Презентація допоможе ознайомити учнів з історією винекнення взуття, його видами, особливостями. Підійде для дистанційної форми. Рекомендую використовувати тест для контролю за вивченою інформацією.
“Домашні капці”Підготувала: вчитель трудового навчання. Гридасова Світлана Сергіївна
Номер слайду 2
Ка́пці, (однина капець[1] (пол. kapeć < угор. kapca < слов. kopytьca)[2], виступці[3], човганці) — вид легкого і м'якого домашнього взуття.
Номер слайду 3
Капці зазвичай виготовляються з м'якої тканини, шкіри тощо. Взуття подібного крою відоме з давніх часів. Деякі види, особливо що призначені для відвідування ванни, басейну та інших вологих місць, робляться з гуми або пластмаси.
Номер слайду 4
Історія появи. Найстаріше шкіряне взуття, знайдене на сьогоднішній день, — це чарохи (вузькі туфлі з загостреними кінцями). Їх виявили у Вірменії при розкопках печери Арені в 2008 році. Археологи стверджують, що цим туфлям вже 5500 років! Перше взуття в історії людства, на думку вчених, нагадувало онучі з ведмежих шкур, утеплені сухою травою. Саме такі були знайдені в Ецтальські Альпах (на кордоні Італії та Австрії) на ногах муміфікованого чоловіка, який жив десь 5300 років тому.
Номер слайду 5
Історія появи. Важко повірити, але до ХІХ століття не було лівого і правого чобота — взуття шили однаковим. І тільки потім придумали шити різні чоботи — для лівої і правої ноги. Думав, підбори вигадала якась древня модниця? А от і ні! Появою цього елемента взуття ми завдячуємо чоловікам Середньовіччя. Вони прибивали підбори до чобіт, щоб під час верхової їзди стопа не вислизала зі стремена. А ще каблук значно збільшував ногу, і за рахунок цього людина йшла швидше. Як Ти знаєш, Середньовічні міста потопали в бруді, тому підвищення неабияк допомагало залишити ноги чистими. Вражає і те, що довгий час каблуки носили виключно чоловіки. І лише в ХVІІ столітті на них стали жінки, але вже виключно з естетичних міркувань.
Номер слайду 6
Види домашнього взуття: Шльопанці. Кімнатні чобітки. Домашнє взуття 3 D. Сандалії. В'єтнамки. Тапочки-уггі. Мокасини. Тапочки-шкарпетки (або пінетки).
Номер слайду 7
Шльопанці. Наймасштабніша група домашніх капців. З роками вдосконалюються моделі, змінюється декор, але принцип конструкції залишається. Головне достоїнство шльопанців в тому, що їх дуже легко надягати і знімати.
Номер слайду 8
Кімнатні чобітки. Ці тапочки дійсно мають «зовнішність» чобіт, але виготовлені з більш простих, дихаючих і легких матеріалів: трикотажної тканини, вовни, велюрових ниток. Розрізняють літні і зимові моделі. Для літніх — характерна повітряна, «дірчаста» в'язка, зимові ж роблять на хутрі.
Номер слайду 9
Домашнє взуття 3 D. Тапочки в формі різних тваринок, м'яких іграшок, повстяних машинок і героїв казок стали популярні ще в 90-х. Виробники подібної новинки спочатку розраховували, що основним споживачем їхнього товару будуть діти (або, якщо точніше, турботливі батьки, які не зможуть пройти мимо такої милої речі). Але незабаром кімнатне взуття — об'ємне і разом з тим комфортне — завоювало серця самих дорослих.
Номер слайду 10
Сандалії. Легке відкрите взуття з гуми, шкіри або тканини, призначене для зручності відпочинку, в літній сезон. Найчастіше використовується чоловіками.
Номер слайду 11
В'єтнамки. Тапочки «фліп-флоп» не створені для того, щоб зігрівати ногу в холодну пору року. Але їх головна перевага в тому, що нога в них легко ковзає. Корисні вони можуть бути на пляжі, в будинку або у дворі влітку, або в жаркому кліматі..
Номер слайду 12
Тапочки-уггі. Відомий бренд «UGG» спеціалізується не тільки на теплому зимовому взутті, але і на комфортних домашніх капцях. Піку популярності це взуття досягло після 2000 року. На відміну від зимових моделей, кімнатні уггі легші, яскраві, але незмінно утеплені зсередини овчиною. Можуть бути як у формі укорочених чобіт, так і капців без задників.
Номер слайду 13
Мокасини. Капці, за мотивами шкіряних мокасин індіанських племен. Індіанці їх робили зі шкіри оленя. Для тапочок ж використовують м'який синтетичний матеріал (верх) і жорстку підошву.
Номер слайду 14
Тапочки-шкарпетки (або пінетки). За конструкцією пінетки це ті ж шкарпетки, тільки в кілька разів товщі, ніж звичайний трикотаж, з підошвою (тонка шкіра, замш або більш щільна в'язка з використанням силіконової нитки).
Номер слайду 15
Волокна для виготовлення матеріалів:
Номер слайду 16
Матеріали для виготовлення: Тканина. Шкіра. Шкірзамінник. Фліс. Махра. Джинс. Вовна. Плюш. Замша. Фетр
Номер слайду 17
Інструменти для виготовлення залежать від технології виготовлення: