Навчальна презентація для учнів 4-х класів, яка знайомить з правилами гри в міні-волейбол
Зміст слайдів
Номер слайду 1

« Міні – волейбол» (Рухова гра)

Номер слайду 2

«міні-волейбол» -це допоміжна гра у навчанні спортивної гри волейбол. Мета гри - перемогти суперника

Номер слайду 3

Це, командна гра, не контактна. Грають через волейбольну сітку;Міні волейбол – це гра 12 осіб, тобто дві команди по 6 гравців та 4 у запасі;М'яч водиться у гру подачею гравцем №1,який знаходиться за смугою свого майданчика кидком однією рукою на сторону суперника. Якщо м'яч залишається у грі, то приймаюча команда повинна зловити та перекинути його назад. Правила гри дозволяють при розіграші зробити три торкання, причому один гравець двічі підряд доторкнутися не може, м'яч не прижимати. Під час гри не можна торкатися сітки та перетинати середню смугу розділу майданчика, так, як ця дія може принести очко супернику. Команда отримує очко і права на наступну подачу, якщо суперник не зуміє зловити м'яч, або не зможе перекинути через сітку. Правила гри:

Номер слайду 4

Право першої подачі в матчі визначається жеребкуванням, після кожної партії відбувається зміна сторін і першою подає протилежна команда. У середині вирішальної (третьої) партії робиться заміна сторін, подачу після заміни виконує той самий гравець. Перемагає та команда, яка у партії перша набрала 25 очей але якщо рахунок 24: 22 то грають у різницю в 2 очка. У загальному команда перемагає, яка здолає суперника у 3 партій із 5 але у 3 партії потрібно набрати 15.

Номер слайду 5

Розміщення гравців на майданчикугравці переміщаються по майданчику в наступну зону за годинниковою стрілкою після виграшу подачі.

Номер слайду 6

ВОЛЕЙБОЛЬНА СІТКАвисота: Чоловіча - 243см. Жіноча – 224см. Дитяча -210см. РОЗМІР МАЙДАНЧИКА18м х 9м. Спортивне обладнання та інвентар

Номер слайду 7

Номер слайду 8

М'яч вважається програним, а команда, що подає, втрачає подачу, якщо:м'яч торкнувся підлоги;гравець зробив більше трьох кроків з м'ячем в атаці;м'яч торкнувся тіла гравця нижче пояса або прокотився по тілу;гравець доторкнувся до сітки;гравець доторкнувся до м'яча двічі підряд;гравець перейшов через середню лінію;м'яч перелетів над сіткою, але приземлився за лініями, що обмежують майданчик;м'яч перелетів під сіткою або торкнувся предметів, що знаходяться поза межами майданчика. М'яч вважається програним…

Номер слайду 9

М'яч для міні волейболу частіше вибирають. Двох або триколірний, Окружність 65 -67 см, вага 260 -280г. М'яч

Номер слайду 10

Гуртує у команду та виховує командні якості ;Розвиває спритність, стрибучість та швидко – силові якості;Розвиває координацію руху;Навчає одночасно думати та виконувати дію; вчить здоровому способу життя;Заполоняє дозвілля;Розвиває любов до спорту Міні волейбол розвиває:

Номер слайду 11

Жест

Номер слайду 12

2 вправа кидання та ловіння м'яча в парах;1 вправа кидання та ловіння м'яча над собою;3 вправа кидання та ловіння м'яча в стену; 4 кидання та ловіння мяча в парах через сітку;5 кидання мяча через сітку у стрибку;6. кидання м'яча одной рукою від сітки 4м,а потім збільшуємо відстань.7 Подача м'яча через сітку з місця подачі Майстер клас