Т Е М А : «До іменника на гостини». Закріплення знань про іменник та інші частини мови. Правила гостинності.
Номер слайду 2
М Е Т А : Закріплювати знання про іменник, його граматичні категорії. Вміння розпізнавати в тексті . Засвоювати знання про дієслово, прикметник, числівник, займенник. Повторити правила поведінки в гостях поняття гостинності. Розвивати мовлення, вміння працювати в групах. Виховувати культуру поведінки, гостинність, взаємодопомогу, уміння співпрацювати.
Номер слайду 3
Кролик - гостинний господар, він пригосив двох друзів пиріжками.
Номер слайду 4
Поставити іменники в . орудному відмінку. Що повинно панувати у гостинах? Сміх, радість, веселощі, .побажання, друзі, ігри.
Номер слайду 5
ПРОБЛЕМНЕ ЗАПИТАННЯ: що пов'язує прикметник, дієслово, числівник, займенник з іменником?
Номер слайду 6
Фразеологізминадути губи –дерти носа -перемивати кісточки - ходити ходором -
Номер слайду 7
Сміх, радість, веселощі, друзі, ігри.
Номер слайду 8
Г О С Т І 1. Приходити в гості вчасно.2. Без запрошення можна приходити тільки до . друзів.3. Перед тим як увійти – витерти взуття.4. Привітатися.5. Хлопці спочатку скидають шапку, а потім . .. пальто, а дівчатка – навпаки.6. Не галасувати.7. Не бути в гостях довго.
Номер слайду 9
Г О С П О Д А Р ІВсе слід робити так, щоб гостеві було не гірше ніж удома. Запропонувати роздягнутися.3апросити в кімнату. Розважити: показати книжки, іграшки, послухати музику, пограти в спокійні ігри. Пригостити. Запізнення. Запрошення. Взуття. Вітання. Роздягання. Поведінка. Час. Зручність. Роздягання. Запрошення. Розважання. Пригощання. (визначення роду)
Номер слайду 10
Прикметник – завжди стоїть у тому числі, роді та відмінку, що й іменник, від якого він залежить. Дієслово – означає дію іменника і в реченні найчастіше пов’язане з іменником. Числівник – означає кількість предметів або їх порядок при лічбі. Займенник – вказує на іменники, але не називає їх.