичних творів 42 авторів, знайшов 3275 золотих перерізів і показав, що більшість видатних творів можна легко розділити на частини або за темою, або за інтонаційним ладом, які перебувають між собою у відношенні золотого перерізу. Пропорции в музыке

Номер слайду 37

Чим талановитіший композитор, тим у більшій кількості його творів було знайдено золоті перерізи. У Аренського — 95%, Бетховена — 97%, Гайдна — 97%, Моцарта — 91%, Скрябіна — 90%, Шопена — 92%, Шуберта — 91% від усіх творів.

Номер слайду 38

Що пов’язує мистецтво та пропорцію?Відповідь можна знайти у кросворді1. Як називаються члени пропорції a i d?2. Як називаються в пропорції члени b i c?3. Як називається пропорція, значення лівої і правої частини якої одне й те саме число?4. Як називається другий член відношення?5. Яким математичним терміном можна замінити слово відношення?Яка ж відповідь на питання? Краса!1. Крайні 2. Середні 3.Істинна 4. Наступний 5. Частка

Номер слайду 39

Математика здає свої фортеці лише сильним, сміливим і кмітливим. А. Конфорович

Номер слайду 40

Номер слайду 41

У насолоді красою є елемент насолоди мисленням. Арістотель

Номер слайду 42

"Афінська школа" Рафаель

Номер слайду 43

Номер слайду 44

Математика гармонии — одно из древнейших математических направлений, которое восходит в своих истоках к Пифагору, Платону и Евклиду. Главной целью «математики гармонии» является поиск математических соотношений (пропорций), числовых последовательностей, уравнений и геометрических фигур, которые выражают объективную гармонию мироздания. В «математике гармонии» понятие гармонии рассматривается, прежде всего, с математической, количественной, числовой точки зрения, что было характерно для пифагорейцев (следуя своей главной доктрине «Все есть число», пифагорейцы начали изучать гармонию с математической точки зрения).

Номер слайду 45

Галактика Андромеды  Математика Гармонии наблюдается в строение космоса и галактик

Номер слайду 46

Алое — спіраль філотаксіс, золота спіраль

Номер слайду 47

Подсолнечник — демонстрирует закон гармонии филотаксис

Номер слайду 48

Раковина Наутилус — демонстрирует законы гармонии

Номер слайду 49

Растительный мир строится на Математике Гармонии

Номер слайду 50

Раковины — законы гармонии в природе

Номер слайду 51

Г енетика — Математика Гармонии в генетических кодах

Номер слайду 52

Таблица Менделеева — демонстрирует законы гармонии

Номер слайду 53

Квазикристалл — Нобелевская премия связанная с Математикой Гармонии

Номер слайду 54

Квазикристалл — Нобелевская премия связанная с Математикой Гармонии

Номер слайду 55

Виды спиральных галактик

Номер слайду 56

Задача на пропорції, пов’язана з архітектурою. На плані Аккерманської фортеці, що розташована в Одеській області, довжина обороняльних стін дорівнює 50 сантиметрів. Яка насправді довжина цих стін, якщо масштаб плану 1: 5000?

pptx
Пов’язані теми
Математика, Презентації
Додано
28 лютого 2023
Переглядів
687
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку